Ako sa zbaviť midges v krajine

Obsah
  6. Moshkar leží všade na človeka. Pri kempingu si musíte dávať pozor na trpaslíkov, ktorí sa schovávajú v tráve a pripravení na vás spôsobovať bolestivé sústo. Drosophila (alebo ovocné stredy) sa často začínajú v domoch a bytoch. Problémom záhradníkov je samostatný druh - sciaridae. Nazývajú sa kvetinové muchy, ovocné alebo húbové komáre. Nebezpečenstvom nie sú dospelí jednotlivci, ale malé biele larvy, ktoré sa vyliahnu z vajíčok sciaridae. Aby sa plodina zachránila, je potrebné sa v krajine zbaviť čo najskôr.

  Aký druh „zvieraťa“

  Maximálna veľkosť hmyzu je 2 mm. Sziarid nájdete na záhrade a vo vnútri. V apartmánoch a domoch je spokojná s izbovými rastlinami a na záhrade a na záhrade má kam chodiť. Lietajúce huby komárov nepoškodzujú rastliny. Vkladajú vajcia do pôdy, z ktorej sa objavujú priehľadné larvy, ktoré jedia korene a predstavujú vážne riziko pre rastliny.

  Najškodlivejšie druhy:

  • skleníkový komár (živí sa podzemkom skleníkových uhoriek);
  • zemiakové komáre (poškodzujú koreňový systém a zemiakové hľuzy na otvorenom priestranstve);
  • Komár z uhoriek alebo húb (živí sa koreňmi uhoriek vysadených na otvorenom priestranstve, ako aj hlivami z ustríc a šampiňónov).

  Larvy Sciarides žijúce v pôde sa živia hlavne rozpadajúcimi sa zvyškami rastlín. Začnú „absorbovať“ živé korene rastlíniba v prípade hromadnej reprodukcie. Iba 50 lariev môže zničiť kríkovú uhorku alebo izbovú rastlinu.

  Odkiaľ pochádzajú

  Keby rastliny začali v letnej chalupe značne odumierať, príčinou mohla byť invázia scyaridov. Aktívne žijú a rozmnožujú sa vo vlhkej pôde. Dôvodom je skutočnosť, že so zvýšenou vlhkosťou v pôde dochádza k rozkladu a rozkladu. Hnijúce organické látky sú prvým potravinovým produktom, ktorý potrebuje larvy scyaridov.


  Larva sciarida

  Na izbových rastlinách sa stredné rastliny vyskytujú z rovnakého dôvodu. Na výsadbu domácich kvetov musíte použiť špeciálnu zmes pôdy zakúpenú v obchode. Po prvé, obsahuje potrebné minerálne hnojivá. Po druhé, pôda je dezinfikovaná a neobsahuje larvy a vajíčka škodcov. Ak ste využívali pôdu zo záhrady, existuje šanca, že obsahuje nielen larvy sciaridy, ale aj ďalšie parazity alebo huby.

  Spôsoby, ako sa zbaviť sciaridov

  V záhrade neživé larvy nežijú dlho. Je to kvôli častým zmenám poveternostných podmienok. Vysoká teplota vzduchu a spálené slnko nedovoľujú, aby bola pôda dlho vlhká. Izbové rastliny a sadenice sú ohrozené. Aby ste sa zbavili rizika infekcie sadeníc, kupujte špeciálne ošetrenú pôdu. Ak to nie je možné, kalcinujte zeminu v rúre. Tento postup zničí larvy a vajíčka, plesňové spóry a staré semená burín.

  Ak sa stredné rastliny naďalej visia nad sadbami alebo črepníkovými rastlinami, použitešpeciálne insekticídy alebo alternatívne metódy. Najobľúbenejšie insekticídy:

  • intavir;
  • „Fitoverm“;
  • Karbofos;
  • Blesk;
  • Bazudín;
  • Decis Profi.

