Ako sa zbaviť mravcov v záhrade

Je mi ich ľúto, bohužiaľ ... Mravce pochádzajú z rôznych druhov a nie všetky sú užitočné pre plodiny ovocia a bobule. Na záhrade sú žiaduce iba červené mravce. Sú tak aktívni a zruční pri vyhubení hmyzích škodcov, že ich domovy (mravce) sa začali chovať pod ochranou a úmyselne presídlili týchto robotníkov nielen do lesa, ale aj do našich záhrad. Keby mohli byť tiež vyškolení, nemali by cenu ...

Prečo bojovať proti záhradným mravcom

Bohužiaľ ich náprotivky, záhradné mravce nie sú dobré, ale nevyžiadané zlo, takže boj s nimi na záhrade potrebujete sanitku a efektívne. Ak už sú rozvedení, budete musieť okamžite vyriešiť problém, ako sa zbaviť záhradných mravcov, a na to existujú dobré dôvody.

Hlavným je všadeprítomná voška. Alebo stáda, ktoré plemeno a stádo (v pravom slova zmysle slova) záhradné mravce. Vošky sa živia rastlinnou šťavou. Keď ho pošteknete anténami - uvoľní kvapky tekutiny, čo má skutočný narkotický účinok na mravce. Posledne menované sa samozrejme snažia dosiahnuť najvyšší „výnos mlieka“ a toto „stádo“ vynásobiť, aby chytili zvuky, ktoré by boli vždy po ruke, to znamená úponky, a dokonca aj deti ťahať do mravca. A hoci oproti voškám existuje množstvo účinných prostriedkov boja - sú zbytočné, ak sú na mieste tejto odrody mravce. Preto sa v tejto situácii nemusíte báť boja proti voškám, ale proti vojne s mravcami, až kým nebudú úplne zničené, pretože sú hlavnou príčinouzničená plodina.

Ďalším problémom vojny so záhradnými mravcami je narušenie estetickej krajiny záhradného pozemku. Samozrejme, stále existujú dôvody, prečo sa vojna s mravcami stáva nevyhnutnou, ale tieto dva sa považujú za základné.

Študujeme nepriateľa

.

Nie je ľahké zbaviť sa mravcov na záhrade, pretože ich počet možno označiť číslami so šiestimi nulami a dĺžka podzemných chodieb mravca je takmer kilometre. Navyše, ich plodnosť je fantastická. Nové hniezda sa môžu objaviť týždenne v kusoch. Zo všetkých činiteľov, vrátane pesticídov a jedov vyrobených doma, ako aj z jednoduchého mechanického ničenia hniezd mravcov, nikto nie je účinný až do konca. Pretože sa počet mravcov rýchlo obnoví a žiadnym spôsobom nechcú opustiť obytné miesta. Aby ste sa zbavili záhradných mravcov na svojom území, budete musieť použiť dvojitý vojenský trik: úplne zničiť všetky mravce na mieste, čím zničíte kráľovné v nich.

Pred vypuknutím nepriateľských akcií nepriateľ, t. jeho životný štýl a sociálna (áno, sociálna) štruktúra. V mravcoch dominuje maternica, niekedy niekoľko. Ich úlohou je položiť najväčší počet vajíčok a rozmnožovať plemenné potomstvo. Ten má tiež maternicu. Keď dorastú, opustia mravce a vytvoria si vlastné, čím zachytia stále viac nových území.

Väčšinu populácie mravcov tvoria obyčajné pracovné mravce.Iba tí, ktorí rozmnožujú a pasú sa vošky. Ničiť ich je trochu mätúce. Maternica sa bude reprodukovať ešte. A všetko bude rovnaké. A ako sa dostať k kráľovnám v mravenisku, ak sa neobjavia vonku? Napríklad zničenie mravca jednoduchým mechanickým spôsobom, napríklad jeho vykopanie, znamená porušenie vlastnej krajiny a navyše nie skutočnosť, že všetci producenti zomrú. S najväčšou pravdepodobnosťou budú len rozptyľovať a vytvárať nové mravenisko v okolí.

Metódy boja

Tak ako sa zbaviť mravcov? Je potrebné pokúsiť sa zaplaviť celé toto mravčie kráľovstvo, zničiť jeho výstupné cesty, zastaviť prístup do vzduchu a celý objem hniezda úplne zmeniť na druh bahenného vaku. Aby sa všetko zmenilo na nepreniknuteľnú bažinu, ako v bažine.

V praxi sa to dá dosiahnuť iba pripojením vody pod tlakom, silnejšou ako v konvenčnej kanvici. Na to môžete použiť niečo ako hydraulickú vŕtačku (kovové rúry o niečo dlhšie ako meter a priemer 15 až 20 milimetrov), ktoré by erodovali zem a privádzali vodu na akékoľvek neprístupné miesto mravca.

Vhodný čas na začatie boja proti mravcom je pred zimou. Teploty sú pomerne nízke, mravce sú takmer v pozastavenej animácii. A zima sama s mrazivou pôdou a následnou jarnou taveninou ich nakoniec zničí. Maternica sa utopí, rozmnožovanie prestane a obyčajné mravce zomrú samy od seba, pretože ich potreba zmizne. Ktoré bolo potrebné dokázať. Zostane pokračovať v nekonečnej vojne s ostatnými záhradnými škodcami, počnúc voškami, takžezáhradné mravce zo zahraničia ich opäť nepokúšali.