Ako sa môžem zbaviť zápachu potu v podpazuší?

V letnom slnku nemá vzácny šťastný človek nadmerné potenie, ale sú ľudia, pre ktorých sú potené podpazušia problémom za každého počasia. Potenie v podpazuší je pomerne častý problém, ktorý má vedecký názov - hyperhidróza. Hyperhidróza nie je v skutočnosti nič hrozného a je ľuďom známa už veľmi dlho. Rovnakým spôsobom už mnoho rokov ľudia vedeli, ako sa zbaviť potenia podpazuší.

Existuje pomerne málo populárnych metód, ktoré pomáhajú znižovať potenie podpazušia. Niektoré metódy pomáhajú, iné nie. Základné ľudové metódy, ktoré boli testované viac ako jednou generáciou a sú takmer zaručené, že pomáhajú znižovať potenie, sú opísané nižšie. Skúsme teda odpovedať na otázku, ako sa zbaviť potu v podpazuší.

Osvedčené metódy

  • Prvá vec, ktorú treba pamätať, je hygiena. Čisté oholené podpazušia menej vonia a ľahšie sa s nimi manipuluje. Jednou z najznámejších metód je ošetrenie podpazušia octom jablčného muštu. V noci by mali byť podpazušia ošetrené vatou namočenou v 20% roztoku octu. V dopoludňajších hodinách musíte určite mať teplú sprchu. Kyselina octová chráni proti potu po celý deň.
  • Ďalším spôsobom sú sodové kúpele. Dajte si sodovú mušľu na podpazušia a opláchnite po štvrťhodine. Soda pomáha zúžiť póry a následne znížiť potenie.
  • Kontrastná sprcha uvoľní nervové napätie a zvýši savaskulárny tonus, ktorý znižuje potenie spôsobené zlým krvným obehom a nervozitou.
  • Ranné cvičenia a masáže pomôžu udržať telo v dobrej kondícii, čo tiež pomôže každému, kto nevie, ako sa zbaviť potenia v podpazuší.
  • Odvar z dubovej kôry pomôže zbaviť sa zápalu podpazušia a úzkych pórov. Utrite si podpazušia takýmto produktom a výsledok nebude dlho trvať. Mimochodom, slabý roztok octu jablčného muštu je tiež vhodný na trenie.
  • Plávať. Ak je to možné, navštívte bazén, častejšie navštevujte more. Soľná voda dokonale redukuje potenie.

Vyššie uvedené metódy sú pomerne jednoduché a bez akýchkoľvek zvláštnych nákladov vám pomôžu zbaviť sa potu v náručí.