Ako sa môžem zbaviť krtkov v záhrade alebo na vidieku?

Pravdepodobne nie je veľa ľudí, ktorí videli živého krtka, dokonca ani „Animal Planet“ nemá film o krtkovi a jeho prostredí, zvykoch. Medzitým sa toto zviera, žijúce ďaleko od ľudských sídiel, necíti, ale hneď ako sa na kríži objaví krtek, škody spôsobené jeho životne dôležitými funkciami sa dajú porovnať s suchom. A hneď vyvstáva otázka - ako sa zbaviť krtkov?

Metódy kontroly

Metódy boja proti týmto zvieratám sú veľmi malé, zvlášť účinné. Tento priemysel ponúka ultrazvukové mole repelery, ale aby som bol úprimný, ich účinnosť je iba úškrnom. Ľudia, z nevedomosti o svojich zvykoch a zásobovaní potravinami, vymýšľajú rôzne spôsoby boja, ale ...

Mnoho majiteľov záhradných pozemkov, ktorí poznajú citlivosť krtkov na vibrácie zeme, inštalujú miniatúrne veterné mlyny, ktoré rotujú a šíria vibrácie okolo seba. To je veril, že krtko nikdy kopať pohyby tam, ale v praxi sa ukáže celkom iný - krtko si zvykne na tieto vibrácie.

Existujú špeciálne lapače na mol. Predstavujú mechanizmus nožníc, ktorý pri pôsobení pružiny stlačí krtek, kód sa chystá vyšplhať sa po jeho priebehu. Je pravda, že tvorcovia týchto pascí nezohľadnili jednu vlastnosť štruktúry tela krtka. Faktom je, že krtko je hrudka svalov a je takmer nemožné držať ho v rukách, nehovoriac o lovci krtka. Vďaka svojim silným predným končatinám sa krtek môže v priebehu niekoľkých sekúnd pochovať v zemi.

Nuž, ako potom sa môžete zbaviť krtkov v záhrade, na ktorú sa čitateľ opýta. Existujú dva spôsoby, ako sa týchto zvierat zbaviť. Prvým je zabrániť ich vzhľadu, preto je potrebné chrániť vaše stránky pomocou sieťového článku, vykopaného do hĺbky 50 cm. Druhou metódou je fyzické zničenie krtkov vo vašej oblasti. Ale aby bol tento krtko chytený. Ktokoľvek môže chytiť krtko lopatou, ale potrebujete veľa vytrvalosti a schopnosť čakať na korisť, takmer ako rybolov. Z tohto dôvodu je potrebné poznať ďalšie krtko návyky - krtko vždy príde na obnovu zničených krtkov (kopy zeme vykopané krtkom). Pri obnove krtka vyjde krtko prakticky s jeho papuľou, ale v tomto okamihu by sa malo vykopať, malo by sa však pamätať na to, že ak nie je za pár sekúnd omráčený alebo chytený, opäť pôjde do podzemí.

Druhý spôsob lovu krtkov v jeho oblasti si vyžaduje určité technické zručnosti. Po vytvorení mechanizmu - „mole Killer“, je možné zbaviť sa mole „trikov“ v krátkom časovom období. Mimochodom, tento mechanizmus je tiež založený na mólovom zvyku obnovovať svoje pohyby. Mechanizmus je vertikálne namontovaná harpúna so spúšťou, ktorá je poháňaná senzorom. Senzor môže byť akýkoľvek, mechanický, elektronický alebo akýkoľvek iný, iba ak by spustil spúšť, keď je krtek na vrchu svojho krtek. To je miesto, kde technicképútavé.

Mechanizmy vyrobené podľa gilotínového vzoru vykazujú dobré výsledky, ale harpúnu by mal zasiahnuť krtko pôsobením pružiny, a nie vlastnej hmotnosti. Krtek často zostáva nažive (hrudka svalov nie je tak ľahké preraziť), preto po aktivácii mechanizmu je potrebné krtko odstrániť zo zeme, je na uvážení ...

Úspešný výlov ... krtkov!