Ako sa môžem zbaviť varu, aby nedošlo k jazve

Výraz „variť“ sa týka hnisavého zápalu, ktorý ovplyvňuje nielen vlasový vak, ale aj okolité tkanivá, ktoré ho spájajú. Furunkulosa alebo jednotlivé vary sú spravidla spôsobené Staphylococcus aureus.

Varí alebo, ako sa to volá obyčajnými ľuďmi, sa môže variť takmer všade - na chrbte rúk, chrbta, predlaktia, bokov, krku, zadku, nôh, tváre a žalúdka. Výnimkou sú prsty, dlane a chodidlá.

Toto ochorenie sa môže vyvinúť v dôsledku kontaminácie kože (nedodržiavanie najjednoduchších hygienických predpisov), ako aj v dôsledku metabolických porúch, vysokého potenia, slabého imunitného systému, chronických chorôb, nepriaznivých životných podmienok a mikroúrazov.

Ďalej budeme hovoriť o tom, ako sa zbaviť varu.

6. Liečba liekom

Keď sa objavia prvé vary, odporúča sa, aby ste neriskovali, a nie aby ste sa samomedikovali doma. A ešte viac, neotvárajte vary samy od seba. Liečba spravidla zahŕňa antiseptické liečenie a vo zvlášť nepriaznivých prípadoch (keď osoba trpí furunkulózou) je použitie antibiotík (intramuskulárne alebo ústne).

Pri prvom výskyte varu musíte okolo pokožky dôkladne ošetriť 70% alkoholom. Aby ste sa rýchlo zbavili varu, musíte vykonať spracovanie, len čo sa objaví, v budúcnosti bude oveľa ťažšie zvládnuť ho. Nedôjde tiež k zbytočnému zaobchádzaniu s 3% boritým alebo 2% salicylovým alkoholom atiež jód. V oblasti, ako bol var uvarený, a z neho vyšiel všetok nahromadený hnis, môžete začať používať masti, ktoré obsahujú antiseptiká (napríklad rovnaká masť Vishnevsky). Po tom, čo sa varí vyliečil, je potrebné nejaký čas toto miesto spracovať tak, aby nedošlo k recidíve kvôli hnisu, ktorý úplne neodišiel.

Alternatívne ošetrenie

Citrón poskytuje vynikajúce výsledky ako antiseptikum, ako externý prostriedok nápravy. A ako imunizačné činidlo sa môže brať perorálne ako infúzia a odvar. Môžete napríklad použiť nasledujúce recepty:

  • Kôru odrežeme z jedného citróna, potom ju opatrne nasekáme, výslednú suspenziu zmiešame s 20 g trávy rebríčka, tiež nasekanú. Všetko zmiešajte, potom nalejte pohár nie vriacej vody, ale teplej vody a trvajte niekoľko hodín. Výslednú infúziu napnite a potom trvajte ďalšiu hodinu na teplom mieste. Berte ústne, 1 lyžička. pred jedlom 3 s. in d. počas 7 dní.
  • Zmiešajte vôňu toho istého citróna s 1 lyžičkou. oregano a 3 lyžičky Ľubovník bodkovaný (tráva, samozrejme, je potrebná v práškovej forme), a potom nalejte 2 polievkové lyžice. vriaca voda. Trvajte na tom, že najmenej 2 hodiny, a trvať 3 lyžičky po dobu 14 dní. za deň.

Pamätajte, že aj liečba ľudovými liekmi si vyžaduje dohodu s lekárom.

Ako sa trvalo zbaviť varu

Na to, aby sa navždy zbavil varu, stačí dodržať tieto preventívne opatrenia:

  • Včasný postup a upozorneniemikrotraumy;
  • Dodržiavajte osobnú hygienu.

A čo je najdôležitejšie, je to posilnenie imunity prostredníctvom cvičenia a vitamínov. Potom sa varí určite nebude strašidelné pre vás.