Ako sa sami zbaviť domácich chýb v byte?

Obsah

  Malý nepríjemný hmyz už mnoho rokov neumožňuje obyvateľom bytov a ich vlastných domov žiť v pokoji. Ich odstránenie nie je ľahká úloha. Ak sa vo vašom dome začínajú rodiť ploštice domácej, neprepadajte panike. Špeciálna služba na ničenie škodcov im pomôže raz a navždy sa ich zbaviť, ale nie je potrebné uchýliť sa k takým globálnym opatreniam. V priebehu rokov sa obyvatelia mesta naučili, ako si ploštice ploštice samy vymaniť byt bez toho, aby míňali veľké sumy peňazí. Ale na rozdiel od peňazí, bude to vyžadovať veľa úsilia.

  Prečo je dôležité sa uistiť, že váš dom nie je ovplyvnený prítomnosťou hmyzu? Ich spolužitie je nielen veľmi nepríjemné, ale nebezpečné aj pre ľudské zdravie a život. Vedci opakovane predkladajú teóriu, že tento hmyz je nositeľom nie tuctu chorôb. Našťastie v lekárskych prípadoch sa také prípady nezaznamenali, je však nepravdepodobné, že by niekto chcel riskovať a experimentovať sám so sebou alebo so svojou rodinou.

  Ako zistiť parazity v dome včas?

  Pred začatím hľadania prostriedkov na odstránenie domácich chýb si musíte byť istí, že hrozba existuje. Tiché tajné krviprijímače sa v noci aktivujú, vyliezajú zo svojich útulných prístreškov a vydávajú sa na hľadanie potravín. Ráno si na tele všimnú mnohé podivné červené bodky, ktoré sa pomýlia v zámene s uhryznutím komárom. Ak viete, ako tento hmyz vyzerá a kde žije, môžete nezávisle začať vojnu a byt trvale vyčistiť.


  Reakcia nauhryznutie „domáceho krvavca“

  Tento hmyz je malej veľkosti, ale keď je nasýtený krvou, môže dorásť až do 8 mm. Farba jeho plochého, splošteného tela závisí aj od plnosti krvi: hladný krvavý pijan je čierny a dobre kŕmená krv získava šarlatovú farbu. Nemajú hniezdo, napríklad mravce alebo mnoho iného hmyzu. Žijú v tesnej blízkosti človeka, pretože bez čerstvej časti krvi ich život skončí veľmi rýchlo. Najjednoduchším spôsobom je ticho sa dostať k zdroju energie v noci, keď človek spí. Preto, ak hľadáte dom hmyzu doma, pozrite sa predovšetkým pod matrac, nájdete tu larvy bugov aj dospelých.

  Nepovažujú sa za posteľ, pretože tam žijú. Tam lovia, posteľ je ich „kŕmnym žľabom“ a môžu žiť v blízkosti: pod kobercom, v medzerách v nábytku, pod čalúnením pohovky, za maľbami, vo vetracích trubkách a dokonca aj v zásuvkách a výhybkách. Hlavná vec je, že odtiaľ sa môžete rýchlo a potichu dostať do postele so spiacimi ľuďmi. Preferujú tiché, tmavé a pokojné miesta.


  Biotopy ľudských ektoparazitov

  Zuby, ktoré zostanú po „nájazde“ parazitov nasávajúcich krv, zvyčajne zostávajú reťazou. Pokožka v mieste vpichu spôsobuje opuchy, sčervenanie a svrbenie. Ak máte alergiu, jej následky môžu byť viac poľutovaniahodné: opuch po dlhú dobu nezmizne, svrbenie bude bolestivé, v miestach vpichu sa môže nahromadiť tekutina. Niekedy sa vysporiadate s následkami samiBloodsuckers nebude fungovať a musíte sa okamžite poradiť s lekárom.

  Výber účinného riešenia proti parazitom

  Výber chemickej esencie alebo iného riešenia je najkritickejšou fázou celej operácie. Ak je nástroj slabý a neúčinný, všetko úsilie sa vynaloží zbytočne. Špecialisti ponúkajú niektoré z najúčinnejších chemických riešení.

