Ako sa zbaviť akné a čiernych škvŕn

Osoba je vizitkou osoby. Je to škoda, keď táto časť tela vyzerá, mierne povedané, nie dokonalá. Veľa ľudí si myslí: nezáleží na tom, či žena používa make-up alebo nie, mala by pravidelne monitorovať svoju pokožku. Áno, a muži vyzerajú oveľa atraktívnejšie bez problémov na pokožke.

Často sa však stáva, že v prípade každodenných problémov nevenujeme náležitú pozornosť nášmu vzhľadu a nezabúdame na náležitú starostlivosť iba vtedy, keď sa už problém vyskytol. Preto sa veľa chlapcov a dievčat zaujíma o to, ako sa zbaviť akné a čiernych škvŕn?

Koniec koncov, tieto problémy sa zvyčajne vyskytujú práve u dospievajúcich počas puberty. Aj keď niekedy zostávajú u zrelých ľudí. Nasledujúce kroky sú kroky, ktoré vám pomôžu vyriešiť tieto problémy a príčiny, ktoré sa môžu objaviť.

Pokyny na odstránenie akné a čiernych škvŕn doma:
1. Čistenie.Všetky kozmetické postupy by sa mali vykonávať iba na očistenej pokožke. Utrite ho tonikom alebo mliekom a potom použite kefku. Produkt rozotrite rovnomerne po tvári (snažte sa vyhnúť oblasti okolo očí) a masírujte asi dve minúty. To sa deje za účelom odstránenia stratum corneum pokožky.

Ak nedôverujete kozmetike v obchode, receptúra ​​je opísaná nižšie, podľa ktorej nie je ťažké vykonať čistenie doma. Vezmite 1/4 čajovej lyžičky neparenej prírodnej kávy a trocha čistiaceho prostriedku na tvár (môže sa nahradiť detským mydlom), napenite a naneste na pokožku.

2. Naparovanie . Pripravte horúcu bylinu: harmanček, palinu a rozmarín. Ak sa vám nepáči vôňa jednej z týchto rastlín, môžete si vybrať tú, ktorá vám najviac vyhovuje. Miešanie nie je potrebné. Pohodlne sa posaďte, položte pred seba nádobu s odvarom, zohnite sa nad ňu a prikryte uterákom. Takže musíte sedieť 15-20 minút, aby sa póry na tvári dobre otvárali.

3 . Ak chcete zabrániť infekcii, pred odstránením akné si umyte ruky mydlom alebo, ak je to možné, ošetrite ich trením alkoholom. Vytlačte čierne bodky ľahkým stlačením prstov. Venujte pozornosť oblasti okolo nosa, čela a brady, zvyčajne ide o najproblematickejšie miesta.

4 . Namočte vatový tampón do peroxidu vodíka a utrite pokožku v problémových oblastiach. V žiadnom prípade ho však neliečte lekárskym alkoholom, pretože zužuje póry, čo je veľmi nežiaduce. Na konci postupu utrite tvár tónom alebo rovnakou dekoráciou.

Ako zabrániť akné?

Aby vám koža „nepotrebala“ také prekvapenie, musíte sa riadiť niekoľkými jednoduchými pravidlami:

  • Sledujte svoju stravu. Procesy, ktoré sa vyskytujú na povrchu pokožky, do veľkej miery závisia od kvality potravín. Pokúste sa jesť zdravé jedlo: mäso, ryby, veľa zeleniny, bylinky, obilniny a mliečne výrobky. Z stravy je vhodné vylúčiť mastné, vyprážané, silne korenené a sladké jedlá.
  • Udržujte svoju pokožku čistú. Tvár by sa mala umývať detským mydlom(pokožka je menej suchá) alebo špeciálna kozmetika. Hygienické postupy vykonávajte najmenej dvakrát denne: ráno a večer.
  • Vyčistite si tvár viackrát za mesiac. Podrobné pokyny na vykonanie tohto postupu sú opísané vyššie v článku.

Ako sa zbaviť ľudových liekov proti akné?

Okurkový krém . Vezmite dve uhorky, nastrúhajte ich na hrubom strúhadle a nalejte im jednu pohár vodky. Keď je krém naplnený, utrite si tvár dvakrát až trikrát denne.

Melónová maska ​​. Zmiešajte jednu čajovú lyžičku šťavy z aloe, jednu a pol lyžice škrobu a dve polievkové lyžice dužiny melónu. Výslednú zmes naneste na tvár a po 20 minútach opláchnite. Masku môžete aplikovať každý druhý deň.

Vajec . Ide o metódu mechanického čistenia pórov bielkovinami a následnej výživy pokožky žĺtkom. Video o tom, ako vyrobiť túto masku:

Bylinkové tonikum . Budete potrebovať v rovnakom pomere šalvia, lístky mäty, tisícročnú trávu a harmančekové kvety - vylejte ich vriacou vodou v pomere jedna ku jednej. Utrite si tvár touto infúziou dvakrát denne po dobu jedného mesiaca, nezabudnite denne variť čerstvý vývar, pretože sa dlhodobo neukladá. Udržiavanie v chladničke tiež nedáva zmysel - cenné vlastnosti pri zahrievaní zmiznú. Pokiaľ ... nezmrazíte vývar a potom si utrite tvár kockami ľadu. Jednoducho to robte opatrne, aby ste nezachytili prechladnutie. Po dvoch týždňoch je možné kurz zopakovať.

Odstraňovanie čiernych bodiek je veľmi náročný a problematický processtarostlivo upravená a „čistá“ pleť tváre - slušná platba za úsilie.