Ako sa môžete prestať báť boja?

Pre niektorých nie je boj problémom, ale obľúbenou vecou, ​​zatiaľ čo pre iných iba pri pomyslení na možný boj ich ruky vychladnú a ich vedomie bude zmätené. Aký by to mohol byť dôvod a ako sa prestať báť boja?

Každý psychológ povie, že predtým, ako bojujete so strachom, musíte zistiť, s čím súvisí a z akých dôvodov. Pozrime sa, prečo môže existovať strach z účasti na boji.

Príčiny strachu

„Všetky obavy pochádzajú z detstva“ - toto tvrdenie je vhodné aj v tejto situácii. V detstve sa deti často bojujú a tí, ktorí sa v takýchto zápasoch často ocitajú slabí, sa môžu oneskoriť na podvedomej úrovni, žesú tí, ktorí sú silnejší , a vy by ste sa ani nemali snažiť niečo udržať. Pre ostatných bola situácia iná: rodičia boli vždy potrestaní za účasť na bojoch a dieťa malostrach z trestu , bolo však neoddeliteľne spojené s príčinou - bojmi. V dospievaní strach z boja zakorenil alebo odišiel so skúsenosťami.

Osoba sa môže obávať následkov boja -vonkajších zranenía zranení. Ďalší strach súvisí s bolesťou, ktorá je počas boja jednoducho nevyhnutná. Ale bez ohľadu na príčinu strachu sa človek musí naučiť prestať sa báť boja.

Boj proti strachu

Teraz, od identifikovaných príčin, zistíme, ako môžete prekonať svoj strach. Ak je to spojené s presvedčením detí, že sú omnoho silnejší ľudia ako vy, ľahko sa to dá opraviť. Koniec koncov, málo vás môže zastaviťsilnejší ako ty. Výnimkou môžu byť iba vážne fyzické obmedzenia. V iných prípadoch môžete venovať väčšiu pozornosťšportovému výcvikualebo akémukoľvek športu. Stanete sa silnejšími a strach z boja bude neopodstatnený.

Ak vás učia, že fyzický dopad je vždy zlý a následuje trest, musíte premýšľať o účele boja. Ak sa chcete iba chovať chvályhodne a ublížiť ostatným prekonaním strachu z boja, potom skôr alebo neskôr budete pravdepodobne musieť zodpovedať za svoju lúpež. Ak sa však jedná oochranu sa , ak je to potrebné, potom nie je nič hodné trestu alebo odsúdenia.

Ak sa zameriavate na možnú bolesť a poškodenie, môžete sa prestať báť boja, iba ak si uvedomíte, že sú to maličkosti v porovnaní so stratou na životoch. Koniec koncov, keď viete niekoľko bojových techník, môžete chrániť seba alebo svojich príbuzných, aj keď sa sami trochu trpíte. A bude spravodlivejšie akostratiť niekoho alebo niečo drahé , ale nezískať fyzické škody.

Pomyslite na skutočnosť, že akonáhle prekonáte strach, na vrchole nebudete mať stratu a budete sa môcť starať o seba!