Ako sa natrvalo zbaviť mravcov v dome

Obsah

  Od začiatku jari do začiatku prvého chladného počasia boli domy a byty ohrozené napadajúcou armádou mravcov. Tieto bytosti sú sociálne, žijú v obrovských kolóniách, a preto, keď si všimli jedného jedinca v kuchyni, uistite sa, že sem za ňou prídu bratia. Ľahko sa navzájom nájdu vôňou, takže sa vždy pohybujú v rovnakom riadku. Všimnite si malého hmyzu v dome a začnite s nimi bojovať. Ak to neurobíte včas, zbavenie mravcov bude ťažšie.

  Pracovné mravce sú povinné poskytnúť kráľovnej výdatné jedlo, ako je tomu v prípade kolónie mravcov. Preto sú pripravení ísť na veľké vzdialenosti, aby dostali jedlo. Ak si v dome všimne hmyz, našli tu zdroj potravy. Najprv skontrolujte kuchyňu. Ovocie alebo chlieb, ktoré ostali na stole, neumyté riady, smeti sú vynikajúcimi nástrahami. Bezpečnosť vášho domova závisí nielen od husacích hrboliek, ale aj od iného hmyzu.

  Nebezpečenstvo domácich mravcov

  Bežného domorodca nemožno označiť za škodcu. Jedinou hrozbou, ktorú predstavuje, je šírenie infekcie. Mravec cestuje z jedného bytu do druhého, z jedného kontajnera do druhého. Rovnako ako šváby alebo muchy šíria tlapky infekcie. Vďaka svojej malej veľkosti a vynikajúcej vôni sa môžu dostať na najprístupnejšie miesta. Je veľmi nepríjemné uhryznúť kúsok koláča a potom si všimnúť, že sa to prakticky hemží mravcami.

  Okrem obvyklýchhmyz, iné druhy sa môžu usadiť aj v domoch:

  • Argentínsky mravec (nebezpečný pre iné druhy hmyzu a mravcov; pri útoku uvoľňuje neznámu bielu hmotu z brucha).
  • Zlodej mravca (jasne žltá, veľkosť od 1 do 3 mm).
  • Mravec lesný (do veľkosti 15 mm, skutočná hrozba pre obyvateľov drevených konštrukcií).
  • Termiti (jesť drevo, ktoré môže viesť k ďalšiemu zničeniu budovy alebo konkrétnej stavby).

  Práca drevárskeho mravca

  Zbavenie hmyzu

  Aby ste sa zbavili nežiaducich hostí, musíte nielen v dome obnoviť dokonalý poriadok, ale aj hmyz nejakú dobu sledovať. Po zistení trajektórie ich pohybu stanovte prekážky a návnady. Ľudové lieky pomáhajú priniesť goosebumps nie horšie ako chemikálie. Ak sa nebojíte uchýliť sa k chemikáliám na dosiahnutie čo najrýchlejších výsledkov, na trhu sú špeciálne gély, prášky, pastelky, spreje, roztoky alebo granulované prípravky.

  Najjednoduchším použitím je pastelka proti hmyzu alebo gél striekačky proti hmyzu. Postačuje nakresliť tenkú čiaru pod kuchynské skrinky na zablokovanie prístupu k stolom. Pred použitím je potrebné presne zistiť, kde sa mravce plazia. Môže to byť určité miesto za soklovou doskou, praskliny v podlahe alebo v blízkosti okenných rámov, prahov dverí. Granule sa používajú na výrobu sladkých nástrah. Žiadny liek nikdy nepomôže odviesť hmyz preč. Ak ste proti chemikomdrog, môžete bojovať proti mravcom pomocou ľudových liekov.

  Čistota v dome - ochrana pred hmyzom

  Ak sa v dome objavili mravce, našli tu „kŕmny žľab“. Potravinové zdroje sú plátky jedla, ktoré zostalo na stole, misky so zvieratami a drobky v ich blízkosti, odpadky, ktoré neboli včas odstránené. Ako návnada pre husaci kože sa môžu použiť omrvinky a slabo opotrebovaná stolová doska. Všetku zvyšok večere vložte do vzduchotesných nádob a vložte ju do chladničky. Ak sa nádoba na chlieb nezatvorí pevne, vložte dočasne chlieb do vzduchotesných vreciek a nádobu na chlieb umyte z drobčekov.


