Ako sa zbaviť bradavíc na nohách

Obsah

  Vzhľad plantárnej bradavice je bežným javom, takéto chyby možno vidieť dokonca aj na nohách malých detí, a ešte viac u dospelých. Zbaviť sa plantárnej bradavice nie je ľahké. Ale pomocou účinnej liečby môžete dosiahnuť požadovaný výsledok a odstrániť nádor chodidla.

  7. Návšteva podológa .

  Na odstránenie bradavice nie je potrebné okamžite ísť do nemocnice. Dnes existuje mnoho súkromných lekárskych ordinácií, v ktorých špecialista podológ vykonáva schôdzku. Toto je lekár, ktorý sa zaoberá problémami nôh. Nezamieňajte si ho s pedikúrnym majstrom, v kozmetických salónoch zamestnanci nemajú vždy stredné lekárske vzdelanie, preto je potrebné požiadať odborníka, aby odstránil plantárnu bradavicu.

  Pri úvodnom vyšetrení lekár urobí to najzákladnejšie - odlíši plantárnu bradavicu od kalusu. Z vizuálneho hľadiska je to dosť ťažké všimnúť, pretože hlavné znaky rozdielu sú viditeľné iba pod mikroskopom. Po vykonaní presnej diagnózy určí podologista stupeň náročnosti problému. Vo väčšine prípadov špecialista pomáha problém vyriešiť a návšteva kliniky nie je potrebná.

  Pred odstránením plantárnej bradavice podológ pripraví povrch pokožky. Pomocou špeciálnych nástrojov (rotačné kovové kefy) sa povrch bradavice očistí od mŕtvych častíc. Stáva sa to všetkým ľuďompretože keď vstúpite na chodidlo, oblasť bradavíc začne dráždiť a telo reaguje s určitou ochrannou reakciou vo forme keratinizácie. Procedúra môže byť bolestivá a nepríjemná, najmä keď krvné cievy začnú krvácať. Neboj sa - krv sa zastaví špeciálnymi prostriedkami.

  Potom podologista aplikuje liek na povrch kože a oznámi pacientovi, ako sa má správať v blízkej budúcnosti. Ďalšia návšteva trvá približne dva týždne. Počas tejto doby sa bradavica zmení na kukuricu a krvné cievy sa uzavrú. V prípade potreby je predpísaný ďalší postup, ale zvyčajne po troch týždňoch pacienti prichádzajú s vyliečenou oblasťou poškodenia chodidla a problém osoby sa už neobťažuje.

  Odstránenie na klinike

  Existujú rôzne spôsoby, ako tesnenie pätky utiahnuť. Najlepšie je kontaktovať zdravotnícke zariadenie na dermatologickom oddelení alebo na ktorejkoľvek inej klinike, kde je taký odborník. V tomto prípade sa bradavice na nohách odstránia pomocou hardvérových metód, čo poskytuje dobrý výsledok a vo väčšine prípadov k recidíve nedôjde. S novotvarom bez hlbokého koreňa môžete vykonať hardvérovú pedikúru.

  Existuje množstvo ďalších nástrojov, ktoré vám pomôžu zbaviť sa bradavice doma. Nakupujú sa v lekárni a samotný postup sa vykonáva doma. Týmto spôsobom sa odstránia malé novotvary, preto sa odporúča šetrným spôsobom znížiť rast u detí.

  Laser

  Odstraňovanie plantárovLaserové bradavice sa vykonávajú pomocou liekov proti bolesti, celý postup nevyvoláva u pacientov bolesť. Môže byť vykonaná aj pre malé deti od 3 rokov, ale bradavice sa v tomto veku zriedka objavujú.

  Odporúčame tiež: Ako odstrániť bradavicu z prstu

  Výhody laserového spracovania:

  • Laserové odstránenie plantárnych novotvarov má kladné hodnotenie - mnoho pacientov už postup vyskúšalo a bolo s výsledkom spokojné: bradavice sa neobnovili;
  • ak pri odstraňovaní bradavíc s dusíkom existuje riziko opätovného výskytu novotvaru, použitie lasera to znemožňuje, pretože rast sa odstráni spolu s koreňom - ​​to je kľúčový znak postupu;
  • , keď sa vyskytne zákrok na chodidle, zákrok sa vykonáva pomocou vysoko presného laserového lúča - potom, čo už neexistujú žiadne vedľajšie účinky. Celá liečba trvá dve návštevy u lekára.

