Ako sa zbaviť domácich chýb

Obsah

  Posteľné chyby sú jedným z najnebezpečnejších ľudských ektoparazitov. Nie vždy je možné rýchlo odhaliť chyby, pretože malé krvavce sú neuveriteľne vytrvalé a veľmi rýchlo sa množia. Najbežnejším spôsobom odstraňovania hmyzu je použitie chemikálií. Je bezpečnejšie zveriť takúto prácu osobitnej skupine kontroly škodcov. Ak z nejakého dôvodu takáto služba nie je pre vás k dispozícii, budete sa musieť sami zbaviť bugov.

  Je ťažké zničiť chyby, pretože sa rýchlo prispôsobujú mnohým chemikáliám. Vďaka svojej malej veľkosti nachádzajú najpohodlnejšie a najkrývanejšie miesta na bývanie. Je ťažké nielen zničiť samy o sebe, ale aj nájsť svoje hniezdo. Vzhľad „škodlivých susedov“ je na tele naznačený prítomnosťou nepríjemných uštipnutí. Niektorí ľudia sú alergickí na ploštice domácej, čo môže mať katastrofálne následky.

  Ako zistiť, že v dome sa nachádzajú ploštice rodné

  Nasledujúce zákazy svedčia o zákerných susediacich saniach krvi:

  • sústo. Na prvý pohľad sa objavená sčervenanie môže zamieňať s komárom. Je tu však jeden významný rozdiel. Komár vylučuje špeciálnu látku, vďaka ktorej krv koaguluje v mieste prokusu. V bugoch sa uvoľňuje iba anestetikum. Ak sa pozriete pozorne, v mieste prokusu bude malá bodka krvi.
  • Čierne bodky v posteli. Čierne temné bodky na čerstvom liste sú ďalším znakom toho domovaparazity sa likvidujú. Stopy sú trusom hmyzu. Najvýraznejšie je to na čistej podstielke, môže byť tiež na podlahe, nábytku a koberci.
  • Koža hmyzu. Z času na čas sa chyby začnú topiť. Vyhodia nadržanú pokožku. Tieto škrupiny sú ďalším dôkazom ich prítomnosti v dome.

  Na zabezpečenie prítomnosti krvných vreckoviek je možné vytvoriť špeciálne pasce. Na to budete potrebovať 8 plastových jednorazových šálok. 4 veľké šálky, 4 menšie. Veľké poháre by sa mali trieť brúsnym papierom, aby ich steny vonku boli drsné a chyby na ne mohli ľahko šplhať. Do veľkého pohára vložte malé prášky alebo prášok mastenca.


  Kousnutie chyby

  Tieto mazané prípravky musia byť nahradené pod nohami postele. Ak v dopoludňajších hodinách nájdete ľanové chyby ponorené do mastencového prášku, je čas prijať tvrdé opatrenia. Musíte nájsť ich príbytok a zbaviť sa hmyzu raz a navždy.

  Ako odstrániť parazity nasávajúce krv

  Môžete bojovať s chybami, ktoré sa usadili v byte doma. Pred začatím postupu na odstraňovanie krvných prísad sa musíte oboznámiť so všetkými potrebnými pravidlami. Všetky vymyslené metódy možno rozdeliť do 4 skupín:

  • fyzické;
  • tradičné (kontrola hmyzu pomocou ľudových prostriedkov);
  • tepelné spracovanie;
  • chemikálie;
  • zavolať špeciálnu službu.

  Posledná metóda preukazuje najlepšie výsledky. Špeciálna služba rýchlo a efektívne spracuje miestnostiv byte alebo súkromnom dome. Tento postup stojí veľa peňazí. V čase šikanovania a niekoľko dní po ňom je kontraindikované. Ak nemáte kam ísť na pár dní, táto metóda nie je pre vás vhodná.

  Ručný zber hmyzu

  Mnoho ľudí sa veľmi bojí používať chemikálie v dome. Po objavení ploštice domácej sa rozhodli jednoducho zničiť svoj domov a chytiť jednotlivých jednotlivcov. Účinnosť tejto metódy závisí výlučne od stupňa kontaminácie vášho bytu. Ak hmyz nemal čas rozmnožovať sa a okamžite ste našli jeho prostredie, môžete použiť vysávač a pozbierať všetky krvavce. Ak sa im podarí znášať vajcia, manuálny zber dospelých bude zbytočný.


  Biotopy škodcov

  Obľúbené rezidencie parazitov sú sedacie súpravy a čalúnený nábytok. Skrývajú sa pod čalúnením na najprístupnejších miestach. Okrem pohoviek uprednostňujú hniezda v nábytku, pod kobercami, za rámami obrazov, pod olúpanými tapetami a vypuklými okrajmi linolea. Ak žijete v drevenom dome, chyby môžu žiť pod doskami na podlahe alebo na stenách. Niektorí ľudia pociťujú špecifický štipľavý zápach podobný kvaseným plodom.

  Boj proti ľudským liekom

  Insekticídy sa objavili v predaji až v poslednom storočí a od staroveku existujú chyby. Naši predkovia vedeli, ako odstrániť parazity pomocou ľudových trikov. Niektoré z nich sú účinné dodnes.

  Odporúčame vám prečítať si: Ako získať chyby v posteliz pohovky?

  Hlavnými látkami na prípravu rôznych odradzujúcich zmesí sú:

  • alkohol,
  • ocot,
  • , petrolej,
  • terpentín,
  • krezol,
  • denaturovaný alkohol.

  Zmes terpentínu alebo petroleja s niekoľkými kvapkami gáfru je vhodná na spracovanie podlahových dosiek, podláh a dreveného nábytku.

  ​​

  V prípade čalúneného nábytku je takéto riešenie kontraindikované: môžu zostať mastné škvrny. Túto látku je možné aplikovať iba s polyetylénovými rukavicami (ako pri farbení vlasov). Tenká guma môže korodovať.

  Na odstránenie parazitov z čalúneného nábytku sa pripravuje zmes na základe priemyselného alkoholu alebo octu. 5 g naftalénu sa musí nariediť v pohári etylalkoholu alebo technického alkoholu. Kvapalina sa musí striekať na čalúnený nábytok a snaží sa dostať na najprístupnejšie miesta. Pohovka pred procedúrou musí byť rozložená a presunutá preč od steny. Po tomto postupe musíte otvoriť okná a opustiť dom na 8 hodín.

  Najjemnejším repelentom proti hmyzu je hľuza a palina. Voňavé rastliny vám pomôžu zbaviť sa chýb, môžu ich iba vystrašiť. Za starých čias boli tieto bylinky rozložené na nohách postele a zakrývali výklenok pod matracom. Štipľavá vôňa nenechala chyby priblížiť sa k spiacemu človeku. To im však nezabráni v množení a hľadaní iných zdrojov výživy. Okrem toho v priebehu času vôňa slabne a hmyz sa bez zábran vyliezol na posteľ. Ľudové lieky nemôžu parazity natrvalo zničiť, môžete ich iba vystrašiť.

  Tepelné spracovanie

  Výrazné zvýšenie alebo zníženie teploty pomôže zbaviť sa parazitov. Pomôže to nielen kúrenie, ale aj zamŕzanie. Počas dňa vydržia pokles teploty na -20 ° C. Ak je však teplota nižšia ako -20 ° C, potom chyby a vajíčka, ktoré sú nimi položené, uhynú iba za 2 hodiny. V mrazivých dňoch si môžete vybrať matrace, stoličky, kreslá, pohovky a počkať pár hodín. To zabije tam usadených parazitov. Ale ak sú chyby v byte na inom mieste, potom bude tento postup zbytočný.

  Najistejším spôsobom, ako zničiť ploštice samé, je použitie tepla. Horúca para - „búrka“ chýb. Pod prúdom horúcej pary umrú okamžite dospelé aj oneskorené larvy. Para dokáže spracovať povrchy čalúneného nábytku, kobercov, nábytku a postelí. Čistič pary pomôže odstrániť nebezpečné domáce škodce raz a navždy.

  Používanie chemikálií

  Ak je kontrola škodcov pri domácich liekoch bezmocná, je čas použiť chemikálie. Môžu sa rozdeliť do 4 skupín:

  1. Prášky a suché zmesi (Riapan, Neopin).
  2. Kvapalné látky (formight, bakterín, Fox atď.).
  3. Aerosóly, spreje (Dichlorvos, Raid, Raptor atď.).
  4. Iné látky (Tetrix, Karbofos, Clean House, Pyrethrum atď.).

  Používanie každej drogy doma si vyžaduje osobitný postup. Musíte prísne dodržiavať pokyny uvedené na liekoch podľa vášho výberu. Spracovanie budeprejsť niekoľkými fázami, pretože chyby sa naučili prežiť pod vplyvom insekticídov v priebehu času.


  Nezabudnite na ochranný odev

  Dodržiavajte bezpečnostné predpisy. Noste respirátor, ochranný odev a rukavice. Oblečenie, posteľná bielizeň a výrobky osobnej hygieny sú najlepšie odstránené z miestnosti. Uistite sa, že v miestnosti nie je jedlo. Postarajte sa o svojich miláčikov. Nemali by byť v ošetrovanej miestnosti.

  Ak vám navrhované metódy nepomohli zničiť chyby, jedinou možnosťou, ako zachrániť svoj domov, je zavolať špeciálnu službu. Iba odborníci môžu zaručiť zničenie chýb raz a navždy.