Ako sa zbaviť celulitídy na nohách: 3 účinné spôsoby

Pri prechode na pláž alebo do bazéna zriedkavé dievča nepociťuje mierne rozpaky z prítomnosti nepríjemných tuberkulóz na boky. Bohužiaľ, celulitída je nešťastím mnohých žien. Nemyslite si však, že je to dôkaz obezity. Podobné problémy môžu mať aj celkom štíhle dievčatá. Je to všetko o podkožnom tuku. Ak je metabolizmus narušený, objaví sa nepríjemná „pomarančová kôra“.

Je zaujímavé, že profesionálni tanečníci nemajú celulitídu! Aké je ich tajomstvo? Faktom je, že ich svaly sú vždy v dobrej kondícii a stála fyzická aktivita neumožňuje ukladanie podkožného tuku v problémových oblastiach. Samozrejme, dodržiavajú správnu stravu a stravu. Takže, ak sa chcete zbaviť celulitídy na nohách, zoberte príklad tanečníkov!

Naším cieľom je preto poraziť nepriateľa - celulitídu. Použijeme niekoľko metód boja: cvičenia, kozmetické procedúry a stravu.

Cvičenie je nepriateľom celulitídy č. 1

Telo potrebuje mierne cvičenie. Ak budete viesť sedavý spôsob života, bude to mať za následok prerušenie práce mnohých orgánov a systémov tela. Ovplyvňuje aj vzhľad. Spomeňte si na tanečníkov. Tajomstvo ich krásy v neustálom tréningu. Budeme sa od nich učiť.

Je dôležité poznamenať, že existujú cvičenia, ktoré prispievajú k rastu svalovej hmoty, ale neovplyvňujú podkožný tuk. Preto je dôležité venovať sa týmto cvičeniam, ktoré budú bojovať presne s našim nepriateľom - celulitídou.Tu je zoznam niektorých cvičení na odstránenie celulitídy.

  1. Bicykel. Pri cvičení sa snažte držať nohy čo najbližšie k podlahe. Zvýši sa tým zaťaženie bokov.
  2. drepy. Udržujte chrbát rovno a udržujte päty mimo podlahy. Ak chcete dosiahnuť vyššiu účinnosť, oprite sa chrbtom o stenu a krčte sa.
  3. Leží na svojej strane, aby zdvihol nohu umiestnenú na vrchu. Pokúste sa namáhať všetky svaly a trénovať ich.
  4. Ležiaci na svojej strane, aby zdvihol nohu umiestnenú nižšie. Zlepší sa tým účinok predchádzajúceho cvičenia. Zdvihnite nohu čo najviac. Veľmi dobre napína bočné svaly.

Kozmetické procedúry sú nepriateľom celulitídy č. 2

.

Tieto postupy zahŕňajú použitie anticelulitídnych krémov, telových zábaly a anticelulitídnej masáže.

Krémy sa najlepšie používajú v spojení s cvičením a masážou. Faktom je, že musia preniknúť hlboko pod kožu a pri bežnom použití to nie je možné. Preto je najlepšou možnosťou aplikovať krém na problémové oblasti nôh, dať si nohavice na chudnutie a vykonávať vyššie uvedené cvičenia. Vďaka mostu sa vytvorí skleníkový efekt. To pomáha spaľovať zbytočný tuk. Zvyšuje tiež účinok anticelulitídového krému.

Na masáž chodidiel v problémových oblastiach sa musíte vyzbrojiť špeciálnym masážnym rukavicou alebo vákuovou nádobou. Pred zákrokom je potrebné pokožku namazať krémom a pokračovať v masáži. Nalaďte sa na skutočnosť, že to nebude najpríjemnejšiemasáž vo svojom živote, pretože musíte dosiahnuť výsledok, a preto musíte tvrdo pracovať na podkožnom tuku. Znášajte čo najviac bolesti, ale zároveň ju nepreháňajte.

Zábaly sú tiež účinným spôsobom riešenia nášho nepriateľa. Ale ako odstrániť celulitídu z chodidiel zábalmi? Všetko je jednoduché. Na takýto postup doma budete potrebovať lepiaci film, ktorý nájdete v kuchyni ktorejkoľvek domácnosti. Najlepšie je začať sa vykúpať, aby bola pokožka dobre naparená a pripravená na liečebné účinky. Potom naneste masku na problémové oblasti, zabalte ju do fólie a izolujte ju tak, že si na ňu položíte niečo teplé alebo sa zabalíte do pokrývky. Vďaka výslednému efektu parochne maska ​​dokonale prenikne do hlbších vrstiev pokožky a bude bojovať proti podkožnému tuku.

Existuje veľa receptov na takéto masky. Ako hlavnú zložku môžete použiť med. Vypracujte cesto z múky, medu a octu. Dajte si ho na boky, zabaľte do fólie. Procedúra trvá najmenej 30 minút. Ak sa obávate otázky, ako rýchlo odstrániť celulitídu, vedzte, že takýto postup by sa mal vykonávať 3-4 krát týždenne. Až potom môžeme počítať s výsledkom.

Strava je nepriateľom celulitídy č. 3

.

Všetko je potrebné robiť s mierou. Slovo diéta by nemalo nikoho vystrašiť. To vôbec neznamená, že vôbec nemusíte jesť a stratiť radosť zo života. Najlepšia strava je zdravá vyvážená strava. V takom prípade vás obíde veľa zdravotných problémov vrátanecelulitída. Ale na rýchle odstránenie celulitídy z nôh je potrebné prijať radikálne opatrenia. (Chcel by som okamžite poznamenať, že pokiaľ ide o celulitídu, slovo je rýchle, stojí za to ho aplikovať, čo znamená nie tri dni alebo týždeň, ale jeden až tri mesiace. Navyše boj proti nemu zahŕňa integrovanú aplikáciu všetkých týchto metód: cvičenia + kozmetické procedúry + diéta. Iba v v tomto prípade môžeme dúfať v výsledok.)

Aby ste mohli prijať tieto radikálne opatrenia, môžete sedieť pri diéte, ktorá dobre spaľuje tuk a čistí telo. Nebudeme sa venovať podrobnostiam a uvedieme celý pomer dávky na týždeň. Vy sami to môžete urobiť na základe osobných preferencií a schopností. Hlavnou vecou je dodržiavanie nasledujúcich odporúčaní.

  1. Musíte jesť súčasne, v malých porciách. Ak existujú tri hlavné jedlá a medzi nimi dve popoludňajšie občerstvenie.
  2. Je potrebné vylúčiť vyprážané, slané a mastné potraviny. Najlepšie je napariť alebo piecť v rúre.
  3. Vyvarujte sa múky a sladkostí. Pokúste sa nahradiť chlieb diétnym chlebom. Namiesto buchty a sladkostí jesť ovocie alebo sušené ovocie.
  4. Nejedzte sladké sódy. Lepšie pite veľa čistej vody. Namiesto pravidelného čaju sa naučte zelený čaj bez cukru. Pomáha zlepšovať metabolizmus.
  5. Kurkuma a paprika sú tiež účinné v boji proti celulitíde. Pridajte ich do svojho jedálnička.

Teraz nebude pre teba ťažké odpovedať na otázku: je možné odstrániť celulitídu? S dôverou môžete povedať: áno!