  DÔLEŽITÉ!Cena za odstránenie sa líši v závislosti od umiestnenia nádoru, jeho plochy a hĺbky koreňa v koži.

  Cena závisí od „počtu prechodov“ lúča, ktorý je nevyhnutný na úplné odstránenie bradavice. Koniec koncov, proces odstránenia trvá až jednu hodinu, a to je zložité. Zvyčajne stačí jedna návšteva na odstránenie bradavíc.

  Laserové odstránenie nezanecháva popáleniny ani rany. Ak v mieste predchádzajúceho rastu zostane diera, potom sa po niekoľkých týždňoch s pomocou lekárskych obkladov a mastí zotaví pokožka. A tiež dôležitéskutočnosť, že na pokožke nezostali žiadne laserové jazvy.

  Laserové odstránenie novotvarov sa vykonáva po diagnóze oblasti kože lézie v plnom rozsahu. Lekár určí hranice bradavice, aby bradavice odstránil čo najpresnejšie a nedotkol sa nepoškodeného tkaniva.

  Laserová terapia je uznávaná poprednými svetovými združeniami v oblasti dermatológie. Toto je správna a bezpečná metóda na zníženie počtu papilómov a iných novotvarov na tele. Odstránenie rastu na podošve pomocou laseru nespôsobuje pacientovi ďalšie nepohodlie, nevyžaduje osobitný regeneračný režim. Pravdepodobnosť komplikácií po operácii je menej ako jedno percento.

  Kvapalný dusík

  V medicíne sa tekutý dusík používa na účely hlbokého zmrazenia a deštrukcie tkanív. Vytiahnutie kuracieho bradavice tekutým dusíkom je jednoduchý a takmer bezbolestný postup. Okrem toho má postup niekoľko výhod:

  • nie je potrebné osobitne sa pripravovať na kryodestrukciu - stačí navštíviť kliniku v stanovenom čase;
  • manipulácia sa vykonáva rýchlo, počas postupu neexistujú žiadne komplikácie;
  • Keďže zima vyvoláva analgetický účinok, postup neprináša pacientom nepohodlie, preto nie je potrebné používať silné anestetiká;
  • po zákroku sa krvácanie neotvorí, pretože cievy sú v spazmodickom, zamrznutom stave, na koži zostáva minimálne poškodenie;
  • nie je potrebná žiadna osobitná nákladná rehabilitácia;
  • kauterizácia nezanecháva jazvy ani jazvy.

  Ak sa odstráni kvapalným dusíkom, je to nepríjemný pocit.

  Medzi nedostatky uvádzame:

  • problémy s prístupom - nebude možné spáliť bradavice na ťažko dostupných miestach;
  • ​​
  • na odstránenie veľkého územia bradavíc je potrebných niekoľko návštev;
  • s nesprávne vypočítanou dobou pôsobenia dusíka môže zostať stopa, potom však zmizne;
  • jeden až dva dni po manipulácii, bolesť kože bolí;
  • regenerácia tkaniva trvá do 3 týždňov.

  Tento postup sa nevykonáva u pacientov so studenou alergiou, s angiospazmom, epilepsiou a hypertenziou. Je nežiaduce odstraňovať výrastky u tehotných žien. V takom prípade je lepšie odložiť manipuláciu na chvíľu. Zásah je tiež kontraindikovaný pri zvýšenej telesnej teplote, prítomnosti príznakov akútnej infekcie alebo vírusového ochorenia, ako aj v oblastiach s kožnými vyrážkami.

  Postup odstraňovania bradavíc z chodidla sa uskutočňuje niekoľkými prístupmi. Najskôr sa koža dezinfikuje alkoholom a potom sa na bradavicu aplikuje špeciálny aplikátor tekutým dusíkom. Keď bradavice zamrzne, stáva sa bledšou a hustejšou ako kameň. V tomto okamihu pacienti začínajú pociťovať pocit plnosti a nepohodlia v nohách, ktoré potom prechádzajú.