  Chlorofos

  Emulzia (10%) by sa mala skladovať v tesne uzatvorenej vedre v tmavej miestnosti. Zriedenie vodou by malo byť v pomere 1: 4. Droga je veľmi silná, preto sa starajte o bezpečnostné opatrenia: župan, rukavice, okuliare, masku. Chlorofos ničí vajíčka a larvy, preto by sa toto čistenie malo vykonávať každé 4 mesiace. Pre prevenciu môžete túto látku primiešať do lepidla na tapety, potom budete navždy chrániť steny pred parazitmi.

  Mikrofos

  Spektrum účinku tejto drogy je veľmi široké, a preto pomáha ničiť nielen populácie populácií chrobákov, ale aj šváby, mravce a iné nepríjemné parazity. Hlavnou účinnou látkou je chlórpyrifos. Napriek svojej účinnosti je jeho toxicita nízka. Zriedený roztok (0,5%) by mal byť v pomere 1:20. Šesť mesiacov po tomto ošetrení sa môžete cítiť spoľahlivo.

  Karbofos

  Jedno z najlacnejších a najúčinnejších riešení. Doprajte bytom a domom riešenie s dvoma percentami. Vôňa je ostrá a nepríjemná, ale po spracovaní veľmi rýchlo zmizne. Obdobie ochrany je dosť dlhé.

  Okrem roztokov existujú aj prášky a ceruzkya ďalšie prostriedky. Medzi práškami sú známe Neopin, Pyrethrum a Riapan. Môžete použiť aerosólové spreje ako Raptor, Carbozol alebo Raid. Stačí postrekovať produkt zo spreja na miesta, z ktorých pochádza najčastejšie hmyz. Takúto miestnu profylaxiu nemožno považovať za účinnú.

  Príprava priestorov na vlastnú dezinsekciu

  Napriek presvedčeniam zástupcov dezinsekčných služieb sa môžete pokusiť zbaviť hmyzu, ktorý nasáva krv, vlastným úsilím. Je potrebné poznamenať, že úloha nie je jednoduchá, ale celkom riešiteľná. Hlavnou vecou je vybrať správny nástroj a postarať sa o bezpečnosť obyvateľov domu. V priebehu rokov sa mnoho hmyzu vrátane domácich bugov naučilo prežiť aj po šikanovaní chemikáliami. Vyvinuli stabilnú imunitu voči mnohým zložkám jedov. Aby ste sa pri výbere lieku nedopustili chyby, mali by ste navštíviť fóra, na ktorých ľudia zdieľajú svoje vlastné skúsenosti s bojom proti krviprelievateľom. Pomôžu tiež informačné a školiace videá.


  Uistite sa, že máte rukavice, masku a župan
  .

  Pri čistení bytu je potrebné miestnosť náležite pripraviť na ošetrenie zvoleným roztokom. Miestnosť musí byť vetraná, takže postup sa musí vykonať pri otvorených oknách. Všetky jedlá musia byť odstránené z príborníkov a dočasne premiestnené do inej miestnosti (v extrémnych prípadoch zabalené do nepremokavej fólie). Nezabudnite vytlačiť všetky domáce zvieratázvieratá. Venom na ne môže pôsobiť ešte deštruktívnejšie.

  Odporúčame tiež prečítať si: Ako rýchlo odstrániť mravce zo záhrady?

  Na odstránenie ploštice domácej pod spodnými doskami a na všetkých ťažko prístupných miestach je potrebné ich ľahko sprístupniť. Aby sa to dosiahlo, je žiaduce premiestniť nábytok do stredu miestnosti, zabaliť koberce, je tiež potrebné odstrániť steny, obrazy a koberce zo stien. Všetky praskliny a medzery by mali byť odkryté, aby bola lepšia penetrácia malty. Posteľná bielizeň musí byť skrytá a zásuvky na komody, ktoré sa spracúvajú iba zhora, by sa mali vyprázdniť. Listy a obliečky sú najlepšie prevarené. Takéto ošetrenie bude stačiť na odstránenie lariev.

