Ako sa natrvalo zbaviť mravcov v záhrade

Obsah

  Mravce naplnili svoju armádu obrovskými územiami: na mape je ťažké nájsť krajiny a regióny, v ktorých tieto malé a silné druhy hmyzu nežijú. Sú to jedinečné tvory, pretože ich tvrdá práca a sila sa nedajú porovnávať s hmyzom. Títo malí „vojaci“ tvoria celé osady a sú rozdelení na kasty. Ich obľúbené biotopy sú nielen tropické lesy, ale aj záhrady obyčajných ruských letných obyvateľov. Žijú v celom podzemnom kráľovstve, v kôre stromov, ako aj pod obrovskými balvanmi. Mravce sú veľmi nejednoznačným hmyzom, pretože prinášajú úžitok aj škodu. Ale pri rovnováhe s rovnakými ramenami misa s poškodením záhrady stále prevažuje. Preto by všetci záhradníci mali vedieť, ako sa zbaviť mravcov v záhrade nielen chemickými látkami, ale aj ľudovými prostriedkami, a mali by byť schopní to urobiť.

  Mravce: užitoční priatelia alebo škodliví škodcovia

  Medzi agronómami existujú spory o potrebe bojovať proti mravcom. Jedna skupina jednomyseľne kričí, že tento hmyz je nevyhnutným pomocníkom v záhradníctve a záhradníctve, zatiaľ čo iní naopak hľadajú nové a účinné spôsoby chovu záhradných mravcov. Dokonca aj v škôlke učiteľ deti vždy nadával, ak sa pokúsili vybrať mravce pomocou paličiek, čo vysvetľuje, že mravec je úplne neškodná a užitočná chyba. Mnoho záhradkárov je však ochotných s učiteľom hádať a verí, že škoda presahuje výhody. Každý majiteľ záhrady by malzvážiť klady a zápory pre seba pred rozhodnutím vyviesť osady hlinených mravcov.


  Vyhubenie hmyzu mravcami

  Výhody, ktoré mravce prinášajú na záhrade:

  1. Obohatenie pôdy o živiny a kyslík. Mravce dokážu vykopať chodby a zanechať meter a pol metra. Tieto pasáže možno považovať za prirodzené vetranie koreňov mnohých rastlín. Okrem toho sa v nich zadržiava vlhkosť, vďaka čomu je pôda úrodnejšia. Vedci zistili, že vďaka mravcu je pôda obohatená o fosfor a draslík a tieto minerály sú také, že sa z nich môžu stať potrava pre rastlinu.
  2. Uvoľnenie zeme. Napriek malej veľkosti tejto chyby a rovnakej veľkosti podzemných chodieb je to dosť na to, aby sa krajina uvoľnila. Takéto klenotnícke oranie pôdy je oveľa užitočnejšie ako vykopať záhradu lopatami alebo kultivátorom.
  3. Boj proti inému hmyzu. Malá a pracovitá chyba dokáže vyčistiť záhradu od ostatných škodcov. Obyvatelia jednej malej osady čiernych mravcov zničia okolo 2100 vajíčok múch, lariev, slimákov, húseničiek a pavúkov za jeden letný deň. Mravce robia prácu, ktorá je pre človeka nemožná.

  Škody spôsobené mravcom na vašej záhrade:

