Ako sa zbaviť midges

Obsah

  V prírode existuje veľa hmyzu, ktorý môže uškodiť ľuďom. Ich uhryznutie môže vyvolať závažnú alergickú reakciu, spôsobiť bolesť a podráždenie. Ľudia zápasia s nepríjemnými komármi, arogantnými muškami, nebezpečnými včelami a tichými bugmi. Malé, takmer neviditeľné stredné stredy zostávajú v tieni nebezpečnejšieho hmyzu. Napriek svojej skromnej veľkosti predstavujú midgény hrozbu pre ľudí a zvieratá. U niektorých ľudí spôsobujú uhryznutia stredných zubov závažnú alergickú reakciu.

  Myši alebo Drosophila

  Mnohí sa mylne domnievajú, že midges a Drosophila sú rôzne názvy toho istého hmyzu. Stále existujú rozdiely.

  Drosophila (ovocná muška)

  Ide o hmyz sivej alebo žltej farby, ktorý sa kŕmi výlučne šťavou z ovocia, zeleniny a stromov. Fermentované potraviny (fermentovaná ovocná šťava, zhnité ovocie, zrelé hrozno atď.) Sú pre hmyz obzvlášť atraktívne. Otázka, ako sa zbaviť midgesov, sa stáva obzvlášť dôležitou v lete, keď je v dome veľa čerstvého ovocia. Môže byť škodlivý pre zásobovanie potravinami. Odpadové produkty z Drosophily, ktoré padajú na čerstvé produkty, urýchľujú fermentačný proces a spôsobujú okamžité znehodnotenie. Ovocné mušky osobu neohryznú, stále však existuje zdravotné riziko. Larvy Drosophila, ktoré sa nachádzajú v gastrointestinálnom trakte, môžu spôsobiť hnačky, vracanie alebo bolesti brucha.

  Mops

  Toto je sivý hmyz alebočierna farba. Výživa hmyzu je dvojaká: muži uprednostňujú kvetinový nektár alebo rastlinnú šťavu, ženy sa živia krvou teplokrvných zvierat, vtákov a ľudí. Podobne sa živia komáre. Hmyz žije na ulici (v lesoch, pri vodných plochách). V mestskom prostredí žijú strední ľudia v parkoch, skrývajú sa vo vysokej tráve alebo v domoch a bytoch ľudí. V druhom prípade musíte stredné črevá okamžite odstrániť, pretože predstavujú ohrozenie zdravia.

  Sú midges nebezpečné?

  Na rozdiel od bezpečných Drosophila môžu midges spôsobiť vážne škody na ľuďoch. V Južnej Amerike a Afrike sú stredné nosiče infekcií infikujúcich vtáky a hovädzí dobytok.

  V európskych krajinách môžu prenášať nebezpečné choroby ľudí:

  • onchocerciasis (choroba je charakterizovaná tvorbou výrastkov okolo kĺbov, výskytom vláknitých útvarov na koži a stratou zraku);
  • malomocenstvo (zriedkavé ochorenie, ktoré vedie k poškodeniu centrálneho nervového systému a vzniku deformácií vonkajšieho prostredia);
  • antrax (s kožnou formou choroby, ulceróznymi ložiskami na tele, so septickou formou, objavuje sa kašeľ s krvnými formáciami; posledná forma choroby je smrteľná).

  Prípady prenosu infekčných chorôb sú mimoriadne zriedkavé. Častejšie uštipnutia midge vedú k závažnej alergickej reakcii. Keď komár uhryzne, zavádza do kože tenkú proboscu, ktorá nespôsobujesilná bolesť. Perorálny prístroj midge je usporiadaný iným spôsobom. Po uhryznutí hrebeň „uhryzne“ hornú vrstvu epidermy a vypije krv vystupujúcu z rany. Antikoagulanciá hmyzu vstupujú do ľudskej krvi. Je to látka, ktorá môže spôsobiť vážne alergie. Pokožka v mieste uhryznutia malých parazitov silne napučí, redoxuje a svrbí. V niektorých prípadoch sa teplota zvyšuje, srdcový rytmus sa zrýchľuje. Zápal spravidla zmizne po 2 až 3 dňoch. Ako sa zbaviť midges doma, čítajte tu.

  Ako sa chrániť pred trpaslíkami v prírode

  Keďže stredné sliepky žijú hlavne v prírode (v rastlinách, lesoch, pri riekach a jazerách), musíte si z organizmu zvoliť správny odev a osobné ochranné prostriedky pred hmyzom. piknik. Osobitná pozornosť by sa mala venovať ochrane ľudí s individuálnou neznášanlivosťou na antikoagulanciá. Ako sa zbaviť midgesov v krajine, čítajte tu.

  Základné pravidlá:

  1. Oblečenie by malo byť v jasných svetlých farbách. Čierna mačka priťahuje čiernu mačku.
  2. Plocha otvorených plôch tela by sa mala minimalizovať. Na rozdiel od komárov nemôžu stredné kusy uhryznúť odevom. Na spáchanie „zločinu“ musí lietať pod nohavicami, rukávmi alebo goliermi. Noste iba uzavretú obuv, vysoké ponožky a tepláky s elastickou spodnou časťou. Zabudnite na tričká, tričká alebo topy, aj keď je vonku horúco. Noste tričko s dlhým rukávom.
  3. Je vhodné zaobchádzať s odevmi repelentmi alebo prírodnými prostriedkami, ktoré odpudzujú stredy.Namiesto repelentov na báze chémie môžete použiť vodu s éterickým olejom z eukalyptu, mäty piepornej alebo muškátového kvetu, citronely, anízu, čajovníka. Namiesto olejov môžete použiť odvar z paradajok, bazalky, pšeničnej trávy, klinčekov.
  4. Odkryté časti tela sa tiež musia liečiť ochranným liekom. Môžete použiť odpudzujúce mlieko alebo ochranný krém. Pre tých, ktorí majú radi prírodné liečivá, existujú bezpečné ľudové metódy. Do bežného telového mlieka môžete pridať 10 kvapiek extraktu vanilky. Sladká aróma odpudzuje stredy.

