Ako rýchlo vystriedať a zbaviť sa dymu

Obsah

  Veselý bezstarostný večer sa z rána často premení na celý „balík“ problémov. Je to bolesť v hlave a pokrčený vzhľad a nepríjemný zápach dymu, ktorý je pre jeho nositeľa často neviditeľný, ale siaha až k účastníkom rozhovoru. Môžete skryť bolesť hlavy a unavený vzhľad, ale vôňu nemôžete žiadnym spôsobom skryť. Musíte sa toho zbaviť. Každý vie, že žuvačka nestačí, pretože zdroj pachu je vo vnútri tela. Nie je potrebné premýšľať o tom, ako utopiť vôňu nespracovaného alkoholu, ale ako sa znova stať triezvym.

  Ako hľadať na čo najkratšie možné obdobie?

  Situácia je úplne spontánna a viackrát sa ocitnete v ťažkej situácii, keď ste sa museli v priebehu niekoľkých minút rýchlo prepracovať. Takéto okamihy sa musia prvýkrát vyskúšať v mojich študentských rokoch. Najbežnejšou radou je ovládať seba a vzdať sa ďalších okuliarov. Ak použijete moderné „horľavé“ nápoje, nenájdete sa v takej polohe, že intoxikácia bude pre vás a ostatných zrejmá.

  Ak ste v pokušení to vyriešiť, vyskúšajte testovanú metódu v priebehu rokov - vypite silný čierny čaj. Lepšie je variť ho s medom a zázvorom. Tento osviežujúci nápoj sa považuje za skutočný energetický nápoj a správa sa oveľa lepšie ako energetické nápoje v plechovkách. Silný čierny čaj je možné nahradiť kávou. Jeden pohár nemusí stačiť. Po vypití jednej porcie zopakujte čajový obrad po 20 minútach.

  Sober Upje možné umelým čistením žalúdka. Takáto metóda sa však považuje za pochybnú a pomôže zbaviť sa iba ďalšej dávky alkoholu. Alkohol veľmi rýchlo vstupuje do krvného obehu, vstrebáva sa cez steny sliznice, začína od pažeráka a končí žalúdkom. Pri vyvolávaní zvracania sa alkohol z krvi nijakým spôsobom neodparuje, takže sa na túto metódu nepočítajte.

  Ďalším spoľahlivým spôsobom, ako sa zotaviť, je jesť výdatné jedlo. A jedlo neznamená sladkosti alebo hranolky, ale plné teplé jedlo. Je lepšie nechať použité potraviny obsahovať škrob, ktorý pôsobí ako slabý absorbent a je schopný absorbovať všetky škodlivé látky pre organizmus.

  Ak hovoríte o absorbentoch, nezabudnite na lieky z lekárne. Aktívne uhlie je lacné a veselé, pretože je silným absorbentom. Vypočítajte svoju dávku podľa schémy: 1 tableta na 10 kg vašej hmotnosti.

  Najspoľahlivejším bojovníkom intoxikácie je spánok. Čím dlhšie to vydrží, tým rýchlejšie zmizne stav intoxikácie. Ale nie je vždy čas na taký luxus. V kritických situáciách použite vyššie uvedené tipy. Nebudú schopní oklamať prírodné procesy a vykonať skutočný zázrak s vami, ale máte istotu, že sa budete cítiť vytrvalí.

  Čo spôsobuje dym?

  Odporúčame vám prečítať si: Ako odstrániť zápach potu z oblečenia?

  Obviňovať všetko - etylalkohol, ktorý je základom všetkých zábavných nápojov. Je to ten, kto sa inšpiruje večer a privádza telo ráno, nemá čas sa rozpustiť a dostať sa von.Všetky sily tela sú zamerané na zbavenie sa škodlivého toxínu, ktorý zostáva vo vyčerpanej pečeni. Tretina škodlivých látok sa vyparuje dýchaním. Pľúca a pokožka pôsobia ako filter. Ale hlavná rana padá na pečeň, odvážne sa snaží odstrániť jed s štipľavým zápachom a komplexným názvom - acetaldehyd.

  Táto látka má nepríjemnú, tvrdú arómu, ktorá sa bežne nazýva dym. Čím menej je alkoholický nápoj, tým nižšie je riziko zápachu, pretože pečeň sa rýchlo spracuje so spracovaním. Ak ste „prehnaný“, potom sa koncentrát bude zhromažďovať v pečeni, s ktorým nebude ľahké sa vyrovnať. Je to dlhý bolestivý proces, bez ktorého sa jednoducho nedá zbaviť výparov. Jediným spôsobom, ako si môžete vyrovnať svoju vinu pred organizáciou po párty, je zrýchlenie pečene a odstránenie toxínu pomocou niektorých trikov a ľudových liekov.

  Ako pomôcť telu rýchlejšie osviežiť dýchanie po sviatku?

  Ako ste už pochopili, výpary nie je možné odstrániť banálnym čistením zubov a jazyka a žuvačkou. Pretože aldehyd sa zhromažďuje v pečeni a to ovplyvňuje výskyt nepríjemného zápachu dychu, musí sa aktivovať proces spracovania tejto škodlivej zvyškovej látky.

  Najprv obnovte vôňu tekutiny vo vašom tele. Ak to chcete urobiť, musíte vypiť veľa čistej vody. Po nadmernom pití dochádza k dehydratácii. Keď tekutina vstúpi do tela, a čo je najdôležitejšie, vpečeň, aldehyd sa rozpúšťa, čo vedie k rýchlejšiemu vylučovaniu. Lekári odporúčajú piť minerálnu vodu a ešte lepšie - na pohár nalejte trochu medu a citrónovej šťavy.

  Pretože sa aldehyd vylučuje kožou spolu s potom, je potrebné cvičiť alebo trénovať v telocvični. Najprv sa bude zdať, že únava a letargia vám nedovolia uskutočniť celú lekciu. Už 15 minút po začiatku tréningu sa začnete rýchlo zotavovať.

  Fyzická aktivita je najúčinnejším spôsobom, ako urýchliť fungovanie všetkých orgánov. Okrem potu môžete dýchať aj pľúca. Takmer 10% aldehydu sa vylučuje dýchaním. Ak nemáte možnosť navštíviť telocvičňu, choďte na dychové cvičenia. Asi 5 minút, zatiaľ čo v uvoľnenej polohe, sa zhlboka nadýchnite a vydýchnite. Toto sa nazýva pľúcna hyperventilácia a považuje sa za jednu zo spoľahlivých metód na rozveselenie.

  Posledným osvedčeným spôsobom regenerácie je vykonať kontrastnú sprchu. Prudká zmena teploty aktivuje prietok krvi do všetkých orgánov, a preto všetko začne pracovať rýchlejšie. Sprchovací kút je tiež dobrý, pretože odplavujete pot, ktorý obsahuje nepríjemnú kyslú vôňu. Počas kontrastného plávania musíte urobiť najmenej 5 prepínačov studenej vody na horúci prúd. A potom utrite červený uterák. Po kúpaní naneste na pokožku krém alebo toaletnú vodu a vyčistite si zuby mätovou pastou. Nezbaví vás dymu, ale osvieži vásvzhľad a dýchanie.

  Maskovacie výrobky a iné núdzové metódy

  Za hodinu nemôžete eliminovať nepríjemný oblak dymu, ale v pokladnici ľudového poznania nájdete niekoľko správnych metód.

  Ľanový olej

  Je potrebné prehltnúť 1 polievkovú lyžicu. l. olej, v žiadnom prípade bez umývania vodou. Zakryje sliznicu úst, pažeráka a žalúdka tenkou vrstvou, ktorá blokuje uvoľňovanie nepríjemného zápachu. Mnohí považujú túto metódu za najúčinnejšiu.

  Orechový olej

  Princíp činnosti je rovnaký ako v prípade ľanového oleja. Táto metóda nepomôže zbaviť sa nepríjemných vôní, jednoducho blokuje ich odchod.

  Kávové zrná

  Táto metóda je obvyklým maskovaním, napríklad žuvačka. Aby ste dosiahli aspoň nejaký účinok, musíte zrno starostlivo žuť každú pol hodinu.

  Cibuľa a cesnak

  Táto metóda funguje podľa starého, ale spoľahlivého princípu „vyraziť klin klinom“. Túto metódu neodporúčame, pretože nie je skutočnosťou, že vášmu partnerovi bude ľahšie zvládnuť takúto zmenu arómy.

  Petržlen

  Ak budete žuť koreň čerstvej petržlenovej vane, zápach rýchlo a úplne zmizne na dlhšiu dobu, ako je zŕn kávového zrna.

  Muškátový oriešok

  Pikantnú vôňu korenia môžete jednoducho okoreniť. Napriek príjemným tónom korenia v sladkostiach nie je ich žuvanie v čistej forme tak príjemné. Ale kvôli tomu, aby ste sa zbavili výparov, môžete to tolerovať. Namiesto muškátového oriešku môžete použiť škoricu alebo klinček.

  Klinčekový púčik

  Niektorí odborníci tvrdia, že žuvaním čerstvého klinčekového púčika môžete nielen utopiť nepríjemný zápach vychádzajúci z vašich úst, ale tiež vystriedať. Dodáva silu, silu a dodáva energiu.

  Lieky v mnohých situáciách šetria lepšie domáce metódy. Jedným z najjednoduchších spôsobov rýchleho zotavenia a zmiernenia príznakov intoxikácie alkoholom je aktívne uhlie. Vynikajúci sorbent absorbuje toxíny obsiahnuté v tele. Lekárne tiež ponúkajú drahšie lieky, ktoré naliehavo pracujú na tom, aby sa zbavili dymu. Ďalším typom lieku sú lieky, ktoré musíte užívať pred sviatkom a starať sa o pečeň vopred.

  Môžete sa zbaviť výparov, ale oprava pečene je oveľa ťažšia. Vždy poznať opatrenie a neprekračujte hranice ani uprostred slávností. Nasledujúce ráno všetci ľutujú opitý a prisahajú na seba, že počas nasledujúcej strany budú pevnejší. Pokúste sa na to pamätať včas a aby ste sa nedostali do stavu pohotovosti pri odstraňovaní výparov.