Ako sa môžem zbaviť osy v krajine alebo doma?

Veľkí milovníci sladkostí - osy - sú otravní dôležitosťou a dosť nebezpeční. Nikto nechce byť pohryznutý, najmä pre alergikov a malé deti. A ako sa zbaviť osy nielen v záhradách a chalupách, ale aj v mestských oblastiach? Koniec koncov, nielen bolestivo píchajú, ale sú tiež nosičmi črevných infekcií, lietajú a lezú všade, ako muchy.

3. Hniezda vosy sa zvyčajne stavajú na odľahlých miestach: v podkroví, za klapkami, v rohoch stodoly a v tieni stromov. Existujú hlinené osy - žijú v podzemných nóriach a tiež nie sú najpríjemnejšími susedmi.

Prvým krokom, ktorý možno urobiť, jezavolať službu ochrany proti škodcom , ktorá ukáže nielen, ako sa zbaviť divokých vos, ale aj ako sa rýchlo rozlúčiť so slušným množstvom peňazí. Preto, ak táto možnosť nie je zahrnutá v plánoch, musíme použiť naše vlastné zdroje.

Vosy sa v starých hniezdach neskladajú, preto v prvých mrazoch zomierajú pracujúce jedinci a larvy a zakladatelia budúcich hniezd sa schovávajú v štrbinách. Preto by sa na jar mali vykonať kontroly podkroví a slepých kútov. Po nájdení malého papierenského hniezda je potrebné ho odstrániť a zničiť. Tento jednoduchý krok bude chrániť reprodukciu pruhovaných „múch“.

Ako sa však zbaviť hniezda tých, ktorí boli usadení bez vedomia majiteľov?

Môžete si kúpiťchemikálie , napríklad Troapsil, Moskitol, ochrana proti osám, Gett a iné, špeciálne navrhnuté na odstránenie nepríjemného hmyzu. Ak spracúvate nielen hniezdo, ale aj oblasť okolo neho, osa, ktorá sa prenášalabky jedovatá látka, „infikuje“ celé roj a nanajvýš 3 dni ho úplne vyčerpajú. Liečba sa však najlepšie vykonáva v noci, keď osy spia. Je pravda, že môžu „nastaviť strážcu“ a ochranné opatrenia počas výletu neubližujú.

Existuje iný spôsob, ako sa pokúsiť zbaviť vosy v krajine a na iných miestach, ktoré si vybrali:škvrny so špeciálnym insekticídnym gélom(„Absolútne“, „Adamantské“ atď.), Plátky sladkého ovocia alebo melónu. olúpať a nechať na miestach mimo altánok alebo vchodu do domu. Vosy zomierajú na takéto pamlsky, ale je mínus: hniezdo zostane nedotknuté, a preto sa boj môže ťahať na dlhú dobu.

Preto je potrebné vziať odvahu a obliecť si ochranný odev, pokračovať do hniezda a rýchlo ho vložiť do celofánového vrecka (alebo niekoľkých v sebe vložených), pevne zviazaného a ponechaného. A ešte lepšie - bez toho, aby ste odstránili hniezdo, priveďte do neho vedro s vodou po dobu 5 minút. Dom zvlhne, osa sa zníži, problém bude vyriešený. V tomto prípade by sa nemalo zabúdať ani na ochranné odevy: nie všetky osy sa môžu nachádzať v hniezde v čase X. Avšak môžu sa rozptýliť aj umiestnením podložky na džem v blízkosti.

A ako sa zbaviť hlinených osí na stavenisku? Ešte jednoduchšie: nalejte vriacu vodu do hniezda v tme. Môžete naliať petrolej a potom zapáliť. Sú to overené, aj keď radikálne metódy, nie humánne. Ale ak je problém na úrovni voľby medzi životom a smrťou letných obyvateľov alebo osy, musíte si vybrať.