  1. Poškodenie plodov ovocia, zeleniny a koreňov. Obyvatelia podzemia sa môžu hlodať na povrchu ovocia a pokúsiť sa pochutnať na sladkej šťave. Najčastejšie jedlo, bobule, mrkva a tekvica (všetky obsahujúce cukor) trpia.odrody koreňovej zeleniny a zeleniny).
  2. Poškodenie farieb. Mravce sú veľmi radi záhradné puky. Ruže ich obzvlášť milujú. Zhromažďovanie sladkej šťavy z púčikov mravce poškodzuje lístky, vystavuje kvet vädnutiu a vývoju chorôb.
  3. Zvyšovanie kyslosti pôdy. Hrabavé chodby živia Zem užitočnými minerálmi a kazia ju, čím zvyšujú kyslosť pôdy. V takomto prostredí je ťažké kultivovať mnoho pestovaných rastlín.
  4. Distribúcia vošiek. Tento škodlivý hmyz priťahoval mravce, ktorých vylučovali sladkým mliekom. Preto mravce chránia vošky pred iným hmyzom, čo prispieva k šíreniu týchto malých zelených chýb v záhrade.
  5. Zničenie stromov. Ak si nejaký strom na vašej záhrade vyberie armáda mravcov, úplne ho zničí. Keď sa usadili v kôre a prelomili milióny ťahov, dokážu z pár sezón zmeniť silný mladý a plodný strom na prach.

  Ružová púčika rozmaznaná mravcami

  Ako sa vysporiadať so záhradnými mravcami

  Ak sa rozhodnete natrvalo odstrániť husliaky z vašej záhrady, musíte sa najskôr rozhodnúť, ktorá metóda je pre vás najlepšia. Rovnako ako v prípade iného hmyzu, aj v prípade „lesných radov“ existujú tri spôsoby:

  • Chemikálie.
  • Fyzikálne metódy.
  • Ľudové lieky.

  Každá z týchto metód má svoje výhody a nevýhody. Na rozhodnutiektorá metóda vám vyhovuje, sa musíte dozvedieť viac o ich účinkoch nielen na hmyz, ale aj na životne dôležitú činnosť rastlín v záhrade a na záhrade. Chémia pomôže zbaviť sa škodcov najrýchlejšie; ľudové metódy pomôžu ušetriť peniaze a nebudú mať škodlivý vplyv na pôdu a rastliny; fyzická metóda ovplyvňovania mravcov nezaručuje povinné víťazstvo nad hmyzom a nepovažuje sa za najúčinnejšiu.

  Vďaka premyslenému a dokonalému usporiadaniu životnej činnosti mravcov nie je ľahké odstrániť mravce v tejto oblasti. Na povrchu sa objavujú iba „otroci“, ktorí sa zaoberajú výstavbou a výrobou potravín pre maternicu a samcov. Hlavný hmyz žije v hĺbkach mravca, ktorý sa nachádza jeden a pol metra pod zemou. Žiadna chemikália neprenikne do zeme do takej hĺbky a ak preniká, otrávi pôdu najmenej niekoľko rokov. Najobľúbenejšie návnady sú návnady, ktoré samy robotné mravce prinášajú svojim „majiteľom“, čo vedie k ich otrave. Najúčinnejší prostriedok je k dispozícii vo forme prášku, ktorý hmyz vezme na jedlo a vtiahne do svojho brlohu.

  Fyzická metóda zaobchádzania s husačkami nie je účinná, pretože zbavenie sa povrchu mravca nemá vplyv na jeho podzemnú časť, v ktorej sa uskutočňuje hlavná podpora života. Mnoho letných obyvateľov kladie mramorový kopec do kolieska a vedie ich na veľkú vzdialenosť od záhrady. Táto metóda je pre hmyz trochu mätúca, ale po chvíli opäťzačnú sa množiť. Niektorí záhradníci ju po odstránení vzdušných častí mravca naplnia vriacou vodou. Deštruktívne ovplyvňuje červené mravce, ale nedokáže preniknúť do samotných hĺbok svojho domova.


  Boj proti mravcom s chemickými látkami

  Ľudové metódy, ktoré sa hromadili po stáročia, sú niekedy účinnejšie ako chémia. Boj s hmyzom a burinou pomocou ľudových prostriedkov chráni vašu záhradu a záhradu pred škodlivými účinkami chemikálií. Mnoho ľudí si vyberá boj proti mravcom pomocou ľudových prostriedkov iba z týchto dôvodov. Možno budete musieť pracovať na ich úplnom zničení dlhšie, ale ušetríte značné množstvo peňazí a zdravie svojich obľúbených rastlín.

