Ako sa zbaviť podráždenia v oblasti bikín

Obsah

  Oblasť bikín je jedným z najcitlivejších, takže holenie vlasov spôsobuje značné nepohodlie. Vyskytuje sa s zarastenými vlasmi, u žien so suchou pokožkou as neotvoreným vlasovým folikulom - všetky tieto faktory vyvolávajú začervenanie. Ak chcete odstrániť podráždenie v oblasti bikín, v prvom rade musíte postupovať podľa správnej techniky postupu, aplikovať lekárne a ľudové prostriedky, ktoré pomáhajú znižovať alergickú kožnú reakciu na holenie.

  Technika holenia intímnej oblasti

  Dôležitým bodom pri eliminácii podráždenia je správne vykonanie postupu. Ženská koža v intímnej oblasti sa výrazne líši od pokožky iných častí tela. Dokonca aj pokožka na tvári mužov je drsnejšia a menej podráždená ako pokožka v oblasti bikín u žien. Kozmetičky pred holením vlasov sa odporúča povrch starostlivo pripraviť na tento proces. Najskôr je potrebné v kúpeli zmäkčiť pokožku a naparovať ju niekoľko minút pod horúcou sprchou.

  Je potrebné prísne dodržiavať techniku ​​odstraňovania chĺpkov. Na krátke vlasy sa odporúča používať holiaci strojček. Vlasy väčšie ako 5 mm by sa mali ostrihať nožnicami v oblasti viditeľnosti. Neoholte „suchý“ - používajte rôzne krémy na holenie. Pánska pena je celkom vhodná. Po aplikácii je zrejmé, ako sa pena rozdeľuje medzi vlasy a zvyšuje každú z nich.

  10. Vlasy na holenie sú nevyhnutné v smere rastu.Inak je podráždenie. Po oholení malého množstva vlasov sa musí stroj umyť vodou tak, aby sa nezastavil priestor medzi lopatkami, inak by ďalšia pasáž holiacim strojčekom neholila chĺpky, ale iba ich vyžmýkala.

  TIP!Nezabudnite na včasnú výmenu kazety stroja. Neváhajte vyhodiť lacný holiaci strojček na jedno použitie, ak je nudný a po druhom prechode sotva odstráni chĺpky.

  Pri používaní drahého holiaceho strojčeka ho nenechávajte na mokrom mieste. Hlava holiaceho strojčeka prepláchnite papierovou utierkou a zakryte vekom. Pomôže to predchádzať hrdzi a predčasnému otupeniu. Na kazetu by ste nemali ukladať, ak tupú kazetu používate dlhšiu dobu, potom je v intímnej oblasti zaručený výskyt podráždenia.

  Na miestach, kde je ťažké zovrieť holiaci strojček po povrchu tela, môžete stroju pomôcť potiahnutím pokožky správnym smerom. Pohodlné a konzistentné holenie prispieva k menšiemu podráždeniu pokožky.

  Po holení sa derma ošetruje peroxidom vodíka, ak sa objaví najmenšie poškodenie, je viditeľná krv alebo sa trochu štípne. Peroxid dezinfikuje pokožku a chráni intímnu oblasť pred dlhodobými hojeniami. Ak nie sú kusy, ale koža je príliš citlivá, možno ju ošetriť špeciálnym krémom na holenie po holení. Prostriedky obsahujú chladiace komponenty a pomáhajú zmierniť podráždenie. Ak koža nie je náchylná na alergickú reakciu na holenie, stačí namazať obyčajnýmHydratačný alebo vyživujúci krém na pokožku.

  Poznamenali si kozmetičky: derma reaguje najpriaznivejšie na večer. V noci nemusíte nosiť spodnú bielizeň, spať iba v košeli. Ráno sa pokožka obnoví a podráždenie zmizne. Ak sa holíte ráno a potom si obliecť spodnú bielizeň, potom trenie látky s novo ošetrenou pokožkou vždy spôsobí nežiaducu reakciu.

  Farmaceutické výrobky

  Čítať ďalej: Ako rýchlo odstrániť začervenanie po opaľovaní

  Ak základné tipy a pravidlá holenia nie sú dostatočné a podráždenie pokožky sa neprestáva prejavovať a spôsobuje značné nepohodlie, musíte na zmiernenie svrbenia použiť ďalšie metódy. Väčšina z nich je možné zakúpiť v lekárni. Kozmetičky odporúčajú venovať pozornosť takýmto fondom:

  • kyselina salicylová;
  • aloe;
  • kyselina glycerová;
  • dexpanthenol.

