Ako sa zbaviť hadov v letnej chate

Obsah

  S príchodom prvých teplých týždňov sa záhrady a zeleninové záhrady postupne plnia nielen kvetinovými klíčkami, ale aj škodcami. Najčastejšie hmyz spôsobuje problémy. Na druhom mieste sú hlodavce a plaziace sa zvieratá. Letní obyvatelia v záhrade často trpia prítomnosťou hadíc, ktoré sa často mýlia s zmijami. Odlíšiť ich od jedovatých hadov je dosť ľahké. Na hlave sú viditeľné dve malé žlté škvrny umiestnené ďalej ako oči. Viper nemá také škvrny. Hady spravidla neútočia na ľudí, aj keď sa môžu cítiť ohrozené, môžu ich hryziť. Ak sa bojíte plaziť šupinaté zvieratá, musíte sa čo najskôr zbaviť hadov.

  Plazy v zápletke

  Odporúčame tiež prečítať si: Ako sa zbaviť slimákov v skleníku

  Niektorí záhradníci sa nesnažia vyhubiť hady v letnej chate, pretože prinášajú určité výhody. Unavený z boja proti hlodavcom, ktoré môžu ľahko zničiť úrodu, môžete túto záležitosť zveriť čenichom. Plazivé plazy rýchlo obnovia poriadok v záhrade a chytia všetky myši. Živí sa nielen hlodavcami, ale aj hmyzom a slimákmi, ktoré poškodzujú úrodu.

  Malé deti najčastejšie trpia hadmi, ktoré sa hrajú na záhrade na mýtine alebo na ihrisku. Snehy sa skrývajú na tmavých a vlhkých miestach, takže pieskoviská a hojdačky sú považované za jedno z ich obľúbených biotopov. Z obojživelníkov je potrebné sa zbaviť, pretože môžu nielen vystrašiť dieťa zo slz, ale aj uhryznúť.ono.

  Čistenie je prvým krokom v boji proti hadom

  .

  Stretnutie s hadom, aj keď je malé a netoxické, nie je príliš príjemné. Dokonca aj úplne neškodný môže vydesiť niektorých ľudí, najmä malé deti. Preto ich musíte raz a navždy zbaviť. Prvým krokom v tejto zložitej veci je všeobecné čistenie záhradného pozemku. Hady veľmi milujú vysokú pokosenú trávu, staré pne, hromady suchého lístia a kompostovacie jamy. Priťahujú vás tiché a pohodlné miesta.

  Pravidelne koste trávu v letnej chate. To nielen zbaví uši pohodlného biotopu, ale tiež ich vystraší hlukom kosačky na trávu. Ak sú vedľa vás opustené oblasti, musíte prevziať iniciatívu a stráviť čas ich rafináciou. Jednoducho koste trávu. Čistenie na osobnom pozemku je zbytočné, ak je skutočný prírodný terárium vzdialený meter od pozemku.

  Ak nevyužívate staré veci, zahoďte ich. Staré pne, hromady listov, kúsky bridlice, opustené škatule a sudy slúžia ako vynikajúce „domy“ pre rodiny hadov. Milujú vlhké a chladné miesta, takže často vidíte hada plaziaceho sa pod stodolou alebo z domu. Všetky trhliny na dverách, okenných rámoch a vodovodných potrubiach je potrebné uzavrieť, aby plaziace sa zvieratá nemali prístup do vášho domu.

  Aké zvieratá bojujú proti hadom

  Ďalším bežným spôsobom chovu záhradných hadov je získanie ježka na mieste. Malý pichľavý priateľ ľahko nájde obojživelníky a vysporiada sa s nimine. Maďari od nepamäti používajú šikovný trik s názvom „opitý ježko“. Ide o to, že ježkovia majú veľmi radi alkohol a neodmieta sa piť. Po pár dúškoch penového nápoja, ježkovia nepoznajú milosrdenstvo a môžu chytiť všetky hady za jednu noc. Ak máte pochybnosti o tejto technike, môžete ich kŕmiť bežným mliekom. Skôr alebo neskôr hady z vášho webu zmiznú.

  Druhým škodlivým zabijakom hada je pes plemena Yagdterrier. Malý roztomilý čierny pes chytí a fajčí zmije. Je nepostrádateľným pomocníkom pri love, vďaka vynikajúcej vôni a videniu. S príchodom takého domáceho maznáčika zmiznú z miesta nielen hady, ale aj potkany, myši a ďalší škodcovia. Neškodné škvrny sa tiež niekedy stanú odvážnymi obrancami domu a záhrady. Stáva sa, že do boja s hadmi prichádzajú nielen psi, ale aj mačky.

  Vyhladenie plazivosti pomocou návnad a chemikálií

  Ak nie ste pripravení začať psa a ježkovia nenavštívia váš dvor, musíte sa chrániť pred plazením zvierat sami. , Na tento účel môžete použiť návnady, odpudzujúce štruktúry a chemikálie. Ak sa nebojíte zabíjať svoje vlastné slimáky vlastnými rukami, môžete okolo domu umiestniť návnadu so spáleným mliekom. Zhromaždia okolo nich všetky prehľadávače. Uvedomte si však, že hady z blízkych teritórií sa plazia do tela mŕtveho zvieraťa, ako aj na vyradené šupiny. Mŕtvi jedinci musia byť z dvora odvedení.


  Zbavte sa hadí kože včas na miestach

  Z dôvodu veľkého množstva vlhkostitemnota a ticho milujú lezenie do letných duší. Ich brlohu sa často nachádzajú v kúpeľoch (vo vnútri alebo v prasklinách pod budovou). Nie je to najpríjemnejšie potešenie vyliezť na plazivého zvieraťa s holým chodidlom. Na ochranu určitých budov pred nimi ich môžete po obvode zaliať herbicídom alebo dusičnanom. Ďalším účinným nástrojom sú lopty typu Mothballs. Hadie chemikálie sa učia míľu ďaleko.

  Záhradníkom sa odporúča zavesiť „klopače“ na dvere toaliet, spŕch a prístreškov. Pred vstupom do tmavej miestnosti zaklopte nahlas na dvere alebo stenu, aby ste vyplašili plazov (netolerujú hluk). Do stodoly môžete vložiť handry namočené do herbicídu, potom v ňom určite nebude had. Dbajte na to, aby chemikálie striekali pieskoviská, hojdačky a iné miesta, kde sa deti hrajú po obvode vo vzdialenosti 3 metre.

  Nečakajte, kým nebude trávnik atraktívny pre plazy. Odstráňte všetky cudzie predmety, ktoré by sa mohli zmeniť na pohodlný domov. Vo veľmi pokročilých prípadoch musíte zavolať skupinu herpetológov.