  Niekoľko minút po vystavení tekutému dusíku bradavice sčervenajú a opuchnú, na povrchu chodidla sa vytvorí bublina, ktorá vpočas týždňa to samo odchádza. Na jeho mieste zostáva kôra, odlupuje sa do jedného a pol až dvoch týždňov. Počas tejto doby je lepšie bublinu navlhčiť. A tiež ho nemožno prepichnúť. Ak dôjde k náhodnému zraneniu, povrch je namazaný brilantným zeleným alebo baktericídnym lepidlom.

  Odstránenie bradavíc dusíkom vám umožňuje rýchlo a bezbolestne sa zbaviť novotvarov. Takýto postup je najdostupnejší - vykonáva sa dokonca aj v bežných nemocniciach, kryodestrukčné zariadenia sú takmer všade, čo sa nedá povedať o drahom lasere.

  Farmaceutické výrobky

  Pred odchodom na kliniku a odstránením rastu na chodidle pomocou hardvérovej metódy väčšina pacientov uprednostňuje akciu ľudových prostriedkov, pretože väčšina vychvaľovaných mien je schopná zachrániť človeka pred nepríjemnými pocitmi v chodidle kvôli bradavici. Ak sa chcete zbaviť bradavíc, môžete si kúpiť tieto lieky:

  • lapis ceruzka;
  • Ferezol;
  • koncentrát iónov striebra.

  Lambová ceruzka je určená na baktericídne a kauterizačné účinky na pokožku. V dôsledku toho sa vírusy, ktoré zasiahnu nohy, zničia, odumrú a potom sa spolu s kožou odmietnu. Pretože ceruzka lapis je dosť agresívny nástroj, musíte ju používať veľmi opatrne, aby nedošlo k popáleniu pokožky. Neošetrujte ich zdravou pokožkou bez bradavíc.

  TIP!Na dosiahnutie čo najlepšieho účinku musí byť bradavice namočené, na čokúpele s horúcimi chodidlami sa odporúčajú 10 - 15 minút - zaistí sa tým lepšia penetrácia produktu do pokožky.

  Ceruzku môžete použiť niekoľkokrát, pretože nie je jasné, kedy dôjde k poklesu rastu. Ak po prvej aplikácii neoplazma stále zostáva, postup sa opakuje znova. Pri absencii pozitívnej dynamiky sa odporúča zmeniť liek.

  Doma môžete použiť liek Ferezol, ktorý pomáha odstraňovať rôzne typy novotvarov vrátane plantárnych bradavíc. Liek je hustý olejový roztok, ktorý je v kontakte so živými tkanivami schopný zničiť proteínové štruktúry. Zdá sa, že ich Ferezol napaľuje a spôsobuje chemické popálenie. Tento nástroj má štipľavý a nepríjemný zápach, ale obrovskou výhodou Ferezolu je to, že vám umožňuje rýchlo odstrániť bradavice z povrchu podošvy.

  Solkoderm, Kolomak a Verukatsid konajú podobne ako Ferezol. Majú tiež lokálne dráždivý nekrotický účinok, vďaka ktorému tkanivá odumierajú a rast mizne spolu s odlupovanou epidermou. Nevýhodou týchto liekov je, že neexistuje spôsob, ako regulovať hĺbku penetrácie liečiva. Pacienti upozorňujú, že s hlbokými bradavicami sa nesmie bojovať ani raz, ani dvakrát.

  Ďalším riešením na odstránenie porastov sú ióny striebra vo forme koncentrátu. Obchodné meno tejto drogy je Argonics, a preto by sa na ňu malo v lekárni požiadať. Pred použitímznamená, že chodidlo sa musí dôkladne napariť a vysušiť. Pokiaľ je pokožka mäkká, na bradavicu sa v mieste lokalizácie bradavice aplikuje niekoľko kvapiek koncentrátu.

  Hneď ako sa tekutina absorbuje, musíte bradavicu uzavrieť pomocou pásovej pomôcky. Takéto akcie sa vykonávajú každý deň - s pozitívnou dynamikou si môžete všimnúť, ako bradavice vyschnú a čoskoro sa úplne odlúpnu. Toto sa zvyčajne vyskytuje v priemere pri 5–6 ošetreniach.

