Ako sa zbaviť pitomca

Obsah
  6. Drievka je malý cicavec podobný poľnej myši. Žije hlavne v horách, lesoch a stepiach, ale letným obyvateľom môže priniesť veľa problémov. Za jednu noc môže potravina hľadajúca škodcov vykopať veľkú záhradu alebo trávnik. V našich zemepisných šírkach sa zviera nazývalo „drsné mláďatá“. Ak sa chcete v záhrade zbaviť, je vhodné použiť niekoľko metód.

  Predtým, ako sa pustíte do vyhladzovania mláďat, musíte sa ubezpečiť, že sú to rastliny, ktoré škodia rastlinám. Ak sú koreňové plodiny okusované, je to príznak iného škodcu. Skrutky poškodzujú korene pri kopaní zeme. Pôda sa stáva takou voľnou, že rastliny jednoducho zlyhajú.

  O lebke

  Zvieratá sú dlhé 4 cm a vyznačujú sa dlhým chvostom, predĺženou sondou a malými očami. Zvieratá sa množia rýchlosťou svetla. Aj keď ich priemerná dĺžka života je pomerne krátka - až 2 roky - počas tejto doby sa im podarí záhradu dosť pokaziť. Počas dňa konzumuje množstvo škodcov, ktoré je niekoľkonásobkom hmotnosti zvieraťa. Obľubuje najmä červ, ktorý je potrebný na uvoľnenie pôdy. Bez potravy nemôže zviera deň. Shrews sú hore v každom ročnom období, takže od nich niet oddychu.

  Potomstvo ženy počíta po dosiahnutí jedného roka. Na jeden rok môžu otehotnieť až trikrát, pričom vždy prinesú 4 až 15 jedincov. Tehotenstvo je jeden mesiac. Vzhľadom k tomu, sUrýchlené nájdenie malých obyvateľov musí konať. Mladé zvieratá žijú v samote, každé na svojom vlastnom území, ktorého dĺžka je 800 metrov štvorcových. V Rusku sú populárne dva druhy - maličký pazúrik a trpaslík.


  Aj keď jelene jedia väčšinou hmyz, nikdy sa nevzdajú koreňových plodín. Škodcovia môžu pokaziť úrodu mrkvy, repy, paradajok, papriky. Ani neobjazdu semená

  Metódy kontroly: pasce, chemikálie, repelenty

  Ak si majiteľ záhrady všimol aspoň jedno zviera, mal by okamžite vydať zvukový signál. Neexistuje univerzálny prostriedok proti nim. Zabudnutie na problém vykopanej záhrady alebo pozemku je možné iba pri súčasnom použití niekoľkých metód.

  Metódy sú rozdelené do niekoľkých skupín:

  Odporúčané čítanie: Ako sa zbaviť medveďa navždy
  • Mechanické metódy : pasce, pasce vhodné na iné malé špinavé triky.
  • Chemikálie : chemikálie majú dlhodobý účinok a spolu s mechanickými metódami vám umožňujú roky sa zbaviť nepriaznivého stavu.
  • Repelery : šetrná metóda, ktorá nepoškodzuje koristi. Ak vytvára podmienky nevhodné pre zvieratá.

  Obyvatelia leta sa najčastejšie rozhodujú používať jedy. Takéto jedy sú obľúbené: „Smrť smrti“, „Luskáčik“, „Hunter proti hlodavcom“. Blokujú prístup zvierat k kyslíku - čoskoro zomrú. Táto metóda sa dá len ťažko nazvať humánnou, ale je to takposkytuje garanciu dodávky.

  Používanie liekov vyžaduje prísne dodržiavanie bezpečnostných opatrení. Ak zanedbáte pravidlá používania, môže jed poškodiť malé deti alebo domáce zvieratá. Droga je položená v každej diere alebo pri vchode do záhrady. Je potrebné dbať na to, aby na to nenarazili. V takom prípade sa rukavice vždy kladú na ruky, hlava je chránená maskou. Je potrebné sledovať presnosť dávkovania. Pomery sú uvedené v pokynoch.


  Pasce a pasce sú dobré nielen na chytanie myší, krýs a krtkov
  .

  Zariadenia sú vhodné na vojnu s posádkou. Tvrdé gramofóny dávajú obzvlášť dobrý účinok. Začnú pôsobiť v prudkom vetre. Výsledný zvuk je pre zvieratá neznesiteľný - okamžite chcú odísť. Pasce môžu byť skryté po obvode.

