Ako sa zbaviť jaziev

Nikto nechce mať nevzhľadnú pokožku. V súčasnosti existuje komplex liekov, ktorých pôsobenie je zamerané konkrétne na zníženie a minimalizáciu výskytu jaziev. Zbavenie jaziev na tele je najlepšie, keď sú čerstvé. Aj keď nezmiznú úplne, existujú spôsoby, ako obmedziť alebo skryť svoj vzhľad. Je možné zbaviť sa jaziev, navždy zmiznú?

Prírodná masáž

Vďaka jemnej masáži a obkladom s použitím niektorých prírodných výťažkov bude jazva menej viditeľná. Olivový olej, rybí olej, ricínový olej, levanduľa, vazelína - sa používajú na zmäkčenie tkaniva jazvy. S úspechom je možné uplatniť:

  • Citrónová šťava - ako sa s tým môžete zbaviť jazvy? Jeho kyslá povaha mu umožňuje pracovať ako prírodný exfoliant a bielidlo.
  • Uhorka - použitie komprimátu čerstvého kaša na zelenú uhorku cez noc, účinne vyhladzuje staré tkanivo jazvy.
  • Aloe vera - aplikujte ho masážou pokožky, vyhýbajte sa očiam tak často, ako chcete. Aloe šťava je už dlho známa svojimi prírodnými liečivými vlastnosťami. Aloe gel sa často aplikuje na spálenie od slnka. Jeho úžasná sila sa osvedčila pri liečbe poškodenej pokožky.
  • Ocot jablčný mušt - pred oplachovaním asi 20 minút vmasírujte 1 diel octu a 1 diel vody.
  • Kakaové maslo - pravidelné používanie dvakrát denne, masírovanie jazvy asi 5 minút, dvakrát denne, pomôže zbaviť sa starých jaziev.
  • Cibulová šťava - masáž dvakrát denne.
  • Vitamín E.- tokoferol pomáha vyhladzovať kolagén, ktorý je štrukturálnym proteínom v tkanive jazvy. Vitamín v kapsule pomáha udržiavať pokožku jemnú a hydratovanú. Najprv by sa mal aplikovať na vatový tampón a potom na jazvy. Potom by mal byť povrch pokrytý gázou.
  • Med - jeho prírodné zložky pomáhajú pokožke udržať vlhkosť, ktorá je narušená nielen popáleninami. S tým, že sa pravidelne rozprestierajú po povrchu najmenej celý deň, sa môžete jazvy zbaviť popálenín. Môžete použiť teplú zmes medu a šťavy z citróna, uhorky alebo škorice.
  • Ovesné vločky. Ovsené vločky chemikálie zjemnia a zjemnia pokožku. Všetko, čo musíte urobiť, je zmiešať ovsené vločky a vodu, naniesť a počkať, kým nezaschne. Potom opláchnite vodou a pozrite sa na výsledok. Pomôže to uzavrieť póry, znížiť výskyt infekcie a budúce ohniská.
  • Hydroxykyseliny. Tieto prírodné kyseliny sa používajú v kozmetike, ako sú keratolytiká alebo ovocné kyseliny. Prispievajú k regenerácii kožných buniek a rýchlo odstraňujú začervenanie. To znamená, že nové bunky rýchlo nahradia červené a poškodené bunky. Sú to zložky v rôznych sérach, pleťových vodách, tonikách a čistiacich prostriedkoch.

Ak máte stehy, nesnažte sa ich odstrániť, ako uznáte za vhodné. Môže to opakovane poškodiť oblasť a nakoniec to zhoršíte.

Prírodná strava

Je dôležité si uvedomiť, že všetko, čo jete alebo pijete, priamo ovplyvňuje pokožku. Zbavte sa všetkého cukru a škrobu. Pite aspoň12 pohárov vody denne. Pitie veľkého množstva vody pomôže všetkým liečebným procesom v tele. Do stravy pridajte trochu medu a čerstvých paradajok. Zelený list šalátu osviežuje povrch jaziev a keloidov. Užívanie vitamínu C, hojenie vitamínov, orechov, rýb a iných esenciálnych mastných kyselín umožní vašej pokožke zdravý vzhľad. Zistíte, ako rýchlo zbaviť jazvu zdravou stravou.