  Superchistot je najdostupnejšou lekárňou, ale pri príliš veľkom použití môžu na pokožke zostať jazvy.

  Najobľúbenejším prostriedkom na odstránenie bradavíc na nohách je superchistotel. Dá sa voľne kúpiť v lekárňovom reťazci a používať doma. Superchistel je veľmi efektívny a agresívny, preto pred spracovaním musíte prilepiť zdravé tkanivá lepiacou páskou, aby nedošlo k popáleniu.

  Použitie výrobku je veľmi jednoduché: so špeciálnym rozprašovačom pripevneným na čiapočke je potrebné kvapkať jednu alebo dve kvapky na pokožku (v závislosti od plochy povrchu) a počkať, kým sa produkt neabsorbuje. Ak je rast veľmi veľký a pevný, potom sa noha môže predpariť. Po niekoľkých minútach sa pokožka začne piecť trochu, ale zvyčajne to končí, ak je chodidlo správne spracované. Do týždňa bradavice stmavnú, získajú čierno-hnedú farbu, potom vyschnú a odlupujú.

  V procese liečby sa nesmie zabúdať ani na hygienu. Plesne by nemali byť napadnuté hubou, odporúča sa vylúčiť hyperhidrózua neprehrievajte chodidlá tak, aby sa hnisanie nezačalo. V tomto prípade sa rana uzdraví oveľa dlhšie.

  Odstránenie u dieťaťa

  Nohy detí je potrebné monitorovať najmä preto, lebo bábätká milujú behanie po bosých nohách po povrchu - získanie vírusovej infekcie je v tomto prípade rovnako ľahké ako ostreľovanie hrušiek. Ak sa podrážka vyskytuje na podrážke v počiatočnej fáze, je možné ju doma odstrániť samostatne. Je dôležité si uvedomiť, že povrchová bradavice má tiež subkutánnu časť. Jedná sa o druh villi pripomínajúce korene, ktoré siahajú hlboko do chodidla.

  Deti môžu tiež odstrániť nádory na nohe ľudovými metódami, ale jemnejšie. Na predparenú pokožku sa používajú tieto výrobky:

   83) jemne nasekané listy žihľavy;
  • čerstvý cesnak alebo chren;
  • ocot alebo jód (niekoľko kvapiek na úpravu povrchu);
  • strúhaná cibuľa s octom;
  • octové cesto (múka zmiešaná s octom namiesto vody).

  Na ochranu zdravej pokožky je táto fólia utesnená lepiacou páskou. Po niekoľkých procedúrach zvyčajne uvidíte, či liek fungoval alebo nie. Ak sa dieťaťu nepodarilo znížiť bradavice na chodidle, môžete použiť iné prostriedky - rastlinné šťavy. Prírodné šťavy tiež prispievajú k vymiznutiu nádorov, ale pôsobia jemnejšie na pokožku. Môžete prihlásiť:

  • lastovičková šťava;
  • zemiaková šťava;
  • nechtíková šťava;
  • ananásová šťava.

  A môžete tiež použiť tinktúru tuja, tymián, jód, propolis s octovou esenciou, jablčný ocot,cesnak. Účinnosť týchto fondov je iná, pretože každý z nich má iný účinok, ale v tomto prípade sa musíte pripraviť na dlhodobé ošetrenie - nebude možné rýchlo znížiť rast.

  Najdôležitejšie

  Plantárne bradavice sú častým problémom, ale pre niektoré sa stanú neúnosným testom, ak sa telesná hmotnosť prenáša na bradavice, keď šlápne na nohu. Zbavenie bradavice je kľúčovým spôsobom, ako eliminovať bolesť. Môžete ho odstrániť v zdravotníckom zariadení pomocou hardvérových metód, ako aj doma pomocou farmaceutických výrobkov a alternatívnych metód. Každá metóda má svoje vlastné charakteristiky, ale u väčšiny pacientov idú a neopakujú sa. V každom prípade sa pred liečbou odporúča konzultovať s lekárom.