Ako sa zbaviť krtkov v záhrade

Vlastníci záhradných pozemkov nič nenarušujú rovnako ako nevyžiadaní podzemní hostia. Áno, krtkovia môžu nielen pokaziť náladu a vzhľad vášho webu, ale tiež pripraviť úrodu. Preto je veľmi dôležité, aby každý vlastník pôdy vedel, ako odstrániť krtky zo záhrady. Z tohto dôvodu je dôležité porozumieť správaniu a návykom týchto málo vidiacich zvierat. Nemajú napríklad radi hluk a silné pachy. Obľúbeným zážitkom sú dážďovky.

Spôsoby, ako sa zbaviť krtkov, sa dajú rozdeliť do dvoch kategórií: kúpené a domáce. Budeme diskutovať v poradí a zistiť, ako odstrániť krtkovia z webu pomocou domácich metód.

Urob si sám - návod na boj proti krtkom

  1. Najprv musíte izolovať svoje stránky od prieniku týchto zvierat. Ich priechody sa nachádzajú v hĺbke 1 metra pod zemou, takže v takej hĺbke musíte do celého obvodu vložiť mriežku s veľkosťou otvoru najmenej 2 x 2 cm, ktorú nie je možné vkladať do pevných plechov, pretože to zabráni preniknutiu užitočného hmyzu do vašej oblasti. A krtkovia cez takúto dieru neprejdú.
  2. Keďže sa tieto zvieratá boja hluku, je možné vyhnať krtek pomocou domácich výrobkov, ktoré vydávajú hluk. To môže byť hlasnejšie na vykopané palicu v zemi. Môže byť vyrobený z veľkého puzdra cínu. Hlavná vec je vydávať hlasný hluk. Okrem toho môžete použiť plastové fľaše. Musia byť vykopané do zeme pod uhlom 45 stupňov, pričom malú časť nechajú na povrchu zeme. Vo veternom počasí sa ozve vytiečo určite vystraší zvieratá. Čím viac fliaš budete kopať, tým lepší bude efekt.
  3. Móla nemajú radi silné, špecifické vône. Preto môžete celkom ľahko vykrmiť krtka výsadbou silne voňajúcich kvetín v tejto oblasti. Patria k nim ríša obyčajná, sibírsky les, eufória, narcisy a nechtíka lekárske. Ak pestujete ricínový olej alebo euphorbia z kapúrov, nezabudnite, že bobule týchto rastlín sú jedovaté. Takže v prípade, keď deti voľne chodia po záhrade, existuje riziko otravy. Potom môžete zastaviť výber na iných farbách. Okrem kvetov môžete použiť rozmaznané ryby alebo mäso, ktoré začalo cítiť. Tieto výrobky sa musia ukladať do krtkov. A môžete použiť handru namočenú v benzíne.
  4. 9. Použitie jedu. Fosfid zinočnatý by sa mal vložiť do krtka norky. Ak to chcete urobiť, musíte urobiť dieru v ceste krtek dlhým špendlíkom. Potom opatrne uzavrite dieru hrudkou zeme, ale takým spôsobom, aby pohyb nezlyhal. Len preto, že zviera neje jed, je lepšie ho zmiešať s nasekanými dážďovkami.

Čo sa dá kúpiť z krtkov?

Pasce na móly.Jedná sa o špeciálne zariadenie, ktoré je potrebné vložiť do noriek. Ale aby ste sa zbavili všetkých zvierat, bude to vyžadovať veľa takýchto zariadení.

Repelery.Ide o špeciálne zariadenia, ktoré sa vkladajú hlboko do zeme, kde šíria zvuky nepríjemné pre krtkov, v dôsledku čoho samotné zvieratá opustia lokalitu. Musíte si pozorne prečítať pokyny, aby ste zistili, aký polomerakcie konkrétneho zariadenia, a potom vypočítať, koľko kusov bude potrebných pre vašu záhradu. Malo by sa tiež poznamenať, že signál zariadenia je prerušený, ak sa v polomere činnosti nachádza nejaký hlboký predmet, napr. Alebo základ. Takéto štruktúry musia byť vybavené odpudzovačmi z rôznych strán. Tieto prostriedky sú naj humánnejšie, pretože zvieratá nezabíjajú a žiadnym spôsobom im neubližujú, ale jednoducho ich nútia odísť.

Teraz sa môžete na svojich stránkach ľahko zbaviť nevyžiadaných hostí. Plodina zostane nedotknutá a vaše trávniky nebudú zakryté podzemnými zvieratami.