  Ako sa zbaviť mravcov pomocou ľudových prostriedkov

  Mnoho potrebných zložiek je možné kúpiť v lekárni, niektoré sa nachádzajú v garáži a niektoré boli pripravené samotnou prírodou. Na boj proti nepríjemným armádam čiernych a červených mravcov budete potrebovať:

  • soľ,
  • cukor,
  • slnečnicový olej,
  • kyselina boritá,
  • ocot alebo kyselina citrónová,
  • krupica alebo proso,
  • benzín,
  • petrolej,
  • rastliny.

  Soľný roztok

  Ničenie mravcov soľou sa považuje za jednu z najlacnejších a najúčinnejších metód, má však svoje nevýhody. Faktom je, že soľ nepriaznivo ovplyvňuje mnoho rastlín a znižuje úrodnosť Zeme. Stačí len naplniť mravce a praskliny, ktoré vedú k hmyzu, soľou. Ale na zlepšenie účinku môžete variť kyselinu chlorovodíkovúroztok (1 kg soli na 3 l vody). Voda preniká hlboko do podzemného kráľovstva mravcov a ničí viac jednotlivcov.

  Návnada z cukru a kyseliny boritej

  Tento produkt je klamný, pomáha jedu preniknúť veľmi hlboko do mravca. 1 fľaša boraxu (kyselina boritá), 0,5 l vody a 0,5 kg cukru. Tento sirup je potrebné naliať do blízkosti hmyzu alebo do blízkosti rastlín, ktoré trpia konzumáciou mravcov. Cukor alebo sladký sirup slúži ako návnada a kyselina boritá ničí mravce zvnútra.

  Ocot alebo kyselina citrónová

  Goosebumpi sa obávajú akejkoľvek kyseliny, takže ocotový roztok im tiež škodí. 1 liter octu by mal byť zriedený 3 litrami vody a do mravca naliať všeliek. Účinok bude zrejmý nasledujúci deň. Mravce s kyselinou citrónovou môžete odstrániť aj rozpustením obsahu 7 vreciek v 2 litroch vody.

  Slnečnicový olej

  Slnečnicový olej sám osebe nie je škodlivý pre mravce, ale ak olej vyberiete z panvice alebo panvice po tepelnom spracovaní, stane sa skutočným jedom pre znudený hmyz. Po vyprážaní kotletiek alebo zemiakov olej vypustite a naplňte ho do štrbín mravca.

  Benzín, petrolej

  Benzín a petrolej, ktoré sa nachádzajú v garáži každého človeka, sa často používajú v poľnohospodárstve a poškodzujú životy mnohých škodcov. Goosebumps neboli výnimkou. Benzín a petrolej sa nemusia rozpustiť vo vode.

  Krupica alebo proso

  Tieto dve obilniny nakúpené v supermarkete musia byť hustoposypeme okolo mravca. Hmyz vtiahne zrná do svojej diery a nahradí vajíčka samice.


  Mravce zamieňajú cereálie s vajcami kladenými samičkou

  Rastliny

  Goosebumpi netolerujú tvrdé arómy, a preto pri rozširovaní lístkov mäty, opálených alebo palínových listov blízko svojho kláštora výrazne poškodíte ich obvyklé života.

  Popol

  Vo veľkom posypte mravce s popolom, ktorý zostal v krbe alebo na grile, otrávite hmyz. Táto metóda sa považuje za veľmi účinnú. Popol je tiež dobrým hnojivom. Táto metóda, na rozdiel od posypania soľou, nepoškodzuje pôdu, ale naopak ju vyživuje.

  Ak vám tieto metódy nestačia alebo ak chcete získať podrobnejšie informácie, vyhľadajte na internete videá od skúsených záhradníkov. Poskytujú podrobné informácie a jasne ukazujú každú metódu.