Ako sa zbaviť alkoholického dychu

Obsah

  Dym je jedným z najčastejších dôsledkov pitia alkoholu. Špecifická aróma je pre majiteľa neviditeľná, ale „znižuje“ vôňu okolitých ľudí. Toto je jeho hlavná zákernosť. Ale uistite sa, že je to zlý dych, ktorý predchádza všetkým možným prejavom opice.

  Ak máte naplánované dôležité stretnutie, musíte podniknúť všetky možné opatrenia na osvieženie dychu, aby nedošlo k narušeniu dojmu o sebe. Je dôležité vedieť, ako rýchlo a efektívne odstrániť zápach alkoholu z úst.

  Prečo sa objavil dym

  Keď sa pokúsite odstrániť zápach alkoholu z úst, urobíte veľkú chybu. Dôvod je ten, že dym nepochádza zo samotných úst, ale z pľúc. Existujú iba tri spôsoby, ako telo vyčistiť: dýchaním, vylučovaním potu a odpadom.

  Pozrite sa na šaty, v ktorých ste včera slávili „odišli“. Určite nepríjemný kyslý zápach „zasiahne“ nos. Podobná aróma sa objavila v dôsledku skutočnosti, že produkt rozpadu alkoholického nápoja vystupuje nielen cez pľúca spolu s vydýchnutým vzduchom, ale aj cez kožu.

  Ostrá a mimoriadne nepríjemná aróma, nazývaná dym, je v skutočnosti vôňou acetanaldehydu. Je to toxická látka uvoľnená pri rozklade etylalkoholu. Telo sa snaží odstrániť čo najskôr, aby vyčistilo krv a uľahčilo prácu vyčerpanej pečene. Po úplnom očistení zmiznú všetky príznaky kocoviny (bolesti hlavy).bolesť, bolesť tela, nevoľnosť) a spolu so syndrómom kocoviny zmizne nešťastný dym.

  Čas na odstránenie aldehydu závisí od sily a množstva opitého nápoja, od pohlavia a individuálnych charakteristík tela. Čím vyššia je telesná hmotnosť, tým rýchlejší je alkohol. Zástupkyne s telesnou hmotnosťou do 60 kg spracúvajú fľašu ľahkého piva (0,5 l) za 3-4 hodiny. Muži s telesnou hmotnosťou 80 alebo viac kilogramov sa môžu zbaviť rovnakého množstva alkoholu za 1,5 až 2 hodiny. Čím čistejší je alkohol, tým ľahšie zvládne jeho spracovanie pečeň. Vodka „vyjde“ oveľa rýchlejšie ako rum alebo brandy.

  Mnoho ľudí verí, že po vypití penového nápoja sa objaví obzvlášť nepríjemný zápach. Akýkoľvek univerzálny liek, ktorý urýchľuje odstraňovanie aldehydu, pomôže odstrániť vôňu piva. Ďalšou otázkou je vôňa piva z úst, ktorá sa objavuje iba niekoľko hodín po požití. Pretože obsah alkoholu je menší, aldehyd sa začína vyrábať rýchlejšie. Jediným spôsobom, ako vyjsť, je počkať, kým aróma piva zmizne po úplnej „obnove“ tela.

  Je možné zabrániť „problémom“

  Mnohí sa zaujímajú o to, či existujú spôsoby, ako zabrániť zápachu alkoholu z úst ešte pred začiatkom slávností. Najbezpečnejším spôsobom, ako minimalizovať stupeň ranného kocoviny, je kontrola množstva a kvality nápoja. Ak musíte pri stole „preskočiť pohár“, nemiešajte nápoje. Ak popíjate červené víno, neprepínajte sa na whisky ani koňak. Najhoršie zo všetkýchbude pochádzať z koktailov so sladkými sódami. Voňavé dámske nápoje ráno „vonia“ oveľa menej príjemne.