  Kyselina salicylová je jedným z najpopulárnejších antiseptických látok. Veľmi často sa používa na ošetrenie povrchu pokožky. Má výrazné protizápalové vlastnosti, u niektorých žien sa naň môžu vyvinúť alergie - svrbenie, pálenie, ešte väčšie zvýšenie podráždenia pokožky.

  Pravidelná aspirínová tableta môže pomôcť zmierniť svrbenie a pálenie

  Aspirín je obľúbený prostriedok, ktorý sa tiež používa na zmiernenie podráždenia v intímnej oblasti. Za týmto účelom zoberte niekoľko tabliet kyseliny acetylsalicylovej a rozdrvte ichstrúhanka, rozriediť niekoľkými kvapkami glycerínu a vtierať do podráždenej oblasti kože.

  Vagisil je ďalší účinný prostriedok nápravy, ktorý bol vytvorený špeciálne na odstránenie podráždenia pokožky. K dispozícii vo forme gélu alebo krému na základe rastlinných zložiek. Po každom holení sa odporúča používať Vagisil.

  Vynikajúcim výrobkom po holení pre pokožku je Panthenol. Toto je pre mnohých dobre známy liek, používa sa proti popáleninám, ranám, preležaninám. Nástroj zvláda podráždenie a podporuje regeneráciu pokožky. Liek je dostupný vo forme spreja a masti, najlepšie sa používa panthenolový sprej s vitamínom D. Účinná látka dexpanthenol je dobre tolerovaná, zriedka spôsobuje neznášanlivosť.

  Bepanten sa môže používať ako náhrada za panthenol. Tento liek tiež pomáha zmierniť svrbenie a podráždenie. Bepanten je v ktorejkoľvek lekárni, dá sa kúpiť vo forme mastí aj ako krém. Po holení naneste Bepanten na pokožku tenkou vrstvou a trite do absorpcie. Tento nástroj môžu ženy používať počas tehotenstva a laktácie.

  Takmer každá značka, ktorá vyrába výrobky na starostlivosť o pleť pre ženy a mužov, má špeciálne krémy, aby sa zbavila podráždenia. Niektoré krémy majú chladiaci účinok, zatiaľ čo iné hydratujú a zjemňujú pokožku, obsahujú výživné oleje rôznych prírodných zložiek. Dobré recenzie krémov Garnier, Nivea, Loreal.

  Ak je potrebné získaťRozpočtový nástroj, potom je vhodný bežný výživný detský krém. Zloženie týchto prostriedkov spravidla zahŕňa výťažky harmančeka, lastovičiek a sukcesie - zmierňujú podráždenie a znižujú zápal kože. V prípade jednotlivých škvŕn so závažným zápalom sa môžu liečiť jedným percentom hydrokortizónu alebo Sinaflanu. Použije sa tiež jednopercentný roztok resorcinolu, 0,25% roztok dusičnanu strieborného.

  DÔLEŽITÉ!Aby sa predišlo plesňovým poškodeniam kože, je možné kožu ošetriť masti Lamisil, Clotrimazol, Mycoseptin.

  Pri podráždení zmáčaním sú vhodné Sudocrem alebo zinková masť - majú účinok sušenia, pomáhajú obnovovať pokožku a rýchlo znižujú svrbenie a pálenie. Tieto lieky sa môžu používať niekoľkokrát denne, takže pokožka nie je mokrá.

  Tinktúry si môžete kúpiť aj v lekárni. Dokonale zmierňujú sčervenanie v intímnej oblasti. Lepšia pomoc s tinktúrou alkoholu - harmančeka a nechtíka, ako aj obyčajného peroxidu vodíka. Bylinné tinktúry sa riedia na polovicu vodou, po holení sa aplikujú do intímnej zóny. Stačí vydržať 10-15 minút, keď sa pokožka po zákroku upokojí.

  U dievčat je derma taká citlivá, že po holení sa objavujú malé pásové opary. Je to spôsobené nedokonalou technikou alebo infekciou. Pupienky sa nedajú vytlačiť - do trieslovej zóny sa hojne zásobujú krvné a lymfatické cievy, preto je veľmi ľahké zaviesť infekciu, ktorá môže vstúpiť do krvného obehu a objavia sa pustuly.po celom tele a v intímnej zóne bude veľmi ťažké sa ich zbaviť.

  Na zvládnutie nepríjemných zápalových pupienkov v oblasti bikín sa musia použiť antiseptické látky. Miramistín a chlorhexidín budú v tejto veci vynikajúcimi pomocníkmi - jemne ovplyvňujú povrch pokožky a odstraňujú patogénne mikroorganizmy.

  Po aplikácii hnisavých prostriedkov sa pokožka neobjaví. Keď sa objavia pupienky, môže sa použiť ichtyolová masť a Vishnevská masť. Sú to protizápalové lieky, ktoré majú špecifický zápach a farbu, ale pomáhajú dobre zvládnuť zápal.

