Ako sa zbaviť bĺch v mačiatkach

Obsah

  Výskyt blchy v mačiatkach je veľkým problémom pre samotné zviera a pre majiteľov. Blšie vajcia sa môžu nechať kdekoľvek a objavujúce sa zvieratá infikujú zviera. Pre osobu, ktorá sa rozhodne mať mačiatko, sú dôležité dva body: spracovanie vlasov dieťaťa a spracovanie miestnosti, v ktorej bolo dieťa. Rôzne lekárne a ľudové lieky pomôžu v mačiatkach priniesť blchy.

  Obojok proti blchám

  Spoľahlivým spôsobom, ako sa zbaviť blšiek v mačiatku, je zakúpenie obojku proti blchám. Používanie tohto zariadenia je nevyhnutné nielen pre dospelých, ktorí chodia po ulici: tento názor je nesprávny - blchy ohrozujú aj domácich miláčikov. Vajcia sa môžu nosiť na topánkach av sterilnom čistom byte. A ak bez mačiek blchy nezakorenia v byte, potom mäkký kabát dieťaťa, ktorý sa pohybuje po miestnosti, bude skvelým domovom pre blchy.

  Obojky obsahujú koncentrovanú insekticídnu látku - povrch sa jednoducho nasýti výrobkom. To vám umožní efektívne odstrániť blchy v hustej kožušine dieťaťa. Väčšina mačiatok dokáže odolávať obojku a snaží sa ho zbaviť všetkými možnými spôsobmi, ale s pretrvávajúcim správaním majiteľa si dieťa rýchlo zvykne na novú položku.

  Výber obojkov je skvelý, ale najúčinnejší sú:

  • Bio Delix;
  • Dúha;
  • Beaphar;
  • Leopard;
  • Bansect;
  • Dana;
  • Celandine;
  • Harts.

  Koncentrácia insekticídu v golieroch je dostatočná,aby dospeli blchy: niektoré zomierajú, zatiaľ čo iné opúšťajú telo dieťaťa, ale čoskoro zomrú aj bez jedla. Obojok je účinný nielen proti blchám, ale aj proti kliešťom a všiam, ak sú na tele dieťaťa.

  Obojky sú týchto typov:

  Odporúčame prečítať si: Ako odstrániť vši doma
  • s vôňou - sú pásikom gumy, ktorý vyžaruje dosť silný zápach a je škodlivý pre blchy. Obsahujú permethrin a diazinon, z ktorých hmyz postupne umiera a nové sa neusadzujú. Pri nosení goliera sa všetky blchy na mačke nudia v oblasti chvosta, pretože je nemožné zostať v blízkosti goliera a tela. Za chvostom sa blchy stávajú letargickými, neživými a strácajú svoju aktivitu, umierajú. Priemerný účinok goliera od jedného do jedného a pol mesiaca;
  • emitujúce - drahšie obojky, ktoré sú plastickými prúžkami bez zápachu, ale emitujú účinnú látku, ktorá odpudzuje a ničí blchy, a tiež znamená, že môžu ovplyvniť funkciu rozmnožovania a blchy neopúšťajú vajíčka po sebe. Dĺžka obojku je 2 mesiace;
  • Ultrazvuk je najdrahšou kategóriou golierov a mnohí vlastníci nepovažujú za potrebné tento konkrétny druh získať, pretože blchy sa dajú vynakladať rozpočtovejšie. Takéto obojky sú pre domáce zviera úplne bezpečné a ultrazvukový signál vychádzajúci z obojku dokáže odpudzovať blchy aj na diaľku. Skvelé pre každéhoprechádzky po ulici;
  • rastlinné obojky - neobsahujú chemikálie, ale ošetrujú sa rastlinnými extraktmi, ktoré majú insekticídny účinok. Blšie odradí vôňu, ktorú cítia aj majitelia. Používajú sa extrakty z rozmarínu, céder, eukalyptu a paliny. Bio-golier sa odporúča pre najmenších - pomocou mačiatka môžete z mačiatka odstrániť blchy za 1 mesiac.

  POMOC!Dĺžka obojkov sa líši - najdlhší čas, počas ktorého môžete používať Kiltiks. Jeho životnosť je sedem mesiacov a kratšie obojky proti blchám trvajú približne tri mesiace.

  Je potrebné zvoliť, aby sa zohľadnil počet hmyzu na tele mačiatka; Nie všetky obojky sú vhodné pre tých najmenších, ale po niekoľkých mesiacoch si môžete obojok kúpiť vo fidgete.

  Obojok nie je všeliekom na všetky choroby a počet bĺch sa musí regulovať tak, aby sa ich nikdy nezbavilo. Je lepšie zobraziť blchy okamžite. Na tento účel výrobcovia odporúčajú občas ošetrovať mačiatko telo šampónom alebo sprejom. Obojok proti blchám má aj ďalšie nevýhody:

  • individuálne názvy obojkov môžu u mačiek spôsobiť podráždenie alebo alergickú reakciu;
  • pri nosení goliera na mačiatku je cítiť špecifický zápach produktu;
  • Zviera si môže zvyknúť na obojok na dlhú dobu a byť nepokojné, skúste ho vyhodiť;
  • potreba neustále meniť golier mačiatok v kontakte s ulicou.

  Kvapky

  Z mačiatka je možné rozmnožovať blchypomocou kvapiek neutralizujú parazity ako golier a eliminujú nepohodlie mačiatka. Kvapky sa predávajú vo veterinárnej lekárni a sú dostupné vo forme ampúl. Je vhodné používať kvapky doma: iba pár kvapiek insekticídneho prostriedku naneste na kohútik a pozdĺž chrbtice na chvost dieťaťa a liečba je ukončená. Dvanásť hodín po aplikácii sa nezistia žiadne stopy bĺch.

  Rôznorodá voľba vám umožňuje zvoliť si liek pre každé mačiatko.

  Ak je nevyhnutné naliehavé použitie, je možné použiť liek Frontline - vylúči blchy z povrchu kože dieťaťa už počas prvého dňa po aplikácii. Zároveň zostáva vysoká úroveň ochrany proti parazitom dva mesiace a ďalší mesiac - ochrana pred poškodením kliešťami. Pri liečbe týmto liekom je potrebné vziať do úvahy vek mačiatka, napríklad po 3 mesiacoch je možné použiť takmer všetky existujúce prostriedky vrátane kvapiek, pretože dieťa sa už považuje za mladistvého.

  V lekárni existuje veľké množstvo kvapiek, ktoré sa líšia najmä účinkom na blchy. Vysoké výsledky sú získané od nemeckej spoločnosti Bayer - tento produkt odstraňuje kliešte a blchy, a tiež pôsobí proti červom. Dobrý účinok z kvapiek Dana-2 Ultra, Beafar, Advantage. Nástroj ničí vši, kliešte, blchy a dokonca aj vši.

  Ak hovoríme o produkte pre domáce mačiatka, môžete použiť liek Celandine, alevzhľadom na svoju vysokú toxicitu sa odporúča pre už vyvinuté mačiatka. Reakcia z kvapiek Harts je slabšia, liek pôsobí iba na larvy a vajíčka článkonožcov, ale dospelí nereagujú vôbec na používanie lieku a naďalej žijú v podsadách dieťaťa. Pri použití Hartsových kvapiek je potrebné použiť ďalšie prostriedky proti parazitom tlmiacim krv, napríklad šampónom alebo proti blchám.

  Spreje

  Sprej na ošetrenie mačacej kože sa môže tiež použiť na ošetrenie proti blchám. Prípravky sú veľmi jednoduché a ľahko sa aplikujú na povrch kože mačiatka. Stačí rozprestrieť vlasy a posypať podsadu mačky, obzvlášť opatrne ošetriť najproblematickejšie miesta - za ušami, bruškami. V tomto prípade by mačiatko nemalo byť olízané na už ošetrených miestach, aby sa dieťa neotrávilo.

  ​​

  Ošetrenie postrekovaním poskytuje okamžitý výsledok - blchy sa okamžite odstránia, priamo odumrú pôsobením postreku. Po nejakom čase sa musí dieťa kúpiť, aby z srsti umylo mŕtve článkonožce. Po vysušení mačiatka sa podsada skontroluje, či na nej nie sú živé bĺch.

  V takmer sto percentách sa tak nestane, pre ktoré spreje zaslúžene získali najpriaznivejšie recenzie od majiteľov mačiatok. Významnou nevýhodou je toxicita spreja, preto je nevyhnutné prísne sledovať vek, v ktorom je umožnené spracovanie, a dávku liečiva aplikovanú na povrch pokožky. Väčšina sprejov je určená na použitie szvieratá od veku dvoch mesiacov.

  DÔLEŽITÉ!Predná línia sa považuje za najskúsenejší nástroj - v rámci tejto skupiny fondov je tiež sprej na ošetrenie vlasov mačiatka.

  Podľa odporúčaní výrobcu sa výrobok môže používať v mačiatkach a nepoškodzuje dieťa. Malo by sa pamätať na to, že liek, z ktorého blchy zomierajú denne, nemôže byť úplne neškodný, a preto sa neodporúča odstraňovať blchy u novonarodených mačiatok.

  Okrem predného aerosólu existujú aj iné prostriedky, ako pomôcť vyrovnať sa s článkonožcami nasávajúcimi krv u mačiatok. Ide predovšetkým o Harts, Bars, Bolfo-Aerosol. Účinnosť týchto prostriedkov je iná, avšak hlavne lieky pomáhajú zbaviť sa blchých, v zriedkavých prípadoch môže byť potrebná opakovaná liečba.

  Šampóny

  Blšie šampóny sú najobľúbenejším prostriedkom na odstránenie parazitov z kože mačiatka a môžu sa používať od veku dvoch týždňov. Popularita šampónov je spôsobená predovšetkým tým, že sú lacné, dobre sa im darí a majitelia stále radšej navlhčujú detský kabát, najmä ak je mačiatko privezené z ulice. Významným problémom môže byť to, že nie všetky mačiatka sa radi kúpajú, ale dokonca aj s čistiacimi prostriedkami.

  Pri dobrej manipulácii sa mačiatko nebude báť vody.

  Ak sa však šampón stal prostriedkom voľby na odstránenie bĺch, je potrebné konať čo najšetrnejšie. čistiaceaplikované na uši zvieraťa, hlavu, krk a zvyšok tela. Najdôležitejšia vec je liečba brucha, kde sa blchy zhromažďujú vo veľkom počte. Pri umývaní vlasov by sa vám do uší nemala dostať voda - s malým prievanom sa malé mačiatka môžu stať obeťou zápalu stredného ucha.

  V prípade malých mačiatok je postup o 2 týždne rýchlejší a lojálnejší. Oddelene sa čajová lyžička šampónu rozriedi v 500 ml vody a pena sa vyšľahá. Dieťa sa niekoľkokrát ponorí do vody a nechá sa 5 minút v kúpeli, aby roztok fungoval. Produkt sa rýchlo vymyje čistou vodou a mačiatko sa vysuší.

  Najlepšia vec je vykonať postup umývania rýchlo, aby sa nespôsobilo mačiatkam žiadne problémy. Pomocníkmi v tomto ohľade budú prostriedky Demos-Lux, Bary, Insectin, Fytoelitis a iné názvy drog. Ak je to potrebné, odstráňte blchy z malého mačiatka, zbavte sa parazitov, ktoré sú pre zvieratá najpriaznivejšie. Pán Shampoo dostal dobré recenzie. Kiss je jedným z najnebezpečnejších šampónov vyrábaných švajčiarskou spoločnosťou. Šampón môžete používať u mačiatok od jedného mesiaca veku.

  Česanie

  Najpočetnejším spôsobom, ako sa zbaviť blchy v mačiatku, je česanie. Táto technika je veľmi jednoduchá - je potrebné často sa hrebenatiť a mačiatko metodicky hrebeňovať po dlhú dobu, pričom je potrebné venovať osobitnú pozornosť najproblematickejším miestam, kde sa hromadí hmyz. Je lepšie česať dieťa, ktoré už nie je v kontakte s dospelými mačkami a mačkami, a vziať ho do rodiny na trvalý pobyt. Ak kontakt zostane, potomvyčesávanie je zbytočné - od mačky sa dieťa opäť nakazí parazitmi.

  DÔLEŽITÉ!Pri česaní musíte byť veľmi trpezliví - mačiatkam sa tento postup nepáči.

  A obmedzenie ich mobility môže viesť k agresii a vlastníkovi hrozí riziko poškriabania. Pri česaní novonarodeného mačiatka je možné hustý hrebeň ponoriť do roztoku šampónu, ktorý stojí vedľa neho v samostatnej nádobe - takže blchy rýchlo umierajú, ale parazity je možné odstrániť pomocou bielej obrúsky a rozdrviť. Toto je dobrý spôsob, ako sa zbaviť bĺch. Vyžaduje to však veľa trpezlivosti a najlepšie sa implementuje v tichých jednotlivcoch.

  Ľudové liečivá

  Ľudové liečivá majú široký rozsah prostriedkov nápravy pre ľudí a zvieratá. Ak mačiatko trpí blchami, potom sa hodia ľudové lieky. Väčšina z nich je neškodná a môže sa používať už od mesiaca. Zbavenie sa blšie ľudovými liekmi si nevyžaduje žiadne zvláštne výdavky, ale počas procedúry si môže vyžadovať trpezlivosť majiteľa.

  Najjednoduchším spôsobom je teplý kúpeľ, v ktorom sa rozpustí soľ. Vyrába sa v pomere 1 polievková lyžica. l. do pohára teplej vody. Dieťa sa umiestni do tohto kúpeľa a udržuje sa 10 minút. Je dôležité zabezpečiť, aby uši, nos a oči mačiatka zostali suché, aby voda nevnikla. Po kúpeli sa mačiatko dôkladne rozčesá, blchy zvyčajne stúpajú nad povrch kože a ľahko sa rozčesávajú hrebeňom. Postup opakujte niekoľkokrát denne.

  Doma sa mačiatko dokáže vyrovnať s blchami pomocou opálenia.Táto rastlina sa nahradí palinou, ak sa nenašla hľuza. Príprava tohto nástroja - 1 polievková lyžica. l. suché bylinky sa pridajú do pohára vriacej vody a vylúhujú sa pod vekom. Po niekoľkých hodinách dostávame skvelú bylinnú infúziu. Utierajú pokožku dieťaťa ochladenou tekutinou a osobitnú pozornosť venujú problémovým oblastiam. Po približne 3 - 5 zákrokoch blchy zmiznú.

  Najdôležitejšie

  Nie je ťažké odstrániť blchy z mačiatka. Vďaka rôznym prostriedkom - kvapkám, šampónom, sprejom a iným drogám môžete rýchlo odstrániť parazity z tela zvieraťa. Ak je mačiatko malé, musí sa mu venovať osobitná dôležitosť - pred dosiahnutím veku troch mesiacov je nevyhnutné zohľadniť odporúčania týkajúce sa dávkovania a veku mačiatka. U mačiat starších ako tri mesiace to nehrá osobitnú úlohu. Keď dieťa zachráni pred blchami, výrazne sa zlepší kvalita života zvieraťa.