  Nenechávajte znečistené riady

  Udržujte podlahu čistú. Zamiesť každý deň alebo skôr vyčistiť podlahu. Do vedra s vodou pridajte 50 g octu, tento zápach prerušuje vôňu husacích hrčiek. Ak máte nejaké domáce zvieratá, udržiavajte ich misky čisté. Je lepšie ich umyť zakaždým po jedle a odstrániť ich z podlahy. Miesto, kde pes alebo mačka jedla, by sa malo okamžite utrieť navlhčenou utierkou. V noci utrite dosku s špongiou namočenou v roztoku octu. Vytiahnite odpadky včas. Ak bývate v súkromnom dome, zlikvidujte organický odpad v komposte.

  Sledovanie

  Sledovaním jedného skauta zistíte, kde do domu vstupuje hmyz. Ak spozorujete akékoľvek medzery, potiahnite ich silikónom alebo iným dostupným tmelom. Pásku môžete použiť ako dočasnú náhradu za tmel. Stopa mravcovej skupiny sa musí umyť mydlovou vodou. Štipľavý zápach zničí chemickú stopu, ktorú nasledujú iní jednotlivci. Zvláda mydloriešenie pozorovaných „hostí“.


  Všetky trhliny prikryte hermetickým lepidlom
  .

  Vezmite 1 lyžicu tekutého mydla alebo saponátu na umývanie riadu, 5 kvapiek pomarančového alebo mätového éterického oleja. Zložky rozpustite v 1 šálke vody a nalejte tekutinu do sprejovej fľaše. Zaznamenajte husi na hrudi alebo na podlahu a na ne nastriekajte pripravený aromatický roztok.

  Vystrašovanie

  Odporúčame prečítať si: Ako sa zbaviť osy v dome

  Odpudzujúce pachy pomôžu zbaviť sa hmyzu. Nemusí to byť chemický gél. Vo vašej kuchyni nájdete väčšinu neprijateľných zápachov mravcov. Bariéra musí byť vytvorená na mieste, kde hmyz vchádza do domu. Nasledujúce pachy ich odstraňujú:

  • čierne korenie;
  • chilli;
  • vazelína;
  • aktívne uhlie;
  • škorica;
  • kurkuma;
  • citrusové plody.

  Linka prášku by mala byť súvislá a jej šírka by nemala presiahnuť 6,5 mm.

  ​​

  Okolo domu vložte čerstvé lístky mäty, vetvičky levandule alebo šalvie. Príjemná vôňa pre ľudí nie je tolerovaná mnohými hmyzmi.

  Chodník položený mravcami sa môže trieť klinčekom cesnaku. To ich zmiasť. Praskliny vo dverách a okenných rámoch potiahnite levanduľovým alebo klinčekovým olejom. Do pohára cukru, múky alebo iných sypkých látok dajte pár bobkových listov. Vôňa vavrína naozaj nemá rád husia koža.

  Ďalším odstrašujúcim prostriedkom je náhrada cukru (Splenda). Hmyz nemôže tolerovať arómu kávy,obyvateľom súkromných domácností sa preto odporúča, aby hádzali kávu po obvode domu.

  Návnady

  Ak husacie hrbole nebolo možné odstrániť, vymetajú sa z nich stopy, skúste pripraviť návnady. Sú chemické, ale také prípravky nie sú potrebné, pretože nezávislé „kŕmidlá“ s prídavkom kyseliny boritej horšie nefungujú.


  Zrnková múka a káva

  Kyselina boritá

  Kyselinu boritú získajte z lekárne. Do podšálky nalejte lyžicu džemu alebo sladkého sirupu. Vo vzdialenosti centimetra od sirupu urobte kruh kyseliny boritej tak, aby goosebumpi prešli jedom na ceste k sirupu. Výsledok sa neobjaví rýchlo, musíte počkať asi týždeň, kým všetok hmyz opustí dom.

  Kukuričná múka alebo krupica

  Kukuričnú múku alebo krupicu posypte v oblastiach, kde sa často zhromažďuje hmyz. Táto metóda sa môže zdať veľmi krutá: mravec jej krupicu, v priebehu času v nej napučiava, čo vedie k smrti. Kukuričná múka nie je týmto hmyzom strávená, čo tiež vedie k smrti.

  Ak sa mravce objavili po mnohých metódach ich zničenia, musíte vyhľadať pomoc od profesionálnej ochrany proti škodcom. Udržujte čisté, múdre a vytrvalé a hmyz opustí váš domov raz a navždy.