Ako sa zbaviť chrobákov na gauči?

Obsah

Posteľné chyby jednoducho nemôžu existovať bez ľudí, a preto často obývajú naše byty. Nábytok, a najmä pohovka, možno oprávnene považovať za ich obľúbené prostredie. Posteľné chyby sa živia výlučne ľudskou krvou a ich „jedlo“ sa odohráva v noci, keď človek spí a nemôže zabíjať drzý hmyz.

Posteľné chyby sú obzvlášť obľúbené u pohoviek alebo matracov, pretože v prípade potreby poskytujú maximálnu vzdialenosť od zdroja energie a najkratšiu únikovú cestu. Ak máte podozrenie na nežiaduce spolužitie, neponáhľajte sa ahajte pohovku na skládku. Ak chcete začať, naučte sa, ako dostať ploštice domácu z pohovky a vyskúšajte všetky prijateľné metódy.

Prečo pohovka?

Bugové milujú nábytok. Rád žijú na úzkych a tmavých miestach, takže sa často usadzujú v prasklinách nábytku, za rámami obrazov, pod tapetami alebo medzi parketovými doskami. Pohovky a matrace však majú privilégiá z dôvodu týchto faktorov:

  • môžete rýchlo nájsť svoju obeť, odsať potrebnú časť krvi a schovať sa vo svojom útočisku rovnakým krátkym spôsobom;
  • Pohovka je teplé miesto, pretože na ňom často sedíme alebo spíme;
  • Existuje veľa prekážok, ktoré chrobáky z postele veľmi milujú. 80% všetkých potomkov je za zadnou stenou drevotrieskovej dosky alebo hustou hmotou a zvyšok obyvateľov pohovky sa skrýva v prasklinách medzi vankúšmi.

Mnohí z nás pokrčia hlavou zmätením a položia si rovnakú otázku: „Odkiaľ môžem získať chyby?“zvyšuje sa, ak ste si kúpili použitú pohovku. Mohlo sa to nakaziť už dávno a pri kúpe ste ho nenašli. Ak zistíte, že paraziti sú navinutí do nového nábytku, znamená to, že sa k vám „presťahovali“ zo susedných apartmánov. Vďaka dobrému čuchu pre nich nie je ťažké nájsť človeka a dostať sa k nemu pomocou vetrania alebo vývodov. Posledným spôsobom, ako získať spolubydliacich, je priviesť ich z ulice (na oblečenie, v taške, na topánkach).

Znaky výskytu chrobákov z pohovky

Prvým a najnepríjemnejším znakom je vzhľad uhryznutých škvŕn podobných telu komárov. Pri vyšetrovaní podstielky nájdete na koži škvrny od vpichov. Mnohí počujú charakteristickú vôňu chrobákov z postele, ktoré každý vníma inak: niekto počuje štipľavý zápach mandlí a pre niekoho sa aróma podobá ako zrelé ovocie.

Čo robiť so zistenými chybami

Je veľmi ťažké samostatne odstrániť nepríjemné parazity, preto je volanie domácich odborníkov považované za najúčinnejšiu metódu. Odrazia sa dva faktory: vysoké náklady na tento postup a chemikálie, ktoré spracujú váš byt. Po chemickom ošetrení by mal byt byt byt dlhý čas vetraný a jeho obyvatelia musia nájst prechodné bydlisko.

Ak sa sami rozhodnete problém vyriešiť sami, preskúmajte priestor okolo pohovky a podľa možnosti celú miestnosť. Ak žijú domáce zvieratá v čalúnenom nábytku, kde sú záruky, že sa nepokrádali po miestnosti? V takomV tomto prípade problém získa nový impulz a budete musieť hľadať nové, účinnejšie spôsoby eliminácie parazitov. Ak ste si istí, že hmyz je lokalizovaný na pohovke alebo pohovke, začnite ich leptať.

Mechanická metóda

Je nepravdepodobné, že by táto mechanická metóda pomohla zničiť všetok hmyz, pretože je mimoriadne neefektívna. Nebudete môcť chytiť každého jednotlivca manuálne, aj keď použijete vysávač na prechádzanie všetkými kĺbmi a trhlinami. Ak chytíte všetky chyby dospelých, uistite sa, že ich vajcia zostávajú v nábytku, ktorý sa vyliahne veľmi skoro. Nestrácajte čas touto metódou, hoci je to najlacnejšie.

Vplyv teploty

Posteľné chrobáky majú pre človeka príjemnú vlastnosť: obávajú sa príliš nízkych a príliš vysokých teplôt. Stačí, keď indikátor teploty klesne pod -18 stupňov a nad +50. Ak sa v zime rozhodnete zbaviť ploštice domácej na pohovke, musíte ju zobrať v zime. Tento postup je zložitý, ale uskutočniteľný. Vydajte sa na pár dní na pohovku do chaty a uistite sa, že v nej nebudú žiadne chyby. Takáto hra samozrejme stojí za sviečku, iba ak je teplota -18 a nižšia.


Matrace „mraziace von“ z ploštice domácej

Môžete skúsiť vyhodiť praskliny a kĺby pohovky vriacou vodou. Musíte si však byť istí, že byt je teplý a suchý, aby pohovka vyschla, inak môže kvitnúť. Po takomto postupe sa môže presunúť do koša. Vriaca voda nie je najlepšou voľbou. Uprednostnite generátor pary. Para vychádza veľmi horúco. takýteplota je dostatočná na to, aby sa spálili a zničili chyby. Ak spracúvate pohovku horúcou parou, potom chyby určite zomrú. Sušenie nábytku trvá omnoho menej času.

Chemické spracovanie

Neodporúčame, aby sa takýto postup vykonával samostatne z dôvodu nedostatočných zručností v zaobchádzaní s nebezpečnými látkami. Ak sa stále rozhodnete urobiť sami, postarajte sa o ochranný odev. Noste pláštenku, ochranné rukavice, okuliare a nezabudnite na plynovú masku alebo respirátor.

Pripraviť byt:

  • nezabudnite izolovať domáce zvieratá;
  • skryť všetky predmety osobnej hygieny;
  • nenechávajte jedlo v miestnosti;
  • Vyberte bielizeň a odev z miestnosti.

Postarajte sa o ochranný odev.

Po chemickom ošetrení neočakávajte okamžitý výsledok. Okrem toho sa po týždni môžu znovu objaviť chyby, pretože v priebehu rokov sa im vyvinula stabilná imunita proti jedom a chemikáliám. Takéto spracovanie pravdepodobne nebude posledné.

Ploštica domáca predstavuje značné riziko pre ľudské zdravie. Musíte byť vždy v pohotovosti a nedovoliť úplnému osídleniu vášho domu hmyzom nasávajúcim krv. Pokus voňať bylinky do štrbín nábytku neprináša pozitívne výsledky. Vždy by ste sa mali pozerať na svoj dom a svoje telo. Hryzenie sú prvým príznakom nežiaduceho susedstva. Ak vo svojom byte nájdete armádu chrobákov, bojujte proti nim všetkými možnými spôsobmi.