Injekčné výplne

Kolagénové injekcie sa používajú na zvýšenie atrofických jaziev na úroveň okolitého tkaniva. Niektorí hlásia dočasné zlepšenie.

Chemický peeling

Chemické látky ničia epidermu kontrolovaným spôsobom. Akonáhle je epiderma zničená, odlupuje sa, horná vrstva sa odstráni, a tak zmäkne „novú“ pokožku. Môže pomôcť, ak lem nie je príliš hlboký. Je užitočný pri liečbe povrchových jaziev nielen pri akné. V priebehu času sa stopa zmenšuje a spája so zdravým okolitým tkanivom. Ak chcete aplikovať peeling, musíte si byť istí, že sa rana úplne zahojila.

Domáci odborníci ako mikroabrazívne činidlo odporúčajú používať zmes roztoku jedlej sódy a vody, ktorá vytvára pastu. Aplikujte po prebudení a pred spaním. Zvlhčovač potom pomôže zbaviť sa starých jaziev pomocou vyššie uvedených zmäkčovadiel.

Laserové ošetrenie

Neuplatňujúca laserová prestavba hypertrofických a keloidných jaziev.Procedúra vyhladzuje pokožku zahrievaním a redistribúciou kolagénu. Epiderma nie je poškodená v dôsledku neustáleho chladenia. Kombinuje pokroky v porozumení účinkov lasera na tkanivá, nové optické technológie a vývoj softvéru. Medicína ponúka možnosť liečby, pri ktorej je dosahovaný vplyv až do 1 mm, je zabezpečená konštantná kontrola dávky a optimalizovaná hĺbka lézie. Spravidla sa vyžaduje niekoľko sedení, aby sa výrazne zlepšila štruktúra a plasticita jaziev.

Silikón

Silikónové omietky sa nanášajú v sérii. Niektorí ich môžu aplikovať v noci, zatiaľ čo iní to môžu ľahšie počas dňa. Sú bezpečné aj pre deti. Koncentrácia silikónu sa líši podľa značky. Silikónové ošetrenia sa bežne používajú na prevenciu jaziev a zlepšenie existujúcich.

Steroidy

Dlhodobý priebeh injekcií steroidov do jazvy pod lekárskym dohľadom. Môže pomôcť zmäkčiť a vyhladiť. Vedľajšie účinky tejto liečby sú malé, pretože liek sa neabsorbuje do krvi.

Chirurgia

Existujú rôzne typy plastických operácií, z ktorých niektoré sú účinnejšie ako iné. Ale bez ohľadu na to, aký je váš rozpočet, rezanie jazvou vytvorí nové rany. Pri použití silikónových alebo silikónových vankúšikov sa rana môže uzdraviť tak, že nová jazva bude menej viditeľná.

Lieky obvykle obsahujúceantihistaminiká alebo kortikosteroidy. Náplasti obsahujúce tieto lieky sú k dispozícii aj v lekárňach v závislosti od veľkosti a závažnosti stehu.

Existuje veľa iných spôsobov, ako sa zbaviť jaziev a jaziev, ale kľúčovým prvkom je pokus zabrániť ich vzniku.

Bez ohľadu na to, čo si vyberiete, váš prípad nie je beznádejný. Vyskúšajte najskôr niekoľko prírodných liekov a potom zistite, ako vám váš lekár môže pomôcť zbaviť sa jaziev.

Udržiavanie zdravej výživy a príjmu tekutín je dôležité pre mnoho aspektov života, nielen pre odstránenie jaziev.

Keď dokážete vytvoriť zdravé telo, vaša pokožka bude sledovať vaše želanie!