Ako sa rýchlo zbaviť čiernych bodiek doma?

Bohužiaľ, čierne bodky nie sú v žiadnom prípade problém s dospievaním. To nie je nezvyčajné, keď po dospievaní dlho nasledovala akné po celom svete a spôsobovala veľa problémov. Majitelia mastnej pokožky sú zvlášť náchylní na akné, pretože ich mazové žľazy pracujú veľmi intenzívne a upchávajú kožné kanáliky. To zase vyvoláva zápalový proces a všetky nepríjemné následky, ktoré z toho vyplývajú. Ale našťastie sa môžete zbaviť ľudových liekov proti akné, ako aj podľa jednoduchých, ale užitočných odporúčaní.

Zjednodušenie nášho osudu

Aby sme sa zbavili čiernych bodiek a čiernych bodiek, je potrebné vylúčiť zo svojho života všetko, čo prispieva k ich vzhľadu. V niektorých prípadoch to môže dokonca znamenať zmenu návykov a stravovania. Prečo? Áno, pretože vzhľad akné prispieva k sladkým, mastným a koreneným jedlám. To isté platí pre výrobky z múky, alkoholické nápoje a výrobky obsahujúce kofeín. Je možné, že akné je alergická reakcia na určité potraviny, čo znamená, že ich musíte identifikovať a tiež ich prestať používať.

Pokiaľ ide o zvyky, ľudia často umožňujú zvíťaziť nad stresovými a negatívnymi situáciami. V dôsledku toho akumulujú negatívne emócie a negatívny postoj a to všetko iba aktivuje mazové žľazy a podporuje výskyt akné. Preto je potrebné sa naučiť, ako sa vyhnúť negatívnym pocitom, naučiť sa ich nezaujímať atým sa zabráni výskytu akné.

Niekoľko praktických tipov

Jednou z odpovedí na otázku: ako sa doma zbaviť akné, je odporúčanie náležitej starostlivosti o pokožku. Koniec koncov, ak to nečistíte pravidelne a dôkladne, objaví sa na ňom akné. Preto je potrebné dvakrát denne čistiť tvár a telo pomocou prípravkov na starostlivosť o tvár a pokožku.

Často sa musíte rýchlo zbaviť akné, pretože sa často vyskytuje v nanajvýš nevhodnej chvíli. Na tento účel potrebujete:

  • Akné utierajte dvakrát denne kyselinou salicylovou (2% roztok). Má antibakteriálny účinok a tiež vysúša pokožku. Ďalšou pozitívnou stránkou sú nízke náklady;
  • Použite odvar harmančeka. Ak chcete variť, musíte naliať harmanček vriacou vodou, trvať na tom, 20 minút a napätie. Vývar môže byť umytý, nahradený vodou a tiež použitý na obklady. Počas zápalu sa môžu robiť niekoľkokrát denne namáčaním bavlny alebo látky do harmančekového vývaru a nanášaním na tvár. Mrazené odvarové kocky sú tiež účinné pri kontrole akné. Po umývaní musia utrieť tvár a utierať ju utierkou;
  • Vytvor masky. V prípade zápalu sa odporúča vytvoriť masku z bodyagi. Dá sa kúpiť v lekárni. Tento prášok sa musí riediť horúcou vodou, až kým sa nevytvorí hustá suspenzia, ktorá sa aplikuje na tvár. Po 10 minútach umyte. Bodyagi má sušiaci účinok a tiež čistí póry. Stav a vzhľad pokožky je výraznepo použití sa zlepšuje, ale takáto maska ​​sa najlepšie robí večer alebo niekoľko hodín pred opustením domu, pretože po nej môže byť načervenaná pokožka.

Medová maska ​​je tiež veľmi účinná. Na jeho prípravu sa v rovnakom množstve zmiešajú med a olivový olej (každý po 50 g), pridá sa 1 žĺtok. Mieša sa a nanáša sa na kožu po dobu 20 minút. Potom sa umyjú a utrú tvár do sucha. Takáto maska ​​zužuje póry a zjemňuje pokožku.

Teraz, keď vidíte akné na tvári, sa nemôžete rozčuľovať, ale pomocou jednoduchých a dostupných prostriedkov ich môžete rýchlo zbaviť bez opustenia domova!