  Používajú sa aj masti s antiseptickým účinkom - Boro Plus, Actovegin a Malavit. Pri použití finančných prostriedkov pokožka rýchlo získa prirodzenú farbu, sčervenanie a podráždenie zmiznú, ak dôjde k mikroskopickému poškodeniu pokožky, zabráni sa hnisaniu. Ak je pokožka na pozadí podráždenia vlhká, najlepším a najjednoduchším spôsobom je detský prášok. Dá sa kúpiť v lekárni aj v detskom oddelení akéhokoľvek supermarketu.

  ​​

  Ak podráždenie v oblasti ochlpenia pretrváva dlho, mali by ste sa poradiť s lekárom. Môže to byť kožné ochorenie, ochlpenie vši. Správne diagnostikovaný dermatológ vám pomôže nájsť správny spôsob liečby podráždenia pokožky.

  Ľudové opravné prostriedky

  V prípade ľudových improvizovaných fondov sa môžu použiť osvedčené rozpočtové metódy. Pomáha bojovať proti podráždeniu pokožky aloe vera. muštvyberte silnú vrstvu starého aloe, prevráťte ju mlynčekom na mäso, aby sa vytvorila kaša. Hmota sa aplikuje na podráždenú pokožku počas 20-30 minút. Po ľahnutí s obkladom si ženy všimnú, že podráždenie je oveľa menšie a svrbenie prešlo.

  Aloe listy môžu pomôcť pri podráždení pokožky

  Dobrým spôsobom, ako sa zbaviť podráždenia, je zmiešať oleje. Na zákrok musíte vziať desať kvapiek obyčajného rastlinného oleja a pridať rovnaké množstvo oleja z čajovníka, ktorý má protizápalový, upokojujúci účinok. Po zmiešaní obidvoch zložiek musíte po holení jemne vtrieť olej do sčervenaných miest - pomôže to podráždeniu. Pre tých, ktorí majú radi túto metódu, ju možno vždy použiť. Oleje sú obzvlášť dobré pre suchú pokožku.

  Ďalším spôsobom, ako zmierniť podráždenie, je ovsené vločky. Pripravuje sa takto: mletá ovsená kaša sa zmieša s medom, pridá sa niekoľko kvapiek éterického oleja, výsledná hmota sa dôkladne premieša a potom sa pomocou masážnych pohybov aplikuje do podráždenej zóny bikín.

  POMOC!Produkt zmierňuje začervenanie a svrbenie a pokožka sa zbaví odumretej epidermy.

  Harmanček a mäta pomôžu pri podráždení v oblasti bikín. Z týchto dvoch bylín sa pripraví silný vývar, produkt sa trvá 15 až 20 minút a potom sa obväz alebo gáza namočí do kvapaliny, zloží sa do niekoľkých vrstiev a potom sa zloží.aplikovaný na pokožku. Takéto aplikácie sa môžu aplikovať niekoľkokrát, kým sa teplá kvapalina neochladí. Po chvíli sa pokožka stáva oveľa belšia a svrbenie zmizne.

  Tipy na prevenciu

  Kozmetológovia dávajú tieto tipy, aby sa vôbec nepodráždili:

  • je potrebné pravidelne holiť pokožku, aby sa zabránilo nadmernému rastu oblasti bikín;
  • ak je pokožka suchá a olupuje sa, musíte najskôr použiť krém s účinkom peelingu v intímnej oblasti a až potom sa oholiť;
  • pri holení je potrebné pokožku zvlhčiť, napariť;
  • v prípade obzvlášť citlivej pokožky sa odporúča osobitná starostlivosť pred holením a po holení;
  • pri svrbení nepotrebujete česať pokožku - spolu so špinavými rukami môžete infekciu preniesť na malé rany, čo vyvolá na pokožke výskyt pľuzgierov;
  • britva musí byť udržiavaná v suchu a v prísnej čistote;
  • je lepšie nepoužívať pánske stroje, ale používať elektrické holiace strojčeky na odstraňovanie chĺpkov - mnoho spoločností má takéto línie;
  • po mikrodampáži je povinné antiseptické ošetrenie kože;
  • neholia pokožku viac ako trikrát týždenne.

  Najdôležitejšie

  K podráždeniu pokožky po holení intímnej oblasti dochádza pomerne často. Existuje mnoho dôvodov, ale ženy trpia podobnými príznakmi alergie - sčervenanie kože, opuch, zarastené chĺpky a plač kože. Na zmiernenie podráždenia môžete použiť lekárne aj ľudové liečivá. Správnetechnika holenia a včasné ošetrenie podráždenia pokožky sa neobjaví.