Ako sa zbaviť husacích hrčiek a prečo to vyzerá

Husacia koža sa považuje za jeden z najbežnejších dermatologických problémov. Vyzerá to ako malá vyrážka na povrchu epidermy. Husacia koža sa objavuje pod vplyvom vnútorných alebo vonkajších faktorov. Pre mnoho ľudí to vyplýva z chladu. Tento kozmetický defekt sa najčastejšie prejavuje na rukách a nohách. Niekedy sa husi vyskytujú aj na tvári.

Čo hovoria lekári?

Podľa lekárov husacie hrbole naznačujú nedostatok kyseliny askorbovej a vitamínu A. V tele potom dôjde k reakcii na epidermu pod vplyvom niektorých dráždivých látok. Koža okolo vlasových folikulov zhustne a vlasy sa zdvihnú. Príčinami tohto nepríjemného účinku môžu byť strach, vzrušenie, radosť atď. To znamená, že akékoľvek silné emócie znamenajú určitý druh kožnej reakcie. Inými slovami, tento problém je výsledkom reakcie na stimul. Podobný prejav je u zvierat a vtákov. Napríklad perie je chované v kohútoch za minútu nebezpečenstva a u mačiek môžete vidieť rozcuchané vlasy.

Ako vyriešiť problém?

6. Oprava tejto chyby nie je taká jednoduchá, ako sa zdá. Mnoho kozmetických stredísk v súčasnosti ponúka špeciálne postupy, ktoré pomáhajú vyrovnať sa s týmto problémom. Na dosiahnutie dobrého výsledku musíte absolvovať celý rad liečebných procedúr. Ovocné šupky majú nádherný účinok. Nasýtia pokožku ovocnými kyselinami a vitamínom C. To vám umožní spevniť pokožku a dodať jej hladkosť. Okrem toho,odporúča sa soľný peeling a ultrazvukové postupy. Takéto manipulácie sa môžu kombinovať s obalmi, ktoré používajú med alebo riasy.

Ak chcete vedieť, ako sa zbaviť husacích hrčiek, riaďte sa odporúčaniami odborníkov. Vonkajšia starostlivosť o pokožku by sa mala kombinovať s príjmom vitamínov vo vnútri. Je potrebné zvoliť komplex, v ktorom je obsiahnutý vitamín A a kyselina askorbová vo veľkých množstvách.

Salónové ošetrenie sa musí doplniť domácou starostlivosťou o pleť. Masáž tvrdými rukavicami alebo žinkami má dobrý účinok. Vykonáva sa po naparovaní pokožky v horúcej vode. Veľkým prínosom sú kúpele s ihličnatými výťažkami a bylinkami (šnúrka, harmanček, mäta). Takéto postupy aktivujú krvný obeh a majú priaznivý vplyv na epidermu. Doma môžete používať kroviny, ktoré pokožku čistia a zjemňujú.