  Pokyny s presnými údajmi o dávke a spôsobe podania sa nachádzajú na zadnej strane každého balenia výrobku. Po aplikácii herbicídu nezavlažujte izbové rastliny alebo postele na záhrade po dobu 5 dní, aby mal liek čas konať. Pri práci s akýmkoľvek herbicídom sa musíte starať o svoje zdravie. Na ochranu dýchacích ciest noste rukavice a respirátor.

  Dospelí dospelí, ktorí lietajú vo vnútri, by mali byť kontrolovaní aerosólmi (Dichlorvos) alebo fumigantmi. Na boj proti hubárskym komárom sa môžu použiť platne proti komárom alebo fumigátory. Zatvorte okná a dvere v miestnosti pomocou sadeníc alebo črepníkových rastlín a nechajte fumigátor zapnúť 12 hodín. Dospelí jedinci nebudú mať šancu na prežitie, ale budete musieť zničiť larvy v zemi.

  Ľudové metódy boja

  Larvy hubových komárov sa môžete zbaviť pomocou metód ľudovej „babičky“. Niekedy sú efektívnejšie.

  Odporúčame vám prečítať si: Ako sa zbaviť komárov ľudovými liekmi
  1. Infúzia tabaku. Ako tabak môžete použiť tabak alebo obyčajný tabak z cigariet. Na prípravu infúzie musíte vziať 100 g tabaku (4 balenia najlacnejších cigariet). Nalejte tabakové lupienky na 2 litre vody a nechajte na stole 48 hodínhodín. Výsledná infúzia sa premieša, kmeň sa pridá a pridajú sa ďalšie 4 litre vody. Ak pripravujete roztok na ošetrenie izbových rastlín, môžete zachovaním pomeru hmotnosti zložiek znížiť. Kvety alebo zeleninové kríky je potrebné striekať v oblačnom počasí. Pod koreňmi rastlín vysadených na otvorenom teréne je potrebné naliať 1 šálku infúzie.
  2. Mydlový roztok. Nastrúhajte polovicu tyčinky pracieho mydla a rozpustite v 2 l teplej vody. Tento roztok sa používa na rozprašovanie vzdušných častí rastlín a pôdy. Hmotnosť a objem zložiek závisí od počtu rastlín, ktoré sa majú spracovať.
  3. Cesnak. Plátky čerstvého cesnaku sa dajú umiestniť do kvetináčov s kvetmi interiéru. Štipľavá aróma odpudzuje nielen hubové komáre, ale aj mnoho ďalších škodcov. Vo všeobecnosti nebude mať táto metóda účinný účinok.
  4. Kôra pomaranča. Na rozdiel od ovocných medveďov, ktoré zbožňujú citrusové plody, huby komárov sa bojí pomaranča.

  Preventívne opatrenia

  Scyaridy sa vyskytujú v podmáčanej pôde. Pri pestovaní izbových rastlín je ľahké nastaviť úroveň vlhkosti. Všetky rastliny je potrebné napojiť iba v prípade potreby. Frekvencia zavlažovania závisí od charakteristík rastliny. V kvetináči s kvetinou alebo sadenicami by mala byť drenážna vrstva. Hrúbka drenáže je najmenej 3 cm av niektorých prípadoch je drenážny materiál položený na tretinu nádoby. Najvhodnejšie materiály: expandovaná hlina, fragmenty keramiky, kamienky z mora alebo rieky, štrk.

  Ak je vaša záhradaNachádza sa v nížine, je vysoká pravdepodobnosť, že po daždi sa v posteliach hromadí voda. To môže viesť k rozkladu rastlín, vzniku húb a rozvoju parazitov hmyzu. Prvým krokom v záhrade budú larvy sciaridae. Na stavenisku je potrebné vybaviť kanalizačný systém. Krajina drenáž je 2 typov: povrchové a hlboké.

