Ako sa môžete zbaviť krtkov pomocou metódy

Krtek je benígny novotvar. Samotné krtka nie sú hrozbou, ale za nepriaznivých podmienok sa môžu degenerovať na melanóm - nebezpečný druh rakoviny. Z tohto hľadiska veľa ľudí uvažuje o tom, ako sa zbaviť krtkov.

Na odstránenie krtka môže existovať niekoľko predpokladov:

 • stmavnutie krtka, nerovnomerná farba.
 • 6. Zmena tvaru alebo zväčšenie veľkosti.
 • Krvné krtky.
 • 8. Vypadávanie vlasov z mól.
 • Lúpanie, exfoliácia alebo zápal.
 • Svrbenie.
 • Zranenie.

Metódy odstraňovania mólov

Alternatívne metódy

Nebezpečenstvo mólov uvedomili dokonca aj naši predkovia. Existuje veľa populárnych receptov na ich odstránenie.

Niektoré z nich sú úprimne absurdné, napríklad sa odporúča z korienka odobrať kúsok chleba, niekoľko krát nasekať kôru slamy a pochovať ju v zemi, nezabudnite ju nasmerovať nadol. Sľubujú zmiznutie krtek po hnilobe slamy v zemi. Použitie tejto metódy je spojené s infekciou a zápalom!

Existujú aj iné recepty. Spravidla prichádzajú na pálenie krtka masťou alebo tinktúrou. Najbežnejšie spôsoby, ako sa zbaviť krtkov pomocou ľudových prostriedkov, sú tieto:

 1. Masť z konopného oleja. 1 časť kriedy sa zmieša so 4 dielmi konopného oleja. Krtek sa musí mazať 2 - 3 krát denne po dobu jedného týždňa.
 2. Chov krtka s citrónovou a cesnakovou šťavou.Alternatívne, v intervaloch niekoľkých sekúnd, sa na krtek nanáša šťava z cesnaku a citróna. Priebeh liečby je trikrát denne po dobu jedného týždňa.
 3. Odstránenie nezrelých fíg šťavy.
 4. Najobľúbenejšou metódou je použitie tinktúry lastovičky.

Počas týždňa utrite krtek niekoľkokrát denne. Frekvencia a čas smrti krtek závisí od jeho veľkosti. Kvôli vyššej účinnosti sa odporúča zbierať šťavu prvý deň nového mesiaca a tinktúru používať iba druhú noc.
Malo by sa pamätať na to, že alternatívne metódy liečby môžu problém len prehĺbiť a vyvolať degeneráciu krtek do malígnej formácie. Je tiež možná alergická reakcia na zložky tvoriace produkt.

Zdravotnícke výrobky

Je vhodné byť skeptický voči výrobkom na trhu pri odstraňovaní nádorov. Ak nimi papilómy a bradavice bezpečne odstránia, potom je ťažké predvídať reakciu krtkov na liek.

Je lepšie zveriť svoje zdravie odborníkom. Mnoho kozmetických salónov ponúka služby odstraňovania krtkov. Vybavenie salónov vám umožňuje bezbolestne a bez jaziev odstrániť krtek, pred kontaktovaním s nimi však určite musíte prejsť konzultáciou s onkológom, ktorý povie, či je možné sa zbaviť krtkov.

Najpresnejšie výsledky bez chirurgického zákroku sú dané dermatoskopiou krtkov. Dermatoskop je zariadenie, ktoré desiatky krát zväčšuje obraz krtkov. Skúsený lekár s týmto prístrojom bude schopný skoroetapa na rozpoznanie nebezpečného krtka, ktorý potrebuje okamžité odstránenie.

Na odstraňovanie mólov na klinikách sa používa niekoľko metód.
Chirurgické odstránenie pomáha zbaviť sa veľkých krtkov v uzavretých oblastiach tela. Operácia spočíva vo vyrezávaní skalpelom nielen samotným krtkom, ale aj oblasťou zdravej pokožky okolo neho. Po operácii je koža šitá. Celý zákrok sa vykonáva v lokálnej anestézii, preto je absolútne bezbolestný. Hlavnou nevýhodou chirurgického odstránenia - po operácii zostáva na tele viditeľná jazva.

Laserové odstránenie sa v poslednej dobe stalo najobľúbenejšou metódou. Pri tomto postupe nezostávajú jazvy, okolité tkanivá sa prakticky nezachytávajú. Zvyčajne nie je krtok sám spálený, ale koža okolo neho, čo urýchľuje hojenie a znižuje jazvu. Laser najlepšie pomáha zbaviť sa konvexných mólov na tvári, rukách a ďalších exponovaných častiach tela.

Kryodestrukcia alebo kauterizácia tekutým dusíkom je vhodná na odstránenie plochých malých mólov. Výhodou metódy je, že po chvíli nezostanú na mieste krtek žiadne stopy. Hlavnou nevýhodou je, že keď prvý krtek nemusí úplne zmiznúť, postup sa bude musieť opakovať. Okrem toho nemôžete použiť kryodestrukciu na tvár kvôli možnosti popálenia.

Počas elektrokoagulácie prechádza elektrický mól elektrickým prúdom, v dôsledku čoho mizne. Pľuzgiere sa tvoria v blízkosti miesta vypálenia, malé jazvy teda zostávajú pre kozmetické účely metódoučasto sa nepoužívajú.

Odstraňovanie krtkov pomocou rádiových vĺn (rádioaktívny nôž) je bezkontaktnou operáciou, ktorá minimalizuje riziko infekcie. Metóda vykazuje dobré výsledky pri odstraňovaní mólov, ktoré nemajú korene, takže rádiový nôž je najlepšou odpoveďou na otázku, ako sa zbaviť zavesených mólov.

Táto metóda by sa mala zvoliť z dôvodu ceny, estetiky a dostupnosti vybavenia na miestnych klinikách, stále je však lepšie uprednostniť metódu, v ktorej sa môže odobraté tkanivo poslať na analýzu do laboratória na zistenie zhubných príznakov.