  Na zníženie absorpcie alkoholu do sliznice žalúdka je potrebné jesť a piť vodu, pričom sa užíva alkohol. To je dôvod, prečo je pocit po „narodeninách“ pri požití alkoholu medzi konzumáciou vysoko kalorických potravín oveľa lepší ako pocit po noci v klube, keď sa alkohol konzumuje takmer na prázdny žalúdok. Ovocie alebo syrové občerstvenie nezachráni steny žalúdka pred menšou absorpciou alkoholu.


  Ľudovým liekom, ktorý pomáha predchádzať popáleninám v dopoludňajších hodinách, sú surové prepeličie vajcia
  .

  Riziko infekcie salmonelózou existuje iba pri konzumácii vajec, takže prepelice sa môžu piť bez rizika infekcie. Pre tých, ktorí sú znechutení piť bielkoviny a žĺtky priamo zo škrupiny, je tu príjemnejší recept. Nalejte obsah škrupiny do šálky, pridajte trochu cukru a masu porazte až do spenenia. Môžete jesť s ovocím alebo chlebom.

  Najrýchlejšia metóda osvieženia dychu

  Čerstvosť ústnej dutiny sa nezabezpečí čistením zubov alebo oplachovaním pomocou lekárskych roztokov s bohatou vôňou mäty. Pach alkoholu sa môžete zbaviť až po úplnom alebo čiastočnom odstránení toxických látok. Jediným kompetentným riešením je aktivovať proces odstraňovania zvyškovej látky (aldehydu). Ako to dosiahnuť?

  • Dajte si dobrý nočný spánok . Dobrý spánok je najlepším liekom na kocovinu, a preto na dym. Toto je najlacnejší a najjednoduchší spôsob, aj keď nie najrýchlejší. Celodenné zdriemnutie je skutočný luxus vzhľadom na tempo moderného života. Ak však nepotrebujete bežať do práce, na obchodné rokovania alebo kdekoľvek inde - len ľahnite do postele a snažte sa zaspať maximálne množstvo času. Pamätajte však: je potrebné veľa piť a pokiaľ možno raňajky.
  • Voda . Akákoľvek tekutina, ktorá vstupuje do tela, aktivuje obličky, čím poskytuje diuretický účinok. Aldehyd prichádza s močom, opitá tekutina normalizuje vodnú rovnováhu. Postupom času sa začnete cítiť oveľa veselejšie. Ktorý nápoj si vyberiete lepšie? Káva nie je najlepšou voľbou, pretože tento horký nápoj „zasychá“. Smäd vás bude ešte viac trápiť. Lekári odporúčajú vypiť nesýtenú minerálnu vodu alebo vodu hydrogenuhličitanu sodného (Borjomi atď.). Tento nápoj doplní rovnováhu minerálnych solí a zlepší fungovanie tráviaceho systému. Najjednoduchšou možnosťou je chladený harmančekový vývar. Je to prírodný absorbent, zjemňuje a „oživuje“ organizmus vyčerpaný alkoholom.
  • Potraviny . Pocit svetla (a niekedy nie svetla), nevoľnosť, je známy mnohým milovníkom hlučných sviatkov. Žalúdok, ktorý prijal šokovú dávku škodlivých látok, odmieta fungovať a vôbec netúži po vyplnení. Musíte sa však premôcť a jesť výdatné raňajky. Nejde o pľúcacereálie, tvaroh alebo jogurt. Musíte jesť pár toastov so syrom alebo opečiť omeletu. Ideálnou možnosťou je tanier z boršča alebo polievky. Vyberte si jedlo z bielkovinových potravín: bielkoviny urýchľujú proces odstraňovania aldehydu. Po zdravých a vydatných raňajkách čoskoro pocítite dlho očakávané zlepšenie.
  • Tablety a šklbky . Ak sa vôbec nedokážete zotaviť, musíte sa uchýliť k liekom. Konvenčné aktívne uhlie je nástroj prvej pomoci. Na 10 kg hmotnosti musíte užiť 1 tabletu. Existujú drahšie lieky, ktoré pomáhajú rýchlo zbaviť zápach a prekonať syndróm kocoviny.

