Ako sa zbaviť histórie správ Skype

Skype možno bezpečne nazvať jedným z najpopulárnejších programov komunikácie s rodinou, priateľmi a kolegami. Každý deň ho používajú pri hlasovej alebo obrazovej komunikácii stovky tisíc používateľov. A ešte viac ľudí začína tento program ako textový chat. Nie všetci však vedia, ako sa zbaviť histórie správ odosielaných jednému zo svojich priateľov alebo všetkým používateľom v zozname kontaktov. Zároveň sa to robí veľmi jednoducho.

Na vymazanie správ nejaký čas po komunikácii stačí vykonať niekoľko akcií:

  1. Spustite program Skype.
  2. Prejdite na kartu Nástroje.
  3. Potom prejdite na kartu „Nastavenia“.
  4. Teraz vyberte časť „Rozhovory a SMS“.
  5. Otvorte „Rozšírené nastavenia“.
  6. V zobrazenej ponuke môžete vymazať všetky správy alebo vybrať jedného z používateľov a vymazať iba históriu komunikácie s ním. Nezabudnite, že všetky z nich sú natrvalo odstránené.

Za zmienku tiež stojí, že v tom istom menu môžete vypnúť ukladanie histórie správ alebo zvoliť časové obdobie, počas ktorého sa všetky správy ukladajú a potom automaticky vymažú. Nezabudnite, že ak sa rozhodnete vymazať (alebo vôbec nezaznamenávať) vašu korešpondenciu, nebudete môcť obnovené odstránené správy obnoviť a po chvíli ich zobraziť.

Alternatívny spôsob vymazania korešpondencie

Existujú aj iné spôsoby, ako sa zbaviť správ v programe Skype. Stačí kliknúť do histórie korešpondencie a kliknúť pravým tlačidlom myšimyši v zobrazenom poli a v rozbaľovacom okne vyberte položku „Odstrániť“.

Tiež by ste mali pamätať na to, že v počítači nenájdete viac vymazaných správ. Pred odstránením preto dôkladne zvážte, či v histórii nie sú nejaké dôležité údaje: odkazy na webové stránky, telefónne čísla a ďalšie informácie, ktoré budete možno potrebovať po určitom čase.

Neverte nedôveryhodným programom!

Nedávno sa v sieti objavilo veľa stránok, ktoré ponúkajú stiahnutie „jedinečného a nenapodobiteľného“ programu na odstránenie korešpondencie zo Skype. Ak sa napriek tomu odvažujete stiahnuť archív s podobným neovereným softvérom, nezabudnite ho naskenovať pomocou antivírusových programov, pretože vo väčšine prípadov sa malware týmto spôsobom distribuuje. Niektoré z týchto vírusov sa nazývajú SkHistory a Skype Chat Helper. Ak ste boli požiadaní o stiahnutie archívu s týmto menom, je lepšie okamžite opustiť tento podnik.

Teraz si stačí vybrať jednu z vyššie uvedených metód, vďaka ktorej môžete kedykoľvek odstrániť korešpondenciu z programu Skype. Nezabudnite však, že aj keď sa rozhodnete odstrániť všetky správy z počítača, môžu byť uložené v pamäti počítača vášho partnera.