  Elektrické opakovače vytvárajú hluk pri nízkych frekvenciách do 400 Hz. Zvuk sa rozširuje na 20 metrov. Na rozdiel od hlupákov nijako nepoškodzuje človeka. Z nepríjemného hluku opúšťajú záhradu v spoločnosti hadov, myší a krtkov. Zariadenia, ktoré sú ovplyvnené ultrazvukom alebo vibráciami s premenlivou frekvenciou, možno nájsť v každom železiarstve. Pracujú na batériách.

  Ľudové metódy

  Na zbavenie sa lúhovania môžete použiť ľudové liečivá. Sú menej účinné a budú účinné iba pri použití s ​​inými metódami kontroly.

  Vystavenie vode

  Metóda spočíva v tom, že sa voda dostane do obydlí zvierat. Trik nemusí fungovať, takako zvieratá, veľa noriek, ktoré nie je možné nájsť. Je vhodné uchýliť sa k metóde, ak v lete vie presne, koľko posádok v krajine a kde žijú.

  Vykopávanie

  Ak hlboko vykopávate celé miesto, škodcovia na chvíľu nájdu útočisko.


  Môžu sa však vrátiť a čoskoro si majiteľ všimne nové nory

  Nepríjemné arómy

  . Viac ako čokoľvek iné netolerujú vôňu rýb, naftalénu, kerozínu, amoniaku. Pri používaní škodlivých látok je potrebné pamätať na to, že chemikálie môžu preniknúť cez Zem a poškodiť životné prostredie.

  Rybia múčka

  Letní obyvatelia si môžu kúpiť rybiu múčku - je tiež vhodná ako hnojivo. Látku môžete navlhčiť v tekutine a usporiadať jej kúsky do otvorov. Ak by posádky nenájdu cestu okolo návnady, určite odídu.

  Domáce gramofóny

  S cieľom prinútiť nežiaduce hostí opustiť lokalitu naši predkovia vyrobili repelenty z plastových alebo hliníkových plechoviek, ktoré boli vystrihnuté a pripevnené na palicu. Vibrácie, ktoré emitoval mechanizmus, spôsobili, že skrutky zmizli.

  Účinnou metódou je stanovenie prekážok. Používajte plastové aj kovové jemné siete. Sú umiestnené na území a pochovávajú sa do zeme do hĺbky 1, 2 m. Zo zeme nemôže vytekať viac ako 12 - 15 cm oka. Môže byť zakrytý plotom. Takýto plot nezanechá šancom dostať sa do záhrady.

  Majitelia mačiek môžu nechať domáce zvieratá chodiť na prechádzku do záhrady. Lovci podľa prírody,nenechajú škodcov možnosť uniknúť. Vezmite prosím na vedomie, že niektorí psi a mačky nemajú radi vôňu hláv.


  Štajerka sú tiež citlivé na určité rastliny

  Nebudú žiť v oblasti, kde sa pestujú fazuľa, eufória, hrach, ľalie a fazuľa. Aj keď táto metóda úplne nepomôže, počet škodcov sa výrazne zníži.

  Nechtíka lekárska sú účinným prostriedkom nápravy proti posádkam. Pred vykopaním sa musí rastlina vysušiť a prášok rozptýliť po celej záhrade. Dokázalo sa, že korene sa obávajú vône, ktorú rastlina vyžaruje. Ak ho pustíte na miesto, zvieratá sa na neho ani nedívajú. Starostlivosť o nechtíka lekárske je mimoriadne jednoduchá a okrem toho bude slúžiť ako vynikajúca ozdoba záhrady. Môžu byť nahradené pravidelnými vodnicami.

  Niektorí letní obyvatelia, ktorí nechcú utrácať peniaze za kúpené prostriedky, si sami pripravujú pasce pre posádky. Aby to dosiahli, vezmú úzku rúru a na oboch koncoch namontujú uzávery, ktoré sa zatvárajú dovnútra. Ako návnada sa používajú červy. Keď sa zviera dostane do pasce, uzávierka sa uzavrie a škodca zostane vo vnútri.

  Zdá sa, že korene sú neškodné, je však nepravdepodobné, že s nimi budú môcť na záhrade pestovať plnohodnotnú plodinu. Aj keď vykopávajú zem, vytvárajúc vetranie, je z nich oveľa viac škody. Škodcov možno odstrániť, ak sa použije niekoľko metód kontroly.