Ako sa rýchlo zbaviť modrín a vyzerať dokonale?

Každý, kto chce vyzerať krásne a zdravo. Mimoriadne si ceníme o našom vystúpení v predvečer dôležitého stretnutia: pohovor, prvé rande alebo promócia. A nikomu nebudete vysvetľovať, že nechtík pod okom nie je výsledkom rodinného zúčtovania, ale jednoducho neúspešne otvorených bočných dverí. Alebo, že fialová modrina na nohe môže dať vášmu milovanému dieťaťu hračku. Bez ohľadu na to, aké sú dôvody, je dôležité nájsť rýchly spôsob, ako sa problému zbaviť! Ako teda môžete rýchlo odstrániť modrinu, aby vyzerala na sto percent?

1. Chladná

Prvá pomoc pre hrče a modriny je studená. Dajte kúsok ľadu na postihnuté miesto alebo len niečo zamrznuté z mrazničky. Bolo by lepšie, keby išlo o ľadový zábal (nezabudnite ho zabaliť aj tenkou handričkou, aby ste nedostali omrzliny navyše). Pomôže to znížiť krvný obeh v pomliaždených oblastiach a znížiť rôznorodosť farieb Fingalu. Ak sa vám podarí urobiť to čo najrýchlejšie, môže sa modrina vôbec objaviť.

Trenie kocky ľadu zo zmrazenej vodky vodou alebo infúzia mrazenej petržlenovej vaty je tiež účinné.

Medená minca s päť kopcami (do roku 1962) pomôže rýchlo odstrániť modrinu pod okom. Obsahuje vysoký obsah medi, ktorá rýchlo rozptyľuje krv a bráni jej stagnácii v mieste podliatiny. Ak vaša rodina takéto pamiatky neukladá, hodí sa iba studená polievková lyžica.

2. Teplo

Paradoxne, ale teplotiež liečiť modriny. V žiadnom prípade však nezohrievajte čerstvú modrinu. Teplo je možné využívať iba deň po modrinách. Vaňa alebo horúci obklad rozširuje cievy v blízkosti poškodenej oblasti. Výsledkom je zrýchlenie krvného obehu a pomliaždeniny vymiznú rýchlejšie.

3. Lieky na tvorbu modrín

Rýchly spôsob odstránenia modrín je tiež v lekárničke. Najúčinnejším liekom je troxevasínový gél. Ak ho aplikujete na modrinu každé dve hodiny, môžete očakávať rýchly výsledok. Masti na báze heparínu (Hepatrombín, Heparoid), Badiaga (Badiaga forte), gaštanu (Venitan) a arniky majú dobrý účinok. Použitie externých finančných prostriedkov sa musí doplniť o používanie liekov, ktoré posilňujú krvné cievy. Lieky z arniky sú tiež dostupné na perorálne podanie. Ascorutin kombinuje rutín a kyselinu askorbovú, ktoré účinne posilňujú kapiláry. Užívanie vitamínu C pozitívne ovplyvní nielen vaše cievy, ale aj imunitu.

4. Kozmetika

Ak sa vám nepodarilo modrinu odstrániť za jeden deň, môže byť maskovaná. Použite nadáciu alebo nadáciu tváre so žltým odtieňom, pretože najlepšie neutralizuje modrú farbu. Existuje tiež krém na pijavici „Bruise-off s tónovacím účinkom“. Môže sa používať ako prostriedok nápravy 2 v 1.

5. Ľudové liečivá

List kapusty , rozdrvený a aplikovaný na miesto zranenia, veľa pomáha .
Používajú sa aj bylinné tinktúry, ktoré sa používajú ako pleťové vody. Za nich si vezmite bylinky, ako naprnechtík a ľubovník bodkovaný. Môžete pridať levanduľový alebo rozmarínový olej.

Chren nastrúhaný na jemnom strúhadleje účinný . Výsledná suspenzia by sa mala naniesť na modrinu niekoľkokrát denne.

Čo môžem urobiť, aby som zabránil vzniku modrín na nohe?

V prípade modrín je dôležité dotiahnuť poškodenú oblasť obväzom čo najskôr, aby sa krv nedostala pod kožu. S cieľom odstrániť modriny na nohách môžete okrem vyššie uvedených prostriedkov použiť aj ďalšie prostriedky. Napríklad:

  • Jód . Jódová sieť zlepšuje krvný obeh a napomáha rýchlemu rozpusteniu hematómu.
  • Tramp . Prášok z tejto špongie by sa mal rozpustiť v teplej vode a táto suspenzia by sa mala naniesť na modrinu. Tramp má dráždivý účinok, ktorý tiež zaisťuje prietok krvi do miesta poškodenia. Taký obklad sa vykonáva dvakrát denne. Môžete sa striedať s aplikáciou chladu. Je lepšie nepoužiť ho na odstránenie modrín na tvári, pretože badyaga môže spôsobiť podráždenie jemnej pokožky a slizníc.

Ale buďte diskrétni. Ak sa potrebujete bezodkladne zbaviť modrín - hlavnou vecou nie je preháňať to. Nemusíte používať všetky uvedené metódy a prostriedky naraz, pretože to môže spôsobiť podráždenie alebo dokonca alergie.

Ak sa na základe všetkých odporúčaní pomliaždenina neodstráni dlho, je to príležitosť konzultovať s lekárom. Možno máte nejaké zdravotné problémy.

Takže ak teraz máte otázku o tom, ako rýchlo odstrániť modrinu, nebudete na rozpade, ale budete môcť rýchlo prijať potrebné opatrenia audržujte svoju krásu a zdravie.