  Ako sa chrániť pred strednými ľuďmi v krajine

  V lete navštívi prímestské „statky“ mnohí mestskí obyvatelia. Posedenie nad šálkou čaju v altánku, odpočinok od vyčerpávajúcej záhradnej práce, je snom každého letného obyvateľa. Vonkajšie aktivity môžu pokaziť drobný, tichý hmyz, ktorý je zvlášť aktívny po západe slnka. Aby ráno po večernom odpočinku žiadny z členov rodiny nezistil opuchy a hematómy, ktoré zostanú po uhryznutí na tele, musí byť hmyz včas vyhnaný.

  Všetky repelenty proti komárom možno rozdeliť do dvoch skupín:

  • jednotlivec (krémy, spreje, pleťové vody, náramky atď.);
  • hromadné (špirály, taniere, fumigátory).

  S cieľom zbaviť sa malých stredných kostí pri odpočinku na ulici je možné použiť individuálne aj skupinové opravné prostriedky. Vhodnejšie je užívanie drog druhej skupiny. Po prvé, je to ekonomickejšie. Jedna tlejúca špirála môže poskytovať ochranu v okruhu 3 metrov.Po druhé, nemusíte na telo nanášať repelenty vo forme krému alebo aerosólu.

  Dosky a fumigátory

  Pomáha chrániť pred vnútornými strednými zubami. Obidve lieky majú rovnaký účinok. Doska je impregnovaná rovnakou tekutinou, ktorá je v bubline pre fumigátor. Po zahriatí doštičky sa do vzduchu vyparí insekticíd, čo je škodlivé pre komáre, stredy a Drosophilu. Používanie kvapaliny je úspornejšie, jedna bublina trvá 30 až 45 nocí. Doska sa musí vymieňať každý deň. Analógy pre vonkajšie použitie sú špirály. Viac podrobností o tom, ako sa v kuchyni zbaviť stredných čajov, nájdete tu.

  Škrupiny komárov

  Na zabránenie komárov na čerstvom vzduchu sa môžu použiť bežné cievky proti komárom. Tento liek dostal svoje meno vďaka svojmu tvaru špirály. Špirála je vyrobená z lisovanej drevnej múky, do ktorej sa pridávajú špeciálne insekticídy, ktoré ničia hmyz sania krvi. Pri horení do vzduchu sa karcinogény škodlivé pre ľudské zdravie vyparujú. Z tohto dôvodu je použitie špirál v miestnosti prísne zakázané.

  Špička špirály sa musí po zapálení zapáliť a zhasnúť. Je potrebné, aby tlejúce, a nie horieť. Balenie má špeciálny kovový stojan, na ktorý je vhodné nasadiť špirálu. Mala by byť 1 m nad zemou. Neukladajte špirály do blízkosti ľudí. Udržiavajte vzdialenosť 1 m.

  Používanie vinutia v byte alebo dome je prísne zakázané. akv noci, keď sa na teba pozeráme, sú napadnutí komármi alebo midges a nie je tu žiadny fumigátor alebo taniere, môžete porušiť pravidlo a použiť špirálu. Ak to chcete urobiť, zapálte kúsok špirály v miestnosti, kde budete spať, a nechajte ju 15 minút. Po uplynutí tejto doby miestnosť vetrajte. Stredy vo vnútri zomrú a čerstvý vzduch pomôže „vytlačiť“ štipľavý zápach.

  Prírodné lieky

  Ak ste kategoricky proti použitiu repelentov a fumigantov, môžete sa uchýliť k ľudovým metódam.

  • Bazalka alebo mäta pieporná a hrnce položte na balkón. Moshkara sa bojí tvrdých a korenistých aróm.
  • Ak bývate v súkromnom dome, vysadte kríky bazy čierneho pod oknami. Vytvoria prirodzenú neprekonateľnú bariéru pre stredné a komáre.
  • Namiesto kríkov bez bazy sa pod oknami môže vysádzať rad paradajok. Chutné aj zdravé!
  • Pred odchodom do tela telo bodnite ihličnatými olejmi (eukalyptus, jedľa, borovica) alebo čajovníkovým olejom. Tieto pachy odstraňujú hmyz a pomáhajú ľuďom relaxovať a mať sedatívny účinok.
  • Moshkara nemá rád vôňu tabakového dymu. Nikto neodporúča fajčenie. Môžete zapáliť malý tabak z cigarety alebo cigarety.
  • Odvar z pšeničnej trávy je prírodný odpudzovač hmyzu. Môže sa použiť namiesto drahého aerosólu a aplikovať na telo a odev. Nezanecháva na tkanine žiadne zvyšky a je bezpečná pre zdravie.

  Neváhajte vyhlásiť vojnu medzi stredníkmi. Napriek tomu, že stredné stredy sú omnoho menšiekomáre, sú schopné spôsobiť väčšie škody. Buďte zvlášť opatrní pri ísť do parku, pristátia alebo k rieke. V prírode sú obzvlášť aktívne stredné.