Ako sa zbaviť nevoľnosti počas tehotenstva

Obsah

  Obdobie nosenia dieťaťa je jedným z najťažších a najťažších období v živote každej ženy. Je plný nádejí, radostí, emócií, príjemných a nepríjemných momentov. Nastávajúca matka po celých 9 mesiacov pociťuje nové podmienky, ktoré, ako každý vie, nie sú vždy príjemné. Vnútorné povznesenie a šťastie z očakávania budúceho materstva dávajú tucet sily a trpezlivosti. Príroda nepodáva pokusy, s ktorými by bolo nemožné vyrovnať sa. Ale s niektorými nepríjemnými spoločníkmi v tehotenstve môžete kontrolovať a odstraňovať jasné príznaky toxikózy.

  Pocit nevoľnosti sa považuje za prvý a najvýraznejší znak tehotenstva. Mnoho dievčat, ktoré užili prebytok alebo len pokazený produkt, sa mylne považuje za tehotné a beží na testy do lekárne. A nerobia to zbytočne, pretože toxikóza je jedným z tých symptómov, ktoré takmer každá nastávajúca matka cíti pri nosení dieťaťa. Niektorí sa začínajú cítiť chorí už v prvom mesiaci, iní zažívajú príznaky toxikózy počas prvého trimestra alebo dokonca okolo 16 týždňov a niektorým šťastlivcom sa nepodarí oboznámiť sa s ozvenami procesu, ku ktorému dochádza vo vnútri tela matky. V každom prípade je však lepšie mať vopred niekoľko metód, ktoré vysvetľujú, ako sa počas tehotenstva zbaviť nevoľnosti.

  Čo je toxikóza?

  Tento proces sa nazýva aj otrava tela alebo otrava tela. nieberte všetko príliš doslova. To neznamená, že sa v tele uvoľňujú toxíny, ktoré infikujú samy seba a dieťa. Nástup tehotenstva je stres nielen pre psychický stav ženy, ale pre všetky orgánové systémy. Ani odborníci nedokážu úplne pochopiť povahu výskytu týchto nepríjemných pocitov.

  S vývojom plodu u žien sa uvoľňuje určité množstvo produktov rozpadu, ktoré môžu vyvolať nevoľnosť. Sú to oni, ktorí môžu otráviť telo a život budúcej matky pri narodení. Môže byť tiež vyvolaná rýchlym rastom hormónov a skutočnou „rozruchou“ v predtým stabilnom hormonálnom pozadí.

  Mnoho lekárov považuje druhý dôvod za psychologický postoj. Psychológovia súhlasia s tým, že pri nechcenom tehotenstve sa nevoľnosť vyskytuje oveľa častejšie ako matky, ktoré sa radujú zo svojej situácie. V niektorých prípadoch môže toxikóza vyvolať potrat, pretože vaša vnútorná nálada sa prenáša do všetkých orgánov. Na druhej strane počúvajú hostesky a nechcú prispievať k rozvoju plodu, čo môže viesť k jeho odmietnutiu a potratu. V takýchto hrozných prípadoch nie je možné prechádzky na čerstvom vzduchu. Tu potrebujeme serióznu pomoc skúseného psychológa.

  Ako znížiť pravdepodobnosť nevoľnosti a zmierniť nepohodlie, ktoré sa vyskytlo

  Musíte počúvať svoje telo a vnútorný stav a byť schopní ovplyvniť svoj zdravotný stav. Prvým spôsobom, ako sa zbaviť nevoľnosti, je pripraviť sa na svoju neprítomnosť. Najprvvyzerajúca rada vyzerá smiešne a hlúpo, ale vôbec nie.

  Mnoho dievčat, ktoré predtým neboli tehotné, si v hlavách vytvorilo stabilný stereotyp, ktorý uvádza, že prvým príznakom tehotenstva je práve pocit nevoľnosti. Výsledkom je, že keď sa dievča dozvie o tehotenstve, v hlave sa rozsvieti svetlo s názvom „Nauzea“. Je to podobné zážitku so psom Pavlov. Aj keď neexistujú žiadne predpoklady na nevoľnosť, dievča sa z psychologického hľadiska nazýva samo sebe.

  Druhý psychologický spôsob, ako sa zbaviť nevoľnosti, je rozptýlenie. Keď robí niečo zaujímavé, tehotná žena mení zameranie zo zlých pocitov na niečo iné. Ak ste predtým nepozorovali špeciálne preferencie a nezískali ste svoje obľúbené koníčky, je čas ho nájsť. Šitie, kreslenie, čítanie, varenie alebo čistenie vás môže odvádzať na dlhú dobu.

  Ak nemôžete prekonať opísané psychologické prekážky alebo ak je situácia o niečo závažnejšia, mala by sa uplatniť určitá ľudová múdrosť, ktorá tiež zmierňuje príznaky toxikózy.

  Čaj s mätou

  Mincovňa sa už dlho považuje za „samičiu“ bylinu. Upokojuje a normalizuje vnútorný duševný stav ženy. Teplý mätový čaj normalizuje slinenie, ktoré vždy stúpa pred zvracaním a tiež zmierňuje únavu, pretože je prírodným sedatívom.

  Čajové lístky

  Lyžica chladených listov čierneho čaju pomáha vyrovnať sa s poruchami trávenia nielen u tehotných žien. Ale vobdobie nosenia dieťaťa nepoškodzuje.

  Citrón

  Pohár minerálnej vody s citrónovou šťavou pomôže zmierniť pocit blížiacej sa nevoľnosti. Na prevenciu vypite po jedle pohár kyslej citrónovej vody bez čakania na ľahkosť.

  Čerstvý vzduch

  Chôdza je užitočná za každého počasia. Vrelo sa obliecť a utekať na prechádzku do parku, aj keď je na ulici mrazivý alebo mrholivý. Čerstvý vzduch je nevyhnutnosťou pre všetky nastávajúce matky. Chôdza by nemala byť kratšia ako hodina (najlepšie pár hodín).

  Plynulosť

  Počas tehotenstva nesiete zodpovednosť iba za svoje telo, ale aj za nenarodené dieťa. Nerobte náhle pohyby, pretože neviete, čo sa vám to môže ukázať: od nevoľnosti po ťažké závraty.

  Nezabudnite na výživu počas tehotenstva. Na obe tváre nemôžete jesť svoje obľúbené škodlivé potraviny. Jedlá by mali byť časté a porcie by mali byť menšie. Nemôžete „uchopiť“ veľmi horúce jedlá. Jedlo by malo byť mierne teplé. Zabudnite na kórejské mrkvy, babičské koláče a sladké kalorické maslo. Z tohto av normálnom stave môže zvracať, a dokonca aj budúca matka ešte viac.

  Postarajte sa o seba, pretože táto záležitosť bude priamo postúpená vášmu dieťaťu. Plod sa vo vás vyvíja, takže iba vy ste zodpovedný za jeho budúce zdravie. Nenechajte sa leniví, nezabudnite na pravidlá výživy, pretože je veľmi ťažké odpustiť utrpeniebudúceho dieťaťa v prípade jeho choroby. Kategoricky odmietajte nesprávny životný štýl a problém, ako napríklad toxikóza, vás obíde.