  Sucho v ústach, ktoré vás ráno trápi po požití alkoholu, vás prinúti akýmkoľvek spôsobom dostať sa do kuchyne a vypiť niekoľko pohárov vody

  Farmaceutické výrobky

  Okrem aktívneho uhlia je vhodné brať aj jantár. kyselina. Tablety sa predávajú v lekárni a majú peknú cenu. Kyselina jantárová sa často používa ako základ liekov proti kocovine. Populárny „antipohmelín“ sa vyrába na jeho základe. Malo by sa pamätať na to, že nejde o „všeliek“, ale iba o prísadu, ktorá má pomocný účinok v boji proti kocovine a dymu. Kyselina urýchľuje metabolizmus, ktorý prispieva k rýchlej eliminácii toxínov a má tiež antihypoxické a antioxidačné účinky.

  Druhým obľúbeným liekom je glutargin. Je súčasťou jedného z najpopulárnejších liekov proti kocovine - Alkoklina. Glutargin podporuje rýchle štiepenietoxíny v prípade otravy akejkoľvek povahy a odstraňuje ich z tela. S pomocou glutargínu sa telo rýchlo zbaví páliaceho dychu.

  Droga „Zorex“ patrí do triedy drahých. Zahŕňa unitiol. Táto látka aktivuje detoxikáciu organizmu, čím urýchľuje likvidáciu aldehydu. Unithiol chráni pečeň pri pití alkoholu nízkej kvality, pričom pri miešaní rôznych druhov alkoholu berie kokteily. Jedinou nevýhodou drogy je často sa vyskytujúca alergia na Unitiol, ktorá sa prejavuje vo forme vyrážok a začervenania kože.

  Sprchovací kút a cvičenie

  Ráno, ktoré nasledovalo po „pretrení“ alkoholom, sa zdá, že sa zdá, že telo presunulo vlak. Je ťažké nielen vstať z postele, ale prevrátiť sa na druhú stranu. Nezáleží na tom, ako kruto to môže znieť, nabíjanie alebo ranný beh vám pomôžu. Musíte zhromaždiť svoju vôľu do pästi, zmeniť sa na športovú uniformu a trochu sa potiť. Upozorňujeme, že kardiovaskulárny systém je po požití alkoholu oslabený, takže je potrebné postupne sa zbaviť toxínov. Natiahnite svaly, drepte a potom choďte na ľahký beh. Nabíjanie má dvojitý pozitívny účinok: aldehyd vystupuje cez pľúca a cez pot. Po nabití je potrebné odstrániť mokré oblečenie a ihneď ho poslať do pračky.


  Doprajte si chladnú, alebo ešte lepšie kontrastnú sprchu. Zmena teploty podporuje krvný obeh a aktivuje metabolizmus

  „Včera sa opláchnite, utrite dosuchauterákom, kefkou a vypláchnite si zuby. Táto séria procedúr osvieži nielen tvár a telo, ale aj dych.

  Čo jesť?

  Výrobky na maskovanie sú rýchlou, ale nie zvlášť účinnou metódou na zakrytie pachu dymu. Ide o to, že pomocou aromatických prostriedkov môžete maskovať dych iba za 5 až 10 minút a po niekoľkých aldehydoch sa opäť začnú prelamovať príjemnou vôňou. Ale v núdzových situáciách pomáha skryť zápach po požití alkoholu.

  „Maskovanie potravín“:

  • ľanový olej (piť 2 polievkové lyžice L., nemytý vodou);
  • kávové zrná (žuvajte a držte v ústach, potom prehltnite);
  • čerstvá cibuľa, cesnak (pochybný liek, prízračný ostrý cibuľový zápach sa pridá k alkoholovému dymu);
  • čerstvá petržlenová vata (fúkaná do zväzku listov a stoniek);
  • strúčiky klinčeka (žuvacie sušené strúčiky klinčekov používané na výrobu pekárskych výrobkov alebo vareného vína).

  Kávové zrná sa môžu používať z dymu, ktoré môžu byť doma

  Nezabudnite: čím menej budete piť, tým rýchlejšie sa vrátite do normálu. Pokúste sa piť v takýchto dávkach, aby ste nevedeli, o koľko kocoviny a dymu ide. Šťastie a relaxáciu nájdete v príjemnejších veciach.