Ako sa môžem zbaviť myší v byte alebo súkromnom dome?

Ak si jedného dňa všimnete, že sa váš byt objavil:

  • mäkké, lesklé, tmavé trusu, ktoré za niekoľko dní tvrdé, suché a sivé
  • malé otvory v stenách alebo podlahách s „žuvacími“ hranami a drvený papier v blízkosti
  • pižmový zápach
  • Noc znie podobne ako skutočnosť, že niekto niečo poškriaba alebo prežúva.

Môžete si byť istí, že vaši susedia sú „závislí“ a nazývajú sa myšami. Po vytvorení susedstva musíte okamžite začať vyhostiť z bytu. Prečo okamžite? Áno, pretože myši sú veľmi plodné a schopné rozmnožovať potomstvo päťkrát, potom šesťkrát ročne, pričom ku každému vrhu sa pridá až šesť zdravých myší. Takže za rok dve domácnosti ľahko zaplnia váš byt armádou sivých myší. Je lepšie, samozrejme, nečakať na to, ale okamžite začať premýšľať o tom, ako sa zbaviť myší v byte. A prvá vec, ktorá príde na myseľ, je mačka.

Mačka

Mačka - môže byť riešením problému, ale, bohužiaľ, nie vždy. Po prvé: nie všetky mačky sú mousy. Po druhé: dospelá mačka chytí myši, ale keď vstúpi do neznámeho územia, nemusí chcieť loviť, musí mačiatko najskôr dorásť a vieme, že čas sa presne zbavuje, keď dôjde k odstráneniu. z domácich myší.

Je zrejmé, že je potrebná spoľahlivejšia metóda a jedným z najstarších spôsobov, ako sa zbaviť myší, je pasca na myši.

Pasca na myši

Pasca na myši je viac-menej spoľahlivá, alenepríjemný spôsob zaobchádzania s myšami. Najbežnejšie sú pasce vyrobené na základe plošiny a pružiny. Tradičnou návnadou v týchto pascoch na myši je vonný syr. Je pravda, že môžu existovať rôzne druhy nedorozumení. Podľa jeho myšlienky by takáto pasca mala zabiť myš, ale nie vždy sa to stane, napríklad, keď je myš chytená za chvost alebo jednou nohou, nezomrie, ale začne panikáriť, a ak ide o dospelú osobu, v hrôze okolo bytu sa pasie pascou na myši, ktorá ju chytila, čo celkom nepríjemné. A ešte jedna vec: myši sú dosť šikovné stvorenia, pretože vždy existuje šanca, že pasca na myši budú obísť.

Ďalším spôsobom, ako sa zbaviť myší v dome, je lepidlo.

Lepidlo

Lepidlo je relatívne spoľahlivý pasca pre malé a stredne veľké myši. Takáto pasca na chytené myši sa nezabije, dokonca prichádza s pokynmi na tému „ako oslobodiť chytenú myš“, ale celkovo je dosť ťažké to urobiť, preto je lepšie ju zabiť. Je to humánnejšie ako hádzanie napoly mŕtveho hlodavca do odpadkového žľabu alebo niekde inde.

Mimochodom. Je ľahšie usmrtiť poranenú myš utopením v rybníku alebo vedre s vodou špeciálne určeným na tento účel. Predtým, ako zodvihnete myš do svojich rúk, hádzajte na ňu handru, aby vás nemohla uhryznúť.

Starým, stáročným spôsobom, ako sa zbaviť potkanov a myší, je jed.

Jed

Jed je spoľahlivý spôsob, ako sa zbaviť myší a potkanov. Je pravda, že tu sú nejaké nuansy. Najprv musíte návnadu rozložiť jedom, aby to tak nebolodostal sa do jedla domácich zvierat a, Bože, zakaz, deti. A po druhé, hlodavec, ktorý vyskúšal otrávenú návnadu, nezomrel na svojom mieste, ale najčastejšie ide pod podlahu, takže pri použití jedu je z času na čas zaručený tvrdý zápach, zostane niekoľko dní, kým sa myš alebo potkan úplne nerozložia.

Na základe vyššie uvedeného môžeme dospieť k záveru: je možné bojovať proti hlodavcom, ale je ťažké, a teda skôr povedané, zabrániť objaveniu sa nevyžiadaných hostí vo vašej domácnosti. Ak sa to však ešte stalo - konajte:

  • hneď ako si uvedomíte, že „už sú tu“, vyčistite všetky kuchynské skrinky, skrinky a police od omrvín a najmenších zvyškov.
  • utesnia všetky „extra“ otvory. Ak nie sú po ruke žiadne špeciálne kovové alebo sklenené triesky, ktoré by spoľahlivo chránili dom pred myšami, v prvom prípade je možné do vývodov myši zatlačiť kartónové krabice a noviny, zastavia hlodavce na jeden alebo dva dni.
  • umiestnite svoje obľúbené pasce do blízkosti obľúbených miest na myši (chladnička, kuchynská linka, skrinky atď.).

Ak sa všetko urobí správne, ráno určite nájdete jednu alebo dokonca niekoľko chytených myší. Zbavte sa ich vyššie opísaným spôsobom a nezabudnite si umyť celú ruku.

Poznámka

Znalí ľudia hovoria, že myši nemôžu cítiť vôňu mäty piepornej, takže skvelým spôsobom, ako zabrániť výskytu myší v dome, je rozmiestnenie zväzkov mäty v priestoroch na skladovanie potravín. Ak je k dispozícii mäta piepornej, je to v poriadku. Bavlna namočená v olejitampony odradia myši a súčasne v dome bude úžasná „jarná“ vôňa. Veľmi humánne.

Existuje riešenie problému. Musíte len niečo urobiť.

Veľa šťastia!