Ako sa zbaviť ľudových liekov proti celulitíde

Obsah

  Celulitída je nepríjemný problém, ktorý kazí život a znižuje sebadôveru mnohých žien. Ako odstrániť celulitídu doma? Na túto otázku neexistuje jednoznačná odpoveď, pretože existuje celý rad opatrení, ktoré pomáhajú rýchlo a efektívne zbaviť nenávistný problém.

  Celulitída je dôsledkom porušenia odtoku lymfy a môže byť tiež dôsledkom hormonálnych zmien v tele. V niektorých prípadoch sa problém môže objaviť už v mladom veku, čo naznačuje dedičnú predispozíciu.

  Takmer každý vie, že ľudia so zlými návykmi sú v ohrození: fajčenie, nadmerné požívanie alkoholu, nadmerné pitie kávy. Nesprávna výživa môže navyše spôsobiť vznik poruchy: údené výrobky, sladkosti, uhorky, rýchle občerstvenie atď.

  Celulitídu sa môžete rýchlo zbaviť doma, preto musíte použiť nasledujúce metódy:

   11. správna vyvážená výživa;12. správne spodné prádlo;
  • kúpele a telové zábaly s anticelulitídnym účinkom;
  • cvičenie;
  • hotové výrobky proti celulitíde;
  • Problémy s masírovaním.

  Racionálny plán výživy

  Okamžite by som chcel poznamenať, že neexistuje špeciálna strava s anticelulitídnymi vlastnosťami. Jednoducho je potrebné skontrolovať obvyklú stravu a vylúčiť z nej výrobky, ktoré problém zhoršujú a tiež zahŕňajúmu tie výrobky, ktoré pomôžu zaistiť pružnosť a pružnosť pokožky.

  Bez ohľadu na to, aké je to ťažké, je potrebné sa snažiť obmedziť živočíšne tuky, párky a pekárske výrobky.

  Okrem toho by sa malo monitorovať aj množstvo spotrebovaných kalórií. Existujú špeciálne vzorce, ktoré vám pomôžu určiť a vypočítať, koľko kalórií jete s jedlom.

  Napríklad, namiesto pitia kávy a čaju, môžete použiť bylinné infúzie, ktoré majú diuretický a laxatívny účinok.

  Je potrebné obohatiť svoju stravu o ovocie, zeleninu, bobule a nízkotučné bielkovinové výrobky.

  Snažiť sa jesť po častiach, kúsok po kúsku, každé 2-3 hodiny. Množstvo jedla by malo približne zapadnúť do dlane.


  Dobrý účinok sa dosahuje infúziou šípiek, ktoré sú bohaté na kyselinu askorbovú
  .

  Spodná bielizeň s anticelulitídovým účinkom

  Je dôležité pochopiť, že proticelulitídová spodná bielizeň problém nevylučuje, musí sa používať v kombinácii s inými metódami. Spodná bielizeň môže stimulovať iba ničenie tuberlov nahromadeného tuku.

  Ako funguje bielizeň proti celulitíde? Vyrába sa spravidla z latexu. To vytvára efekt sauny.

  V niektorých modeloch bielizne je masážna vrstva, vďaka ktorej dochádza k urýchleniu toku krvi a stimulácii spaľovania tukov.

  V takom prípade buďte trpezliví a neočakávajte rýchle výsledky. Samotní vývojári súspodná bielizeň hovorí, že výsledok je viditeľný po asi dvoch mesiacoch pravidelného nosenia.

  Anticelulitídna kozmetika

  Žijeme v dobe, keď sú police rôznych obchodov jednoducho plné anticelulitídnej kozmetiky. Rovnako ako v prípade spodného prádla musíte pochopiť, že samotné kozmetické výrobky vám nemôžu pomôcť.

  Kozmetické výrobky pôsobia tak, že obsahujú látky, ktoré majú otepľovacie vlastnosti a tiež stimulujú krvný obeh.

  Tieto aktívne zložky zahŕňajú:

  • kofeín;
  • gaštan konský;
  • korenie;
  • ivy a kol.

  Takéto prostriedky sa môžu vyrábať v rôznych formách: gély, masti, krémy, zmesi atď.

  Napriek tomu je zo všetkých foriem krém najúčinnejší a to všetko vďaka jeho štruktúre, ktorá umožňuje aktívnym zložkám vydržať oveľa dlhšie. zostať v problémovej oblasti.

  Kúpele

  Účinok anticelulitídových kúpeľov je zrejmý: ľudské telo sa zahreje, čo znamená, že účinné látky lepšie prenikajú cez pokožku a aktívne odstraňujú tučné tuberkulózy.

  Každé dva dni používajte anticelulitídový kúpeľ asi desať minút. Do teplého kúpeľa môžete pridať malé množstvo olivového oleja a niekoľko kvapiek éterického oleja z pomaranča.

  Zábaly

  Zábal sa najlepšie vykonáva po kúpeli,keď je pokožka dobre zahriata. Existuje mnoho druhov zábalov, ale ako ukazuje prax, postupy založené na octe poskytujú najlepšie výsledky.

