Ako sa zbaviť kapusty blchy

Obsah

  Záhradníci vedia, že hoci kapusta má málo škodcov, sú vytrvalí a húževnatí. Okrem slimákov, slimákov, kapustových mušiek je tu aj blcha, ktorá spôsobuje veľa nepríjemností. Zbavením kapusty sa môžete zbaviť domácich alebo chemických výrobkov.

  proti čomu bojovať

  Krížovitý blšie napadá prvé kapusty medzi škodcami. Na jar sa zobudí a najskôr zje burinu. Malý čierny hmyz môže skákať. Dospelí jedinci sa zvyčajne usadia na mladých listoch, larvy poškodzujú korene. Blšie je obzvlášť rád pekinského vzhľadu kapusty. Škodcovia sa množia v teplom počasí a môžu byť nielen sivé, ale aj modré, zelené, čierne.


  Po invázii blchy na rastlinách zostávajú viditeľné diery

  Napriek malej veľkosti je blcha schopná jesť vegetáciu trikrát v porovnaní s vlastnou hmotnosťou. Ak začnete situáciu, kapusta bude niekoľkokrát menšia - plod môže dokonca zomrieť.

  Ľahké spôsoby ničenia bĺch

  Najjednoduchšou a najúčinnejšou metódou proti škodcom je zakrytie mladej kapusty plátnom. Môže to byť spanbond, agrospan, lutrasil. Prešli všetkými prvkami životne dôležitými pre rastliny a vyhli sa parazitom. Keď je rastlina hrubšia a silnejšia, pre blchy je neatraktívna a ochrana sa dá odstrániť.

  Je dobré opeľovať kapustu každý deň. Stačí naliať prach do tenká a rozdrviť ho na rastliny a uličky. Ak ánodnes ráno sa škvrny prachu lepia na vlhké listy. Tým sa stane neviditeľným pre hmyz. Ako prach sa používa postrek popola. Záhradníci sa rozptyľujú po zemi, kde sa vysádzajú kapusta, popol, alebo sa kombinujú s tabakovým prachom, červenou paprikou. Používajte a cestný prach. Zložky sa môžu rozprašovať samostatne alebo v kombinácii s inou látkou. Mínus metódy je, že jej pôsobenie je krátkodobé: po daždi alebo hmle bude potrebné postup zopakovať. Frekvencia jeho správania by mala byť najmenej dvakrát týždenne.


  Aby blšie nenašlo cestu do záhrady, je užitočné na ňom zasadiť rastlinu, ktorá sa jej nepáči

  Jarný cesnak je taký. Zasadia to pred kapustou. Vôňa cesnaku zakryje kapustu a blchy jednoducho nemôže nájsť cestu.

  Aróma jedľového oleja je ostrá a nepríjemná pre blchy. Ak ho pridáte do vody na zavlažovanie, škodca sa nikdy nedotkne kapusty. Ak chcete, aby metóda fungovala úplne, môžete zakryť mladé výhonky hornými časťami plastových fliaš.

  Dusíkové hnojivo pre zeleninu, napríklad kuracie trusky, sa môže tiež použiť na odstránenie bĺch. Je potrebné urobiť infúziu z podstielky a občas postrekovať rastliny. Stanú sa nielen silnejšími, ale aj škodcom škodiacimi.

  Existuje odvar, ktorý oslobodí nielen lovcov kapusty, ale aj iné špinavé triky. Na varenie by ste mali vziať 500 g cesnaku, uvariť na 8 hodín vody po dobu 3 hodín. Kvapalina sa ochladí anastriekajte to všetky postele. Cesnak je nenávidený väčšinou škodcov, takže sa s nimi môžete rozlúčiť na dlhú dobu.


  Ošetrenie octom pomôže odstrániť hmyz naraz

  9% pohár octu by sa mal rozriediť v vedre s vodou a listy by sa mali naliať roztokom. Ak nie je prítomný ocot, môžete ho nahradiť esenciou, ale jeho proporcie by sa mali znížiť trikrát. Čím častejšie sa zavlažuje kultúrna rastlina, tým lepšie: blchy neznášajú nadmernú vlhkosť.

  Ak sa na jeseň vykopávajú pozemky, na ktorých sa vyskytuje hmyz, budúci rok to nebude rušiť. Pretože blchy žijú v horných vrstvách pôdy, pri vykopávaní spadnú do otvoreného priestoru a zamrznú.

  Vývar z paradajkových listov je ďalším prírodným liekom na škodcov. Musíte vziať niekoľko kilogramov zelených vrcholov, namočiť ich na niekoľko hodín do veľkého množstva vody, potom variť, napätie a vychladnúť. Takýto nástroj bude vhodný až do budúceho roka. Pred nástrekom sa do vývaru pridá mydlo.

  Môžete podať infúziu proti blchám doma. Bude to trvať:

  Odporúčame prečítať si: Ako sa zbaviť pstruhov na kapuste
  • tekuté mydlo;
  • popol;
  • vriaca voda.

  Všetky sú zmiešané v pomere 1: 3: 8, trvajú niekoľko dní, pretrepávajú a postriekajú záhradou.

  Pomôže tiež zmes cesnakových a paradajkových listov. Zložky prechádzajú mlynčekom na mäso, zriedeným vodou, pridá sa mydlo. Kvapalina sa zahrieva a spracuje sa kapustou.

  Rastlina ako púpavanenávidel pre blchy krížové. Na ich odstránenie je potrebné odobrať 500 g listov alebo koreňov rastliny, pridať 1 liter vody a trochu tekutého mydla. Zmes sa postrieka kapustou.

  Odvar tabaku nie je o nič menej účinný. 200 g látky sa naleje do 10 litrov horúcej vody, prechádza sa cez tenkú kocku, pridá sa mydlo a ochladí sa.

  Infúzia z paliny má silný účinok. Zelené listy povarte, do vody pridajte jemne nasekaný cesnak. Vývar sa filtruje a po kapkách sa zaleje kapusta.

  Na zabudnutie na nešťastie môžete použiť zemiakové dosky. 2 kg vrchnej časti sa nalejú do 6 litrov vody, prevarené. Bujón sa filtruje, pridá sa čistá voda. Zalejte kapustu večer.

  Blchy môžete odstrániť manuálne. Aby ste to mohli urobiť, musíte si vytvoriť užitočné zariadenie - lepkavé označenie. Môžete použiť papier, preglejku alebo látku. Berú palicu, k nej pripevňujú materiál, navlhčia ju lepiacou látkou (napríklad živicou) a natiahnu ju po listoch, sotva sa ich dotknú. Blchy vyskočia a padnú do pasce. Ak niekoľkokrát prechádzate záhradou, počet škodcov sa výrazne zníži. Najlepší čas na procedúru je 12:00, keď je obzvlášť horúco.

  Ak máte doma auto, zbavenie sa kríža brucha na kapuste bude ľahké. Je potrebné vziať zbytočnú naftu alebo automobilový olej, navlhčiť handričku tekutinou, položiť ju na lepenku alebo kúsok železa. Repelery musia byť umiestnené vo vzdialenosti 4 metrov od seba. O niekoľko dní neskôr sa látka obrátila hore nohami.


  Valerián alebo amoniakalkohol pomáha z bĺch nie horšie ako výrobky kúpené v obchode. 40 kvapiek tekutiny sa nasaje na vedro s vodou, rastlina sa zaleje vodou. Štipľavý zápach odškodí škodcu

  Chemikálie

  Ak sú ľudové lieky príliš slabé, bude sa musieť uchýliť k radikálnejším metódam. Chemikálie rýchlo odstránia blchy. Sú vhodné pre letných obyvateľov, ktorí zriedka navštevujú záhradu. Môžete si kúpiť tieto insekticídy:

  • Actar;
  • Decis;
  • Arrivo;
  • Šerpa;
  • Diazinon;
  • Karate;
  • karbofos.

  Je lepšie vykonávať postrek večer, keď sa blchy neskrývajú a nesedia na letákoch

  Malo by sa poznamenať, že chemikálie by sa nemali používať na predčasne pestované plodiny, ako aj na skorú kapustu. Pri ich uplatňovaní musíte prísne dodržiavať pravidlá uvedené v pokynoch.

  Existujú látky, ktoré sa používajú na prevenciu proti blchám. Medzi ne patrí imidazol. Semeno spracovávajú dlho pred výsadbou alebo priamo pred ním.

  Dôležité!Normálny naftalén má dobrú výkonnosť. Je potrebné ho posypať do postelí, kde sa pestuje kapusta.
  Bi-58 sa bežne používa. Používa sa nielen pre blchy, ale aj pre iný hmyz.

  Jednoduchý, ale účinný spôsob je používať bežný šampón pre psov. Je potrebné pridať 1 viečko do vedra s vodou, zaliať rastlinu hojne. Krížovitý blší odchádza.

  Preventívne opatrenia

  Ihneď po výsadbe ovocných plodín sa musí zabrániť tomu, aby sa zabránilovzhľad blchy. Kapusta a ostatná zelenina, ktorú hmyz miluje, by sa mala vysádzať na vlhkých miestach záhrady, pretože blchy neznášajú vlhkosť. Buriny, na ktorých škodcovia často trávia noc, sa najlepšie odstránia. To sa dá dosiahnuť burinou, herbicídmi alebo kopaním.

  Aróma bylín je nenávidená blchami, takže kôpor, rozmarín, šalvia, mäta, mrkva sa môžu pestovať vedľa kapusty. Látky škodlivé pre hmyz (fytoindíny) obsahujú tiež rasce, zemiaky, paradajky a púpavu. Priťahujú chrobáky jazdcov, lienky a čipky, ktorí radi jedia škodcov. Blšie bude hľadať iné miesto na konzumáciu.

  Kvety sú tiež schopné odplašiť blchu. V boji proti nemu pomôže:

   74) nechtíka lekárske;
  • horúčka;
  • Nasturtium.

  Dôležité!Pravidelná starostlivosť pomôže rýchlejšie pestovať kapustu: zalievanie, hnojenie a uvoľnenie.

  Pri výbere času výsadby kapusty by sa mali brať do úvahy obdobia vývoja škodcov. Je vhodné pestovať rastlinu pred alebo po aktívnej fáze blchy. Úroda sa môže pestovať skoro na jar, v apríli alebo v júli, ak je odroda neskoro.

  Bez ohľadu na to, aký spôsob doručenia sa použije, umiernenie je dôležité. Nadmerné nadšenie pre všetky prostriedky môže zrušiť všetky snahy - usmrtia sa nielen škodcovia, ale aj rastlina.