Ako sa rýchlo zbaviť kŕčov nôh

Kŕče sú náhle mimovoľné svalové kontrakcie, ktoré spôsobujú veľa nepríjemností: môžu sa prebudiť v noci, narušiť povrchové úpravy pri potápaní vo vode, spôsobiť prerušenie tréningu a spôsobiť pokles pri chôdzi, najmä na vysokých podpätkoch. Môžu sa vyskytnúť náhle a bez ohľadu na vek. Hoci tento problém najčastejšie obťažuje ľudí vo veku 35 - 40 rokov.

3. Dôvody ich výskytu môžu byť rôzne: nadmerná práca, nadmerné zaťaženie, podchladenie, stres, metabolické poruchy, problémy s krvnými cievami, nedostatok vitamínov B, nedostatok minerálnych solí horčíka a vápnika, vek. Časté kŕče môžu tiež naznačovať počiatočné štádium cukrovky.

Ak chcete zistiť príčinu, je najlepšie poradiť sa s lekárom, najmä ak vás problém obťažuje pravidelne. Pretože skôr, ako sa rozhodnete, ako sa zbaviť kŕčov nôh, musíte vylúčiť choroby nervového, endokrinného a kardiovaskulárneho systému.

Aj po absolvovaní potrebných testov na klinike zistíte, ktoré vitamíny a minerály v tele chýbajú. Potom je problém jednoducho vyriešený: lekár predpíše potrebné lieky, pacient sa rýchlo zotaví.

Účinné opatrenia

Ak vylúčite chorobu, je pravdepodobné, že nasledujúce tipy vám pomôžu zbaviť sa kŕčov nôh.

  • Ak sa počas cvičenia vyskytne problém lýtkových svalov, sadnite si na zem, roztiahnite nohu, uchopte prsty na nohách a potiahnite ich smerom k sebe. Ak sa objaví kŕč v bedre, postavte sa na obidve nohy, zohnite sa a natiahnite rukyk obruči, prejsť niekoľkokrát z nohy na nohu.
  • Ak sa obávate bolestivých nočných kŕčov, z ktorých sa prebudíte, vypite kúsok vitamínov a minerálov. Jedzte viac zelene, mrkvy, repy, reďkoviek, orechov, sušeného ovocia. Keď sa prebudíte, postavte sa na nohy, chodte okolo a napnite si bolestivé svaly rukami. Tým sa rýchlo zmierni bolesť.
  • Ak sa chystáte kúpať, nezabudnite na svoje plavky pripevniť poistný kolík. Potom budete pripravení na prípad, keď sa záchvat zachytí pod vodou. Ak k tomu dôjde náhle, pichnite upnutý sval - uvoľní sa a potom rýchlo pláva na pobrežie, kým sa problém neobnoví.
  • Ak sa chystáte do dediny vykopať zemiaky alebo máte iné neplánované intenzívne záťaže (napríklad výlet), môžete si v lekárni kúpiť nejaký liek na kŕče nôh, napríklad gél „fastum“. Zahrieva svaly a rýchlo zmierňuje bolesť a odstraňuje silu.
  • Existuje dobrý ľudový liek - votrite citrónovú šťavu do nôh každý deň predtým, ako idete spať na 2 týždne, potom si navlečte teplé vlnené ponožky, aby ste udržali nohy v teple.
  • V prípade kŕčových žíl chodte iba v pančuchách alebo bandážach nôh s elastickými bandážami, aby sa znížilo napätie na dolných končatinách, a tým znížili kŕče.

Prevencia

Je potrebné poznamenať, že frekvencia záchvatov nezávisí priamo od zvýšenia záťaže, ale od celkového poklesu mobility. Preto, ak máte väčšinou sedavé práce, skúste každú hodinu vstávať a pohybovať sa5-10 minút na zabránenie znecitlivenia nôh.

Na zachovanie normálneho zdravia postačuje ráno cvičiť a chodiť 40 minút denne. Aby svaly nôh vyzerali krásne, je lepšie robiť drepy a ohýbanie sa na nohách bez ohýbania kolien, ako pumpovať svaly na simulátory.

Pri osteochondróze sa môžu vyskytnúť kŕče. Preto nebude zbytočné (po konzultácii s odborníkom) absolvovať masážny kurz. Cvičenie pre deti, ktoré sa volá ježko, mu veľmi pomáha: ľahnite si na chrbát (na rovný tvrdý povrch, napríklad na podlahu), omotajte si ruky okolo kolien a hojdajte sa ako pohárik asi po 10 dňoch. Po mesiaci denného tréningu pečať na chrbte zmizne as ňou mnoho ďalších zdravotných problémov.