Ako sa rýchlo opáliť

Obsah

  Rovnomerné zlato-bronzové opálenie - očakávanie každej dievčatá po týždni na pobreží mora. Ako ukazuje prax, realita sa často líši od očakávaní a na tele sa postupne objavujú biele pruhy z plaviek alebo tričiek a biele okuliare z okuliarov na tvári.

  Aj keď sú dodržané všetky pravidlá na získanie jednotného opálenia, sú možné poruchy: nohy sú vždy belšie a ramená a nos najskôr stmavnú. Niekedy je dôležité vedieť, ako sa opáliť, aby sa vaša pokožka udržala rovnomerná.

  Ako sa „krásne opaľovať“

  Iba niekoľko hodín strávených pod spáleným slnkom stačí na to, aby sa na tele objavili červené škvrny. Nebudete sa môcť opaľovať rovnako rýchlo, pretože v dôsledku tvorby melanínu (špeciálny pigment) dochádza k stmavnutiu pokožky.

  Rýchlosť a kvalita zmien farby pleti je spôsobená genetickými vlastnosťami a typom pleti. Afričania môžu dostať vyššiu dávku ultrafialového žiarenia v porovnaní so Slovanmi so svetlou pokožkou. Pre severných, ktorí nie sú zvyknutí na slnko, je ultrafialové žiarenie prakticky kontraindikované. Na pokožku červenovlasých ľudí alebo blondínok tiež dochádza rýchlym „pálením“.

  Len za jeden deň na pláži sa môžu vážne popáliť. Namiesto bronzového odtieňa sa na tele objavuje začervenanie, ktoré spôsobuje ostrú bolesť počas pohybov a dotyku.

  Na ochranu pred nechceným opaľovaním je potrebné dodržiavať niektoré pravidlá:

  • počas vysokých slnečných hodínaktivity (od 11:00 do 4:00 - 5:00) zabránili návšteve pláže a dlhému pobytu na čerstvom vzduchu;
  • vyberajú iba vysoko kvalitné trieslovinové výrobky; produkt sa musí nanášať rovnomerne na celé telo, aby sa nespálili škvrny;
  • neklamú dlho na rovnakom mieste: v pohybe budete opaľovať rýchlejšie a bronzový odtieň „ľahne“ ľahšie;
  • nezabúdajte, že počas kúpania pokožka opotrebuje (trpí týmto sporákom a nosom), takže sa v prvých dňoch odpočinku kúpte v ľahkej mysi a čiapke;
  • Zmena plaviek rôznych štýlov sa vykonáva tak často, ako je to možné, pretože popruhy a kravaty sú natlačené na tele a zanechávajú biele pruhy.

  Navrhované pravidlá pomôžu dosiahnuť rovnomernejší a hladší odtieň pokožky, týkajú sa však odpočinku na morskom pobreží. V meste je možné získať silné opálenie a je to najproblematickejší „mestský typ“. Ruky mužov a žien stmavnú a časti tela skryté blúzkou, tričkom alebo Švédom zostávajú svetlé. Na pláži vyzerajú „čierne a biele“ telá vtipne. Problém je v tom, že nebudete môcť vyrovnať odtieň na tele a rukách. Jediným spôsobom, ako obnoviť normálny vzhľad tela, je odstrániť opálenie z rúk a iných tmavých oblastí.

  Lúpanie

  Rýchlo odstráni opálenie a pomôže vám pri čistení alebo olupovaní pokožky. V dôsledku zmeny farby hornej vrstvy epidermy sa objaví tmavý odtieň. Ultrafialové žiarenie vedie k postupnej smrti pokožky. Určite ste si všimli, že pár týždňov po dovolenke začína pokožkaodlupovať. Lúpanie pomáha urýchliť odstraňovanie mŕtvych častíc epidermy. A s nimi tmavý odtieň zmizne.

  Opaľovanie doma sa môžete zbaviť pomocou špeciálnych kozmetických výrobkov určených na lúpanie. Tento postup sa nazýva mechanický peeling. Drahšou, ale bezpečnou možnosťou je laserový lúpanie v salóne krásy. Po zákroku sa telo výrazne zľahčí, ale môže dôjsť k silnému peelingu (najmä pre majiteľov suchého typu pleti). Na boj proti suchu je potrebné používať výživné telové mlieko alebo prírodné oleje. Buďte opatrní: počas prvých 5 dní po vystavení slnku nemôžete pokožku čistiť. To môže viesť k vredom.

  Nasledujúce domáce postupy pomôžu umyť nerovnaké opálenie:

  Odporúčame prečítať si: Ako odstrániť z tela škvrny na veku
  • Zmiešajte stolovú soľ (musí byť hrubo mletá) a telové mlieko v rovnakých pomeroch. Po sprchovaní naneste na parené telo.
  • Sparené telo spracujte uvarenou kávou. Majiteľom suchej pokožky sa odporúča miešať kávové usadeniny so zakysanou smotanou alebo medom.
  • Do masla alebo telového mlieka pridajte niekoľko polievkových lyžíc cukru. Pokožka by sa mala trieť, kým sa cukor neroztopí. Pestovanie cukru pomáha opáliť, vyživuje a omladzuje pokožku.
  • Zmiešajte 5 lyžíc. tekutý med a 10 rozdrvených tabliet aspirínu (kyselina acetylsalicylová). Tento nástroj možno pripísať chemickým čisteniam,pretože kyselina pomáha odstraňovať odumreté častice hornej vrstvy epidermy, hĺbkovo čistí póry a bieli pokožku.

