Ako sa rýchlo zbaviť druhej brady

Obsah

  Druhou bradou je strach mnohých mužov a žien. Zradný záhyb sa objavuje na najvýznamnejšom mieste - na tvári. Zástupcovia silnejšieho pohlavia sa dostanú zo situácie celkom jednoducho - pestujú brady alebo strnisko. Je štýlový, odvážny a veľmi praktický.

  Ženy majú oveľa ťažší čas. Ak „uši“ na bokoch alebo záhyb na bruchu môžu byť skryté pod pokrývkou voľného odevu, potom ani jedna šatníková vložka nezbaví druhú bradu.

  Krčna pod bradou sa môže objaviť bez ohľadu na vek alebo pohlavie. Samozrejme, starší alebo obézni ľudia to často trpia. Je dôležité si uvedomiť, že problém sa neobjavuje odnikiaľ. Ak sa na krku vytvorí záhyb, existujú alebo sú príčiny. Ak chcete doma odstrániť druhú bradu, musíte odstrániť príčinu jej vzniku, vykonať sériu cvičení, dodržiavať špeciálnu diétu a masky a krémy nanášať pomocou liftingového efektu.

  Príčiny výskytu tuku v záhybe pod bradou

  Podľa štatistík najčastejšie rastie „brada“ u zástupcov žien vo veku nad 40 rokov. Tento problém sa však často týka aj mladých ľudí. Pred odstránením druhej brady musíte zistiť príčinu jej vzniku.

  • Vek. Roky viete, že nikoho neušetríte. Zníženie kolagénu a dehydratácia kože sú príčinou vonkajších zmien tváre. Strata svalovej hmoty tiež ovplyvňuje vzhľad prehnutých línií a druhej brady.Krk sa skladá z viac ako 30 druhov svalov, ktoré po oslabení vedú k tvorbe „strumy“.
  • Rozdiely v hmotnosti. Pri získavaní ďalších kilogramov sa prvé usadeniny tuku hromadí v žalúdku, potom na tvári (v lícach a brade). S rozširovaním tukovej vrstvy dochádza k napínaniu pokožky. Správne a postupné chudnutie je užitočné nielen pre vnútorné orgány, ale aj pre pokožku. Keď tuk „topí“ pomaly, pokožka má čas napnúť sa a vrátiť sa do normálu. Prudký úbytok hmotnosti vedie telo k žalostnému stavu: sú tu strie, kožné záhyby a celulitída. Po prudkom poklese nadváhy sa na krku môže objaviť struma z previsnutej kože. V boji proti nemu pomôžu fyzické cvičenia alebo chirurgický zákrok.
  • Genetika. Stačí sa pozrieť na vašich starších príbuzných, aby našli podobnosti s vlastným vzhľadom. Záhyb na brade sa vytvára v dôsledku rýchlej akumulácie tuku v tele a pomalého odstraňovania vody. Tieto dva faktory sú priamo závislé od genetických charakteristík. Správna výživa, zdravý životný štýl a starostlivosť o vaše telo samozrejme pomôžu vyhnúť sa horkému osudu bez ohľadu na to, aké genetické vlastnosti vám príroda udelila. Ďalším faktorom je štruktúra lebky. Riziko záhybu na krku u ľudí s plochou mandibulárnou kosťou je omnoho vyššie ako u ľudí so silnou vôľou brady.

  Pred a po operácii

  V akomkoľvek veku a veku sa môže vytvoriť záhyb cez krkpredstavitelia oboch pohlaví. Týka sa to okrem troch uvedených dôvodov:

  • nesprávne držanie tela (nemali by ste hádzať, sklopiť a sklopiť hlavu);
  • sedavá práca (učitelia, účtovníci, manažéri a obrovský zoznam povolaní, v ktorých je PC hlavným nástrojom práce);
  • použitie príliš vysokého vankúša na spanie;
  • choroby súvisiace s štítnou žľazou.

  Boj proti „brade“ doma

  Neverte zdrojom, ktoré sľubujú odstránenie druhej brady za týždeň. Za taký krátky čas nemôžete radikálne zmeniť vzhľad. Boj proti „strumám“ doma je komplex opatrení. Je potrebné prehodnotiť stravu, vykonávať cvičenia, nanášať masky s účinkom sťahovania pokožky.

  Profesionálna masáž je účinná. Okrem toho si musíte neustále pamätať na rovnomerné držanie tela a snažiť sa tráviť menej času v sede.

  Ak sa chcete rýchlo a bez námahy zbaviť druhej brady, jediným spôsobom, ako sa dostať pod skalpel plastikového chirurga. Je to veľmi drahé, trochu riskantné a desivé. Predtým, ako sa rozhodnete urobiť taký krok, musíte nájsť dobrého lekára, ktorý je dôveryhodný. Jedna chyba neskúseného chirurga sa pre vás môže zmeniť na vonkajšie chyby. V každom prípade je pred návštevou chirurgického zákroku lepšie sa zbaviť problému pomocou neškodnejších metód.

  Cvičenie

  Krk je plexus svalov rôznych skupín. Svalové tkanivo je napnuté a„Sag“ po 30-35. Závisí to od životného štýlu a dedičnosti. Stav svalov ovplyvňuje vzhľad tváre a krku. Správne vybrané fyzické cvičenia pomôžu vylepšiť túto časť tela.

  Na výber správneho súboru tried je potrebné zoznámiť sa s anatomickou štruktúrou krku. Na obrázku nie je žiadny hlavný sval - tzv. Podkožný sval.

  Je to tenká svalová doska, ktorá sedí priamo pod kožou a je zodpovedná za výskyt visiacej brady.

  Súbor cvičení zameraných na zdvíhanie krku a brady:

  Prečítajte si tiež: Ako odstrániť vdovský hrboľ
  • Otáča sa. Toto cvičenie je možné vykonať pri sedení alebo státí. Splošte a mierne sklopte svoje plecia, zdvihnite hlavu. Otáčajte hlavou striedavo doľava a doprava, skúste hlavu otočiť čo najviac, aby bolo cítiť napätie lichobežníkov a sternocleidných svalov. Vykonajte 10 zákrut v každom smere.
  • Tenisový loptu. Podstatou cvičenia je dlhodobé držanie tenisového lopty zasunutého medzi bradu a krk. Namiesto lopty môžete použiť podobný predmet: malú nádobu so smotanou, mandarínu alebo malé jablko. Podržte položku 10 až 30 sekúnd.
  • „Povedz„ A. “ Postavte sa pohodlne do polohy na sedenie alebo státie. Narovnajte chrbát, uvoľnite sa. Otvorte ústa dokorán, ako by ste sa mali stretnúť s otolaryngológom. Vystrčte jazyk čo najviac, držte krk rovno, nesiahajte za svoj jazyk. Zmraziť v takompoloha po dobu 10-15 sekúnd. Okamžite pocítite napätie všetkých svalov na tvári a krku. Toto cvičenie sa najlepšie robí doma a bez cudzích, pretože budete vyzerať smiešne. Pomáha odstraňovať nielen „strumu“, ale tiež sprísňuje previsnuté tváre.
  • „Kiss of Air“. Toto je jedno z najjednoduchších na prvý pohľad, ale ťažko cvičiteľné cvičenia. Účinne napína podkožný sval krku. Postavte sa do zvislej polohy, narovnajte svoje plecia. Hádzajte hlavou dozadu, akoby ste sa pozerali na hviezdy. Potom roztiahnite pery hadičkou, ako by ste chceli pobozkať strop a zmraziť na 5 sekúnd. V takom prípade okamžite pocítite napätie podkožného svalu. Vykonajte 5 až 10 vzduchových bozkov.
  • Holubica. Zaujmite pohodlnú polohu, narovnajte si chrbát, mierne oddychujte Začnite natahovať bradu dopredu do neviditeľného bodu a potom zatiahnite hlavu späť do krku. V každom koncovom bode musíte na 5 sekúnd zmraziť. Budete cítiť napínanie každého svalu. Celkovo musíte vykonať 10 až 20 dúškov.

  Cvičenie tenisového lopty

  Cvičenie vzduchovým bozkom

  Masky

  Masky sú účinné iba v kombinácii s cvičením a stravou. Je potrebné pomôcť pokožke, aby zjemnila.

  Cieľom kozmetických postupov je zvýšiť prirodzenú produkciu kolagénu. Masky môžu byť vyrobené z prírodných produktov doma.

  • Čierna hlina. Kozmetickú hlinku je možné kúpiť v lekárni alebo supermarkete. Čierna hlina máuťahovací účinok. 2 lyžice prášok sa mieša s vodou, až kým nebude prítomný homogénny kaše. Pridajte niekoľko kvapiek olivového oleja, aby ste pokožku nevyschli. Naneste tenkú vrstvu masky na bradu, prikryte uterákom a ľahnite na 30 minút.
  • Zemiaková kaša. Varte 2 zemiaky, rozdrvte, kým sa nerozdrvia. Pridajte varené mlieko a 3 lyžičky k hmote. med. Na krk naneste teplú hmotu, prikryte uterákom. Opláchnite po 30 minútach.
  • Kvasinky. 4 vrecia sušeného droždia (približne 100 g) nalejeme prevarené mlieko. Výslednú suspenziu naneste na problémovú oblasť a zabalte ju uterákom alebo šatkou. Po ochladení opláchnite.

  Maska vyrobená z čiernej hliny zlepšuje tón pleti brady

  Maska na líčenie

  Dievčatá už dávno vedeli, že správny make-up môže maskovať väčšinu vonkajších nedokonalostí. Toto je jediný spôsob, ktorý nie je úplne vhodný pre mužov. Hlavným cieľom tohto make-upu je odvrátiť pozornosť od spodnej časti tváre a zamerať pozornosť na lícne kosti a oči.

  Na maskovanie budete potrebovať nadáciu, bronzer (na stmavnutie problémových oblastí) a zvýrazňovač (na rozjasnenie). Naneste bronz na vlasovú líniu, na lícne kosti a zdôraznite uhol brady. Nezabudnite na samotný krk. Môžete tiež stmavnúť krídla nosa. Zvýrazňovač sa nanáša na horné líce, strednú čelo, nos a bradu. Šnúry zmiešajte štetcom alebo špongiou (špongiou). Správny make-up je jediný spôsob, ako sa rýchlo zbaviť nenávideného strumy.

  Všetky navrhnutéspôsoby, ako sa vysporiadať s druhou bradou, sa dajú použiť doma. Iba 5 minút strávených na cvičeniach pomôže obnoviť mladistvý a fit tvár.