Ako rýchlo vyliečiť suchý kašeľ?

Obsah
  6. Suchý kašeľ je zvyčajne výsledkom vírusovej infekcie alebo nachladnutia. Napriek tomu stojí za to vylúčiť tuberkulózu, onkologický, srdcový alebo alergický faktor. Pomocou diagnostickej štúdie môžete určiť správnu diagnózu a predpísať optimálnu liečbu. Ako liečiť suchý kašeľ?

  Zvážte účinné liečenie neproduktívneho kašľa s najbežnejšími príčinami jeho rozvoja: prechladnutie, vírusy a infekcie dýchacích ciest.

  Liečba

  Suchý kašeľ by sa mal liečiť správne podľa odporúčaní odborníka.
  Kľúčom k odstráneniu nenávistného utrpenia je pitie veľkého množstva teplého nápoja. Na prvý pohľad sa zdá, že pitná tekutina je hackerským odporúčaním, ktoré nebude hrať osobitnú úlohu. V skutočnosti, napriek jednoduchosti tohto odporúčania, dostatok teplého nápoja urýchľuje proces prechodu zo suchého na mokrý kašeľ.

  Rýchlo sa zbavíte suchého kašľa, ktorý pomôže odvarom bylín s expektoračným účinkom.

  Inhalácie

  Inhalačné liečby pomáhajú zmierniť suchý kašeľ. Môžete použiť špeciálne inhalátory alebo rozprašovače. A čo keď doma nie je inhalátor a nie je dosť peňazí na jeho kúpu? Potom môžete použiť starú metódu, ktorou je, že pacient je pokrytý uterákom a vdychuje paru.

  Trenie, obklady

  Najprv je potrebné poznamenať, že je potrebné poznamenaťže akékoľvek zahrievanie môže byť použité pri normálnej teplote, ak je zvýšené, potom sú takéto postupy prísne zakázané!

  Po kúpeli môžete urobiť drenážnu masáž, po ktorej je pacient zabalený do teplej prikrývky. V noci si môžete urobiť lekársku kompresiu. V rovnakom pomere berú rastlinný olej, med a vodku. Všetky tieto zložky by sa mali rozpustiť vo vodnom kúpeli. Po ochladení medicinálneho roztoku vyberte látku z prírodných vlákien a namočte ju. Na krk a medzi lopatkami sa nanáša tkanina. Na hornú časť handier je potrebné vložiť bavlnu a potom celofán, po ktorom je dobré fixovať.


  Nemali by ste robiť obklady každý deň, stačí postupovať raz za dva až tri dni
  .

  Vlhkosť a teplota

  Vytvorenie optimálnej vlhkosti a teploty v miestnosti je dôležitým bodom na rýchle odstránenie suchého kašľa. Ide o to, že suchý, prašný a teplý vzduch má negatívny vplyv na sliznicu dýchacích ciest, čím zhoršuje polohu pacienta.

  Je dôležité pravidelne vetrať miestnosť a vykonávať mokré čistenie. Najlepšie je zbaviť sa predmetov, ktoré na sebe zhromažďujú prach.

  Štekavý kašeľ u detí

  Čo by ste mali urobiť, ak má vaše dieťa silný štekací kašeľ? Predovšetkým nepanikárte, upokojte sa a upokojte svoje dieťa. Ak sa dieťa bojí, bude pre neho ťažšie dýchať a začne kašľať ešte viac. trvaťdieťa v náručí, rozptyľujte ho, povedzte príbeh.


  Oblečenie by nemalo obmedzovať oblasť hrudníka, inak bude kašeľ ešte silnejší

  Ak dôjde k štekajúcemu kašľu, je potrebné dieťaťu dať teplý nápoj. Pri akejkoľvek chorobe preto deti vždy strácajú tekutinu, aby sa predišlo dehydratácii a aby sa riedilo hlien, malo by sa im podať čo najviac tekutín.

  Ak je štekavý kašeľ sprevádzaný zvýšením teploty, malo by sa dieťaťu podať antipyretikum. Ak je teplota normálna, môžete si urobiť teplé kúpele na nohách a používať horčičné omietky.

  Je dôležité poznamenať, že ak štekavý kašeľ sťažuje dýchanie a dieťa nemá bronchiálnu astmu, potom nie je možné používať lieky proti astme v aerosóloch bez konzultácie so špecialistom. Plechovky samozrejme zmiernia stav dieťaťa, nezabudnite však, že sa líšia obsahom účinných látok a hormonálnych látok, preto dávkovanie a všeobecne potrebu takýchto aerosólov môže určiť iba špecialista.

  Ak je príčinou nepríjemného príznaku akútna laryngotracheitída, potom treba najprv zvlhčiť suchý kašeľ, pretože pomôže odstrániť baktérie z dýchacieho systému.

  Dlhodobé používanie expektorancií nie je prípustné, pretože samotné lieky môžu vyvolať kašeľ.

  Za zmienku stojí, že pri akejkoľvek chorobe je dôležitá úloha v roku 2006Imunitný systém hrá proces hojenia, a preto je dôležité posilniť imunitu detí.

  Vdýchnutie pary

  Vdýchnutie pary pomôže zmierniť opuchy hrtanu. Na panvici musíte prevariť vodu. Tam môžete pridať sódu, harmanček, šalvia. Dieťa by malo dýchať nad parou.

  Ak je vaše dieťa veľmi malé, položte hrniec na sporák a zatvorte kuchyňu. Nechajte dieťa sedieť blízko kachlí a aspoň dýchajte cez zdravú paru.

  Tradičná medicína

  Rýchlym prekonaním choroby môžu byť ľudové lieky. Na rozdiel od liekov sú ľudové recepty prirodzené a bezpečné. Poďme hovoriť o účinných receptoch, ktoré pomáhajú rýchlo sa zbaviť problému.


  Tradičná medicína ponúka jednoduché, cenovo dostupné a účinné recepty na suchý kašeľ

  Mlieko

  Pomocou mlieka sa môžete rýchlo zbaviť choroby vďaka jej jedinečným vlastnostiam:

   )
  • pomáha znižovať podráždenie hrtana;
  • riedi spúta a podporuje jeho vylučovanie;
  • má mukolytické, vykašliavacie a zvláčňujúce vlastnosti.

  Mlieko môžete kombinovať s figami, najmä pre deti to bude nielen užitočné, ale aj chutné lieky. Odvar mlieka s pridaním fíg má nasledujúce liečivé vlastnosti:

  • diafetický účinok;
  • antipyretická vlastnosť;
  • protizápalový účinok.

  Ďalším dobre známym, ale účinným receptom je mlieko s medom. Pohár horúceho mliekapiť s medom.

  Mlieko sa môže konzumovať aj s maslom. Táto kombinácia obaluje hrdlo, zjemňuje suchý kašeľ, odstraňuje pocit šteklenia a bolesti.

  Mlieko a minerálna voda

  Minerálna voda dokonale zvlhčuje hrdlo. Kombinácia minerálnej vody a mlieka zjemňuje a upokojuje horné dýchacie cesty.

  Je potrebné poznamenať, že tento nástroj by nemali používať malé deti!
  Minerálna voda musí byť zásaditá a mlieko sa musí ohriať. Mlieko bude mať otepľovací účinok a minerálna voda obohatí telo užitočnými látkami.

  Droga uľahčí rýchle odstránenie spúta, ako aj čistenie dýchacieho systému.

  Mlieko a zázvor

  Výrobok má nielen protizápalové a otepľovacie účinky, ale tiež neutralizuje patogény.


  Ginger sa vyznačuje vysokým obsahom kyseliny askorbovej, ktorá pomáha posilňovať imunitný systém
  .

  Mlieko a propolis

  Propolis obsahuje vosk, éterické oleje, vďaka ktorým má tieto vlastnosti:

  • antibakteriálny účinok;
  • imunostimulačný účinok;
  • antimikrobiálny a protizápalový účinok.

  Na jednu pohár horúceho mlieka by sa malo použiť približne päť kvapiek propolisu.

  Mlieko a banány

  Banán by sa mal v mixéri starostlivo nasekať. Potom sa pridá teplé mlieko a trochu medu. Táto zmes môžedať dospelým aj deťom. Ráno sa stav pacienta výrazne zlepšuