Ako sa zbaviť kapustových kapustov

Obsah

  Slovo „motýľ“ sa spája s jasným a krásnym tvorom, ktorý sa vlajú nad kvetinovými záhonmi. Na druhej strane záhradníci vedia tento hmyz. Niektorí motýle pre nich predstavujú značnú hrozbu. Záhradníci majú výhľad na lietajúce krásy - motýľovo-kapustový motýľ alebo inými slovami kapusta. Je to ona, ktorá dáva letným obyvateľom ťažkosti a núti ich hádať sa o tom, ako sa zbaviť stôp na kapuste.

  Sladká voda vyzerá veľmi pekne - svetlý, takmer biely motýľ, s tmavými škvrnami a čiernou špičkou horného krídla. Sama je úplne neškodná, ale jej deti sú nebezpečné. Každá samica kapusty môže položiť viac ako 200 vajec, z ktorých sa v budúcnosti vyliahne celá armáda škodcov kapusty. Ak sa taký roztomilý hmyz vznáša nad kapustou kapusty, mali by ste vedieť, že po 5 až 10 dňoch na spodnej strane listu kapusty si všimnete nevinných hostí - zelené húsenice.


  Takto vyzerá biela kapusta
  .

  Housenky dosahujú dĺžku 4 cm, majú nepríjemnú vlasovú líniu. Ak je na kapusta navinutá iba hŕstka tohto hmyzu, môžu zničiť celú hlavu kapusty za jediný deň. Napriek svojej malej veľkosti nie sú príliš bezhlavé. Z krásne pestovaných listov môže zostať iba kostra žíl. Okrem toho, ak narazíte na postihnutú hlavu kapusty včas, jej konzumácia je nežiaduca. Listy kapusty sa stávajú toxickými a škodlivé látky nie sú tak ľahko umývateľnéčistá voda.


  Stehná drobet

  Tradičné metódy boja proti kapuste

  Je nepravdepodobné, že by niekto chcel striekať chemikálie do svojej záhrady. Po prvé, kapusta ošetrená takýmto roztokom sa nemôže jesť bezpečne a po druhé, kontaminujete pôdu chemikáliami. Nemali by ste sa nadchnúť a ísť nakupovať v poľnohospodárskom obchode, pretože existuje veľa populárnych osvedčených metód, ako sa zbaviť kapusty.

  Kuracie vajcia

  Mnoho záhradkárov si všimlo, že biele sú veľmi hlúpe. Čo iné od hmyzu očakávať? Môžu sa držať okolo prstu jednoduchými polovicami vaječných škrupín. Medzi lôžkami kapusty sú paličky, na ktoré kladú škrupinu bieleho kuracieho vajca. Tolerantné kapusty si berú vajíčko pre svojho príbuzného a nechcú odraziť už obsadenú hlavu kapusty. Mnoho letných obyvateľov odporúča túto metódu ako najjednoduchšiu a najúčinnejšiu.


  „Škrupiny“ zo škrupiny

  Pomoc od osy

  Zrieďte 1 kg granulovaného cukru v vedre s vodou a nalejte cez každé puzdro postele s výslednými sladkými roztokmi. Blízke osy, ktoré vôňu sladkej vône na míľu vzdialia, sa okamžite ocitnú v záhrade a chytia všetky kapustníky kapusty, ktorými kŕmia svojich potomkov. Prínosom môžu byť aj nepríjemné bodavé škodce.

  Soda

  Sóda na pečenie pomôže ako v domácnosti, tak v kozmetike a na záhrade. Listy kapustových plantáží vo všeobecnosti posypte práškom. Táto jednoduchá a jednoduchá metóda sa vydesímotýle, pretože nemôžu tolerovať sódu. Samotná zelenina netrpí sódou, rovnako ako človek, ktorý zje dozretú hlavu kapusty.


  Kyslá kapusta posypaná sódou

  Paradajkové šupky alebo šupky z cibule

  Belyanka hľadá vôňu obľúbenou zeleninou, takže záhradníci musia odstrániť známú vôňu. Na to je vhodná infúzia cibuľových šupiek. Naplňte dvojlitrovú nádobu šupkou a nalejte ju vriacou vodou. Umiestnite na tmavé miesto na 48 hodín a potom pridajte ďalšie 2 litre vody do výslednej koncentrovanej infúzie. Aby sa roztok udržal na listoch, pridajte doň 30 g strúhanej domácnosti a ešte lepšie dechtové mydlo. Zvedaví motýle - kapustové motýle nebudú mať takú voňavú infúziu radi.

  Stopky rajčiaka spolu s koreňmi sa musia umyť a jemne nasekať. 500 g nasekaných bylín by sa malo variť pol hodiny v 10 litroch vody. Po varení by sa mala infúzia podať jeden deň. Aby ste dosiahli najlepší účinok, musíte pridať 50 g tekutého mydla a nastrúhať polovicu tyčinky pracieho mydla a rozpustiť v odvare. Takáto infúzia pomôže zbaviť sa nielen červov, ale aj vošiek.

  Mravce

  Jeden skúsený záhradník odporučil zaujímavú, ale riskantnú metódu kontroly húsenice. Keďže mravce veľmi radi jedia motýle, navrhol posypať kapustu mravcami vykopanými z mravca. Malé pracovité chyby budú okamžite jesť červami. Ale rizikospočíva v tom, že v dôsledku toho môžu osídliť vošky kapusty.

  Popol

  Popol pomáha v boji proti mnohým škodcom v prímestských oblastiach. Pol kilogram popola by mal byť nariedený v vedre s vodou a do roztoku pridať 50 ml dechtového tekutého mydla alebo šampónu. Môžete jemne nastrúhať tyčinku obyčajného dechtového mydla a rozpustiť vo vode. Postrekovaním takýchto roztokov kapustou sa môžete nielen zbaviť škodlivého hmyzu, ale aj zúrodniť pôdu. Kríky môžete naplniť obyčajným popolom, ale riešenie je efektívnejšie.

  Okrem vyššie uvedených metód sa môžete pokúsiť utopiť vôňu kapusty tvrdším zápachom. Mnoho záhradníkov navrhuje pestovanie cibule alebo cesnaku s ostrou vôňou medzi rastlinnými posteľami. Vhodné sú tiež harmanček, šalvia, rozmarín, mäta a kôpor. Takéto opatrenia nezaručujú absolútnu ochranu, ale významne pomôžu znížiť počet nežiaducich hostí na lôžkach.