  Po príprave miestnosti nezabudnite na svoje uniformy. Bez gumových rukavíc, okuliarov a respiračnej masky samozrejme nemôžete robiť tak nebezpečnú vec. Všetky tieto veci nájdete v každom železiarstve. Tam kúpte sprejovú fľašu na roztok. Zakúpte si aj odmernú nádrž, pomocou ktorej budete koncentrát riediť vodou.

  Účinné ľudové liečivá

  Mnohí sú stále presvedčení, že ploštice ploštice sa dajú odstrániť aj ľudovými liečivami. Toto stanovisko nemožno poprieť, pretože na fóre existuje veľa pozitívnych hodnotení takýchto pokusov. Ľudové triky nedokážu zaručiť okamžité odovzdanie hmyzu, ale poskytnú určitú ochranu. Zvážte cenovo dostupné a jednoduché domáce opravné prostriedky.

  Valerian

  Každý vieštipľavá vôňa tejto tinktúry obťažuje a „prežije“ chyby. Môžete ich nalákať tak, že ich budete rozmazávať tinktúrou valeriánskeho prostredia. Nemôžete však zabiť dospelých jedincov alebo zničiť oneskorené larvy.

  Palina

  Aj naše babičky dôverovali tejto horkej špecifickej tráve v boji proti nechceným domácim obyvateľom. Na základových doskách boli položené vetvy z píl, na nábytok, v skriniach, pod matracmi. Prax však ukazuje, že aj keď posypete bydlisko armády bugov odvarom alebo infúziou paliny, nezomrú. Horká chuť a nepríjemný zápach ich dráždia, ale ničia.


  vetvičky paliny

  Harmanček

  Je nevyhnutný v medicíne, kozmetike a dokonca aj v domácnosti. Sušené alebo čerstvé kvety liečivých harmančekov sa musia rozdrviť na prášok a posypať všetky podozrivé miesta v dome. Ploštice domácej sa tejto tráve nepáči, najmä ak zmiešate prášok s mothballs. Vyliezli zo svojich domovov a niekedy ich paralyzovali. Ak 5 dní v rade nebude lenivý a posypeme miestnosť, potom sa všetci krvavci veľmi rýchlo vzdajú.

  Tansy

  Táto bylina má viac ako odstrašujúci účinok. Pre hmyz je to skutočne nebezpečné. 25 g sušenej konzervy, ktorá sa predáva v lekárni, musíte uvariť 100 ml vody. Na biotopoch škodcov je potrebné spracovať dôkladné riešenie. Toto ošetrenie spôsobuje ochrnutie hmyzu, čo vedie k jeho smrti.

  Kerozén

  Musí sa zmiešať s etanolom v pomere 1: 1 a k výslednému roztoku sa pridá 1 lyžička. gáfor. Ploštica domáca netoleruje toxickévôňa petroleja a čoskoro zahynie. Nevýhodou tejto metódy je vôňa, pretože byt nebude čoskoro odvetraný. Takéto ľudové lieky by sa mali používať opatrne, pričom treba pamätať na to, že kerozín sa ľahko vznieti.

  Terpentín

  Na základe toho sú pripravené riešenia na boj proti chybám a kliešťom. Najefektívnejší je tento recept: terpentín, pracie mydlo a amoniak sa riedia v pomere 3: 1: 1. Takéto riešenie môže zanechať mastné miesta, takže pri používaní buďte opatrní: môžete sa nielen zbaviť chýb, ale aj tapety a nábytok navždy zničiť. Po ošetrení týmto roztokom musíte deň nechať na vetranie.

  Ako vidíte, jednodňové rastliny predstavujú značné nebezpečenstvo. Ak zistíte, že také nechcené „spolubydliace“ sa naliehavo zaoberajú ich odstraňovaním. Po odhadnutí rozsahu ich šírenia uvidíte, či stojí za to začať vlastnú vojnu, alebo či je lepšie obrátiť sa na odborníkov. Predovšetkým neváhajte ohroziť seba a svoju rodinu. Každú noc sa ploštice ploštice pokúsia pochutnať na vašej krvi.