  Iný hmyz

  Sciaridy môžu poškodiť iba rastliny. Ďalšie nebezpečenstvo čaká ľudí pri odpočinku v letnej chate. Od skorej jari do konca jesene lietajú na ulici malé čierne stredy. Ľudia ich nazývajú „ohavní“. Počas letných chát sa vznášajú pred očami, šplhajú na čaj a jedlo, dostávajú sa do očí a úst. Obťažovanie nie je iba nepríjemnosť. Mačka patrí k oddeleniu hmyzu nasávajúceho krv. Kousnutie môže spôsobiť silné opuchy, svrbenie, zápal vo forme hematómu alebo sčervenania.

  Na ochranu pred strednými ľuďmi počas poľných prác alebo rekreácie vonku môžete použiť prostriedky jednotlivca alebo skupiny. Jednotlivé produkty zahŕňajú aerosóly, krémy, ceruzky a hmyzie náramky. Vytvárajú okolo človeka ochranné pole, ktoré je neodolateľné aj pre stredných. Mali by ste ich používať pri práci na záhrade alebo na záhrade, keď sa neustále pohybujete. Medzi produkty skupiny patria špirály, taniere, fumigátory a prírodné aromatické oleje. Sú účinné v pokojnom a pokojnom počasí a pracujú v okruhu 3 m.

  Osobná ochrana

  Vyžaduje sa ísť do záhradyPostarajte sa o svoju vlastnú bezpečnosť a podniknite všetky opatrenia, aby ste sa stali neprístupnými pre lietajúcich krvavcov. Ako zvoliť správny nástroj?

  • Náramok. V súčasnosti sú najbezpečnejším spôsobom ochrany náramky a chrániče odpudzujúce komáre. Nie je toxický, môžu ho používať deti. Náramok je nasýtený prírodnými éterickými olejmi, ktoré odpudzujú hmyz (ihličnany, levandule alebo citronely).
  • Krém alebo mlieko. Mlieko sa lepšie vstrebáva, nedáva telu pocit lepivosti a nezanecháva žiadne zvyšky oblečenia. Krém má silnejšiu konzistenciu. Kompozícia obsahuje chemikáliu, ktorá odpudzuje hmyz a poškodzuje ľudské zdravie. Po aplikácii sa krém musí umyť mydlom.
  • Aerosól. Výhody aerosólu sa považujú za nákladovú efektívnosť, ľahkú aplikáciu a schopnosť spracovať odevy. Liek sa môže aplikovať do tela najviac dvakrát denne, aby sa zabránilo kontaktu s pokožkou tváre a očí.

  Skupinové prostriedky nápravy

  Najobľúbenejšími prostriedkami na ochranu pred hmyzom chrániacim krv sú platničky a fumigačná tekutina. Zloženie kvapaliny zahrnuje esbiotrín, pralletrín, DETA a ďalšie látky škodlivé pre zdravie ľudí. Použitie tanierov a fumigátora je oprávnené iba vo vnútri. Na ochranu pred hmyzom na čerstvom vzduchu je potrebné používať špirály.

  Špirály vyrobené z drevnej múky. Zahŕňajú látky, ktoré sú škodlivé pre hmyz. Neodstrašujú iba komáre a midges,ale zničte ich. Vedci zistili, že v procese tlejenia špirály emitujú karcinogény, čo spôsobuje veľké škody na zdraví. Špirála musí byť umiestnená vo vzdialenosti najmenej 1 m. Za veterného počasia vás toto zariadenie nezachráni pred hmyzom. Aj keď ste na jednom mieste, budete musieť na pokožku aplikovať aerosól, krém alebo iné individuálne prípravky.

  Všetky navrhované metódy boja proti sciaridae a supom vám pomôžu kvalitatívne pracovať na chate a príjemne si odpočinúť na čerstvom vzduchu. Hmyz s vami nebude zasahovať, ak viete, ako sa s nimi vysporiadať. Metódy ovládania klzákov v byte sa nachádzajú tu.