  Dievčatá s citlivou pokožkou náchylné na vysušenie môžu byť škodlivé. Lúpanie je kontraindikované, ak dôjde k poraneniam tela: škrabance, popáleniny, odreniny. Pri drhnutí pokožky množstvom krtkov musíte byť opatrní. Bezpečnejším spôsobom odstránenia nežiaduceho opálenia z tela je použitie bieliacich krémov a masiek.

  Bieliace výrobky

  Najjednoduchšou možnosťou je kúpiť si profesionálny bieliaci výrobok v obchode s výrobkami pre krásu a zdravie. Nie je však potrebné „hľadať jednoduché spôsoby“. Môžete použiť prírodné produkty, ktoré vám pomôžu zbaviť sa účinkov spálenia od slnka.

  Citrón

  Kyselina citrónová je bežnou zložkou profesionálnych bieliacich masiek. Rozjasňuje pokožku, ale môže spôsobiť nadmernú suchosť a peeling. Citrónová šťava by sa mala používať spolu s medom alebo inými výživovými zložkami.

  • V mixéri vytlačte šťavu z jedného citróna, rozdrvte 150 g čerstvých uhoriek. Mix bylinkových prísad s 2 lyžicami. kyslá smotana alebo mastný jogurt. Pred sprchovaním počas 15 minút naneste hmotu na telo.
  • Mleté 2 uhorky pridajte 10 kvapiek citrónovej šťavy. Maska z uhoriek a citrónov by sa mala nanášať na tie časti tela, ktoré je potrebné bieliť. Produkt namočte 15-20 minút, potom opláchnite studenou vodou.
  • V rovnakom pomere zmiešajte stolový ocot (nie viac ako 9%), citrónovú šťavu aroztavená voda. Stieranie s kyslým roztokom dvakrát denne pomôže obnoviť jej predchádzajúcu farbu.

  Zemiaky

  Gruel z čerstvých zemiakov sa používa v kozmetike na zmiernenie opuchy tváre a odstránenie očných škvŕn pod očami. Zemiaky pomôžu odstrániť opálenie z pokožky bez toho, aby spôsobili podráždenie a suchosť.

  • Nastrúhajte niekoľko hľúz na jemnom strúhadle. Naneste čerstvú hmotu na „spálené“ časti tela. Keďže sa zemiaky nelepia na pokožku a rýchlo odtečú, je lepšie vykonať postup v horizontálnej polohe a na pohovku umiestniť niekoľko uterákov. Po 15 minútach vyberte buničinu a opláchnite pokožku studenou vodou.
  • Mleté surové zemiakové hľuzy pomeleme a šťavu vytlačíme. Navlhčeným vatovým tampónom ho naneste na opálené miesta. Ak nie ste časovo obmedzení, nevypláchnite šťavu tak dlho, ako je to možné.

  Zemiakové masky sú najbezpečnejšou možnosťou na bielenie tváre. Ďalšie metódy bielenia tváre sa nachádzajú tu.

  Mliečne výrobky

  Kyslá smotana je najpopulárnejším ľudovým liekom na popálenie od slnka. Výrobky z kyslého mlieka pomáhajú bieliť pokožku bez toho, aby spôsobovali nadmerné sušenie a podráždenie.

  • Pridajte 10 kvapiek citrónovej šťavy do 5 lyžíc. kyslá smotana alebo kyslé mlieko. Masu kyslej smotany rozdeľte na tie časti tela, ktoré je potrebné obnoviť do pôvodného vzhľadu. Neoplachujte produkt tak dlho, ako je to možné.
  • Ak žijete v dedine alebo v blízkosti prírody, môžete sa liečiť srvátkovým kúpeľom. Tento produkt majú aspoň obyvatelia vidiekaviac ako dosť, takže takáto „kúpeľná procedúra“ vás bude stáť lacno, napriek tomu, že potrebujete asi 30 litrov. Kúpanie v teplom sére pomáha opáliť, čistí pokožku. Ženy, ktoré zažili výsledok zákroku, nazývajú ho analógiou kúpeľa Kleopatra.

  Clay

  Kozmetická hlinka je obľúbená u mnohých žien. Masky s kaolínom omladzujú pokožku a čistia póry. Málokto vie o bieliacich vlastnostiach ílu.

  • 1 polievková lyžica zmiešajte bielu hlinku s uhorkovou šťavou. Pridajte 3 kvapky citrónovej šťavy. Na tmavšie miesta naneste tenkú vrstvu. Po zaschnutí opláchnite studenou vodou.
  • Zmiešajte požadované množstvo bielej hliny s vodou a kyslou smotanou, pridajte 10 kvapiek citrónovej šťavy. Takáto maska ​​sa môže použiť na aplikáciu na tvár a telo.

  Pri opaľovaní buďte opatrní. Zákerný postup spočíva v tom, že zhnednutie nastane najmenej po 12 hodinách. Je lepšie sa vopred starať o krásne a jednotné opálenie, ako hľadať spôsoby, ako odstrániť škvrny alebo skryť stmavené rukávy.