  Na prípravu postupu je najlepšie vziať si domáci jablčný ocot a zriediť ho do polovice čistou vodou. K zmesi sa môže pridať niekoľko kvapiek oleja z rozmarínu, pomaranča a mäty piepornej.

  Potom vezmite široký obväz, ktorý je navlhčený zmesou, a potom aplikujte na problémové oblasti pokožky. Omotajte pokožku cez obväz pomocou prilepeného filmu a oblečte si teplé oblečenie. Asi po hodine sa musíte osprchovať a pokožku namazať výživným krémom.

  Tradičná medicína proti celulitíde

  Celulitídu môžete zbaviť ľudovými liekmi, to nie je mýtus. Poďme hovoriť o osvedčených a účinných technikách.

  Vynikajúcim výsledkom je použitie bežných zemiakov. Zemiaky prispievajú k zlepšeniu vnútrobunkového metabolizmu, čím účinne bojujú proti problémovým oblastiam kože.

  Príprava nápravy je pomerne jednoduchá. Stačí zemiaky olúpať a nakrájať na plátky. Nakrájané zemiaky je potrebné pripevniť k miestu problému a zabaliť ich do fólie. Procedúra trvá tridsať minút.

  Mletá káva poskytuje vynikajúce výsledky. Potom, čo ste vypili svoj obľúbený nápoj, vezmite husté a trieť ho po koži asi dvadsať minút.

  Lieky na báze éteru sú veľmi populárne.olejov. Citrónové, cypřišové, cédrové, šalvia - éterické oleje týchto „plodov“ prírody poskytnú vynikajúce výsledky.

  Všetky tieto éterické oleje by sa mali zmiešať a umiestniť do nádoby s tmavým sklom. Trvá asi päť kvapiek základnej zmesi, pričom si zoberieme desaťkrát viac olivového oleja. Cez deň môžete túto zmes trieť do problematickej pleti až trikrát.

  Fyzická aktivita ako liek na pomarančovú kôru

  Pri vykonávaní cvičení na tukových tuberkulách je dôležité nezabudnúť na niekoľko bodov:

  • svalové napätie by sa malo robiť čo najviac. Keď upokojíte určité svaly, do tejto oblasti príde viac krvi, takže účinok takejto gymnastiky bude zreteľný oveľa skôr;
  • musíte sledovať svoje dýchanie. Musíte sa nadýchnuť hlboko a úplne. Pamätajte, že sa vykonávajú vydychované pohyby. Správne dýchanie nasýti krv kyslíkom, a to je také dôležité, pretože je to jediný prírodný horák telesného tuku;
  • pravidelnosť. Podľa odborníkov, ak niečo urobíte 21 dní, stane sa to zvykom a bude oveľa jednoduchšie. Bez ohľadu na to, aké je to ťažké, musíte prekonať svoju lenivosť a nedať si slabosti. Gymnastický komplex sa musí vykonávať najmenej raz za dva dni. Prvé výsledky sa nezobrazia nasledujúci deň. Pripravte sa na to, že po približne mesiaci uvidíte zlepšenia.

  Ak je problém lokalizovaný na nohách, skákacom povrazu, drepe atiež kyvné nohy.

  Správne zdvíhanie nôh zahŕňa:

  • musíte ležať na bruchu;
  • ruky pred vami sú ohnuté v kolene;
  • noha sa zdvíha tak vysoko, ako je to možné, zatiaľ čo by ste mali cítiť napätie svalov svalu;
  • chodidlo by sa malo spúšťať pomaly;
  • pre každú etapu sa musí vykonať dvadsať takýchto vlekov.
  • Výplne s činkami sa vykonávajú takto:
  • musíte stáť kolmo, zatiaľ čo nohy by mali byť umiestnené v šírke ramien od seba;
  • je pravá noha nasmerovaná dopredu, pričom ľavé koleno klesá k podlahe. To isté sa deje s pravým kolenom, ale ľavá noha je už vpredu;
  • keď sa pomaly vraciate do východiskovej polohy, je potrebné cítiť napätie svalov bedier a zadku;
  • na začiatok sa uskutoční desať prístupov, ich počet sa postupne zvyšuje na štyri.

  Kvapalina proti pomarančovej kôre

  Voda je základom nášho života. Potrebujete piť asi dva litre každý deň. Obyčajná voda môže byť obohatená o rôzne nápoje, ktoré pomáhajú v boji proti nenávistnému problému, a to:

  • mrkvová šťava;
  • jablková šťava;
  • ananásová šťava a kol.

  Kyselina askorbová podporuje rozklad tukov. Zakúpené nektáre sa nemusia používať, najlepšie je variť ich sami, zatiaľ čo čerstvé šťavy sú vhodné.

  Čistenie tela

  Na čistenie tela sa používajú produkty, ktoré pomáhajú odstraňovať toxíny z organizmov atoxické látky.

  Na tento účel sa môžu použiť aktívne uhlie alebo pravidelné bylinné čaje.

  Pomarančová kôra teda nie je veta. Boj proti celulitíde je úplnou zmenou v celom životnom štýle. Buďte aktívny, energický, sledujte svoju stravu, veľa pite čistú vodu a vaše telo vás poteší krásou a zdravím!