Ako sa môžem zbaviť akné na čele?

Takmer každý výrobca kozmetiky vyrába výrobky na boj proti akné. Ale v skutočnosti sa ukazuje, že nie sú vždy účinné. A to všetko preto, že konajú iba vonku. Zatiaľ čo v mnohých prípadoch je príčinou akné, a to aj na čele, porušenie vnútorných orgánov.

Zistite príčiny akné

Predtým, ako pôjdete do lekárne a kúpiť si všetky druhy mastí a pleťových vôd, odporúčame vám poradiť sa s dobrým dermatológom. Akné sa môže vyskytnúť v dôsledku narušenia endokrinného systému. Porucha funkcie štítnej žľazy na tvári sa veľmi často prejavuje zápalom na čele. Preto sa na ich zvládnutie môže vyžadovať konzultácia a následné ošetrenie endokrinológom. A akékoľvek hormonálne zlyhanie môže vyvolať výskyt akné. Ak sa s nimi nemôžete vyrovnať iba externými prostriedkami, obráťte sa na lekára. Včasné predpísané hormonálne ošetrenie nielen vyčistí pokožku, ale výrazne zlepší aj vaše zdravie.

Pupienky sú príčinou akné. To sa deje v dôsledku nadmernej sekrécie mazu, ktorý po zmiešaní s rôznymi externými kontaminantami upcháva póry. Patogénne baktérie sa v nich začínajú množiť a začína sa zápalový proces. Preto, aby sa zabránilo vzniku akné, pokožka by sa mala dôkladne vyčistiť a pokúsiť sa obmedziť uvoľňovanie mazu.

Bojujemes akné

Ráno a večer sa začína proces čistenia umývaním. Vyberte si produkt (mydlo, penu, gél), ktorý zodpovedá vášmu typu pleti. Nakoniec, akné sa môže objaviť nielen na mastnej pokožke. A použitie príliš agresívnych prostriedkov môže len zhoršiť situáciu. Dokončuje proces čistenia tonizačného mlieka alebo pleťového mlieka. Najúčinnejšie sú výrobky obsahujúce alkohol alebo kyselinu salicylovú. Líšia sa zásadne odlišnými činnosťami. Alkohol má dezinfekčný účinok a dobre zasychá. Najlepšie sa používa pre majiteľov mastnej pleti. Kyselina salicylová najlepším spôsobom odstraňuje odumreté bunky z povrchu pokožky a otvára póry. Toniká a pleťové vody odstraňujú zvyšky čistiacich prostriedkov z povrchu pokožky, zvyšky kontaminácie a pripravujú pokožku na aplikáciu krémov.

Pomerne často je príčinou akné na čele rana a neustále používanie stylingových výrobkov. Faktom je, že pod ranou sa pokožka potí viac a narušuje sa tu cirkulácia vzduchu. Vytvára sa prostredie priaznivé pre vývoj baktérií. A ak sa stylingové výrobky, ktorých komponenty tvoria hustý film, neustále dostávajú na pokožku, znova a znovu sa objaví zápal. Preto, premýšľal, ako sa zbaviť akné na čele, stojí za to skúsiť zmeniť účes.

Po dôkladnom vyčistení pleti je to smotana a špeciálne séra. Tieto by mali obsahovať antibakteriálne zložky a pomáhať znižovaťsekrécia mazu. Sú aplikované priamo na problémové oblasti. Potom naneste zvlhčovač. Bez neho pokožka vyschne a vylučuje ešte viac tuku.

V niektorých prípadoch bude odôvodnená miestna aplikácia špeciálnych mastí obsahujúcich benzoylperoxid a kyselinu azelaovú. Inhibujú rast baktérií, odstraňujú odumreté bunky a rozpúšťajú výsledné komedóny. Ich použitie však môže spôsobiť ťažkú ​​suchú pokožku a pocit tesnosti. Mali by sa preto používať na odporúčanie lekára a na krátky čas. Na odstránenie existujúcich zápalov sa na nich nachádzajú prípravky obsahujúce antibiotikum erytromycín.

Neignorujte procedúry salónu. Kontaminované póry kvalitným spôsobom čistí iba profesionálny kozmetik. Na tento účel sa používa ručné čistenie, vákuové čistenie a ultrazvuk. Dobré výsledky v boji proti akné dávajú fotografiu a laserovú terapiu. Lekár vyberie potrebné postupy a poradí domácu starostlivosť.

Akné môžete úspešne zvládnuť. Malo by sa však pamätať na to, že úspech sa dosiahne iba vtedy, keď sa všetky postupy vykonávajú pravidelne.