Ako sa zbaviť chvostov a čo je to hmyz?

V každodennom živote sa vyskytujú rôzne problémy. Niekto nevarí boršč, niekto nedáva veci do poriadku a niekto má v dome hospodárske zvieratá. Posledný problém je pravdepodobne jedným z najnepríjemnejších. Kto by chcel zdieľať svoj domov s hmyzom, ktorý okrem iného môže šíriť infekciu. A okrem obvyklých švábov, mravcov a pavúkov v dome, dokonca aj v byte, sa môžu začať dva chvosty. O tomto šesťnohom hosťovi dnes hovoríme.

Rozoznávame nepriateľa tvárou v tvár

Aby ste lepšie porozumeli tomu, ako získať dvojitý chvost, musíte sa dozvedieť viac o jeho zvykoch. Tu sú niektoré z vlastností tohto hmyzu.

 • sú nočné, a preto je ťažké si ich všimnúť počas dňa;
 • nie sú jedovaté, môžu hrýzť, iba ak sa ich pokúsite chytiť;
 • 8. krmivá pre rastlinné potraviny a hmyz;
 • milujú mokré miesta.

Tento hmyz sa nachádza v záhrade aj v letnom dome av byte. Navyše v krajine sú schopné spôsobiť vážne škody na vašich plantážach, pretože jedia listy a kvety mnohých ovocných rastlín. Na začiatok sa naučíme, ako ich dostať von z chaty.

Ako získať dvojitý chvost z letnej chaty?

 1. Dôkladne vyčistite všetku svoju zem. Je potrebné odstrániť všetky rozpadajúce sa listy, nahromadené odpadky, tlejúce seno a jemné drevo. Takéto miesta môžu byť ohniskom hmyzu.
 2. Na jeseň je dôležité hlboko vykopať celý pozemok.
 3. Ak sa nachádzajú na rastlinách, je potrebné ručne zbierať hmyz z letákov a ovocných plodínproces s roztokom cibule alebo cesnaku.
 4. Môžete použiť pasce na dvojité chvosty. Na miesto rozmetajte mokré handry alebo noviny. Bližšie k temnej dennej dobe sa na týchto miestach zhromaždí mnoho hmyzu, potom bude ľahké ich zhromaždiť a zničiť.
 5. Oblasť ošetrite akýmkoľvek silným insekticídom v súlade s pokynmi.

Zničíme dvojitý chvost v dome a byte

 1. Dichlorvos . Toto je stará a osvedčená metóda zaobchádzania s akýmkoľvek hmyzom. Len nezabudnite vopred chrániť všetkých obyvateľov bytu pred jeho škodlivými účinkami. Je potrebné priviesť mačky a psy, pevne uzavrieť akvárium. Po zákroku celý byt riadne vetrajte.
 2. Opravné prostriedky pre švábysú vynikajúcim jedom pre dvojité chvosty. Môžete použiť pastelky alebo gély, rozprestrieť ich na všetkých soklových doskách a aktualizovať na miestach, kde môže do bytu vniknúť hmyz.
 3. Ak chcete použiť prirodzenejšiu a bezpečnejšiu metódu, urobte vodnúinfúziu cibule a cesnaku . Pikantná vôňa spôsobí, že dvojitý chvost opustí váš domov. Na prípravu infúzie je potrebné vziať 100 gramov nasekanej cibule a cesnaku a naliať pol litra vody. Trvajte na tom na jeden deň. Potom nasprejujte na podlahu a steny, počínajúc suterénom (ak je to vidiecky dom) a končiac miestnosťami. Pomôže vám to bezpečnejšie dostať dvojitý chvost z domu.

Ako prevencia výskytu tohto hmyzu sa uistite, že vlhkosť nie je riedená vo všetkých miestnostiach. Najmä tototýka kúpeľa a kúpeľa. Vždy utrite všetky povrchy dosucha.

Po oboznámení sa s týmito jednoduchými odporúčaniami môžete raz a navždy zbaviť svoj domov takých nezvaných hostí, ako sú dvojité chvosty.