Ako sa rýchlo zbaviť akné?

Akné. Je nepravdepodobné, že bude osoba, ktorá nezažila nepohodlie, nepohodlie a nepohodlie spojené s ich vzhľadom. Akné je u niektorých mimoriadne zriedkavé, zatiaľ čo iné proti nim môžu každý deň bojovať. Pretože nie každý si môže dovoliť využívať služby kozmetických salónov a jednoducho na to nemusí byť čas, vzniká primeraná otázka: ako sa rýchlo zbaviť akné doma?

Účinné odporúčania

Pred pokusom o odstránenie akné a čiernych bodiek doma musíte pochopiť, čo vyvoláva ich vzhľad, a pokúsiť sa im vyhnúť. Možno rozlíšiť päť hlavných dôvodov:

  1. podvýživa;
  2. malé množstvo spotrebovanej tekutiny;
  3. 8. Vystavenie slnečnému žiareniu;9. Stres;
  4. Zlá hygiena tela.

Ak sú tieto faktory vo väčšej miere posvätené, treba poznamenať, že kofeín, alkohol, príliš korenené a mastné potraviny prispievajú k aktívnej práci mazových žliaz, čo vedie k výskytu akné. Ak človek pije veľmi málo čistej vody (čaje, džúsy, nápoje a dusené ovocie sa nepočíta), potom telo nie je úplne zbavené toxínov, črevná funkcia je narušená a výsledok sa objaví na koži vo forme všetkých druhov vyrážok a akné vrátane ,

Keď už hovoríme o vplyve slnka, je potrebné poznamenať, že je individuálny: v niektorých sa z neho akné vymizne, zatiaľ čo v iných sa objavuje v ešte väčšom množstve. A nadmerné zážitky a stres ovplyvňujú telo aj zlevýživy, aby sa nervoví ľudia nemohli vyhnúť kožným chorobám.

Pokiaľ ide o hygienu, je potrebné pravidelne čistiť pokožku od prachu a nečistôt, ktoré sa na nej počas dňa usadzujú. Inak sa póry pokožky upchajú a začne sa zápalový proces. Ak sa už objavilo akné, je potrebné posilniť hygienu. Napríklad častejšie sa umýva, čistí pokožku a vytvára masky. Je možné dospieť k záveru, že osoba sa musí vyhnúť vyššie uvedenému, ak trpí na akné a akné. Aby sa dosiahol výsledok, musí sa to urobiť komplexne a vždy. Ale okrem toho, rada ľudí tiež pomôže zbaviť sa akné doma.

Ľudové lieky alebo to, čo radia babičky

Ak ste zmätení, ako sa zbaviť akné bez špeciálnych a profesionálnych liekov, vyskúšajte nasledujúce recepty a zažite ich účinok.

Lotiony:
1) Vezmite kvetenstvo lekárskej nechtíka a nalejte vriacu vodu (2 polievkové lyžice byliny, 1 liter vody). Nechajte stáť asi 30 minút, potom pretiahnite a nechajte vychladnúť. Používajte ako pleťové mlieko a utrite si z neho telo alebo z neho v prípade vážneho zápalu utrite pleťové vody.

2) Vezmite si lístky mäty, harmančeka a zeleného čaju v rovnakých pomeroch a premiešajte. Nalejte 2 lyžice tejto zmesi do nádoby a nalejte 200 ml vriacej vody. Pevne prikryte a nechajte trvať na tom. Po ochladení vývaru ho namočte a akné trite 3-krát denne.

Masky:

  1. Zmiešajte modrú hlinu, citrónovú šťavu atinktúra nechtíka v pomere 2: 1: 1. V prípade potreby pridajte trochu prevarenej vody za stáleho miešania kaše, aby jeho konzistencia bola ako hustá kyslá smotana. Očistite svoje telo a na akné použite masku. Počkajte 10 minút a opláchnite vodou.
  2. Ovesné vločky mleté ​​do mlynčeka na kávu, až kým nevznikne múka. Zmiešajte lyžicu získanej múky s vaječnou bielou a naneste na pokožku. Nevypláchnite masku, kým nebude úplne suchá, a potom ju umyte iba teplou vodou.
  3. Zmiešajte droždie, škrob a jogurt v pomere 1: 1: 3. Do zmesi nalejte 0,5 lyžice citrónovej šťavy a pár kvapiek oleja mäty piepornej. Prísady dôkladne premiešajte a naneste na pokožku. Zapálené akné sa môže šíriť dvoma vrstvami. Po 15 minútach opláchnite zvyšok masky ochladenou prevarenou vodou.

Toto sú len niektoré osvedčené ľudové lieky na akné. Ak ich použijete v komplexe a zároveň sa vyhnete všetkému, čo môže vyprovokovať ich vzhľad, určite sa za týždeň zbavíte akné. Starajte sa o svoju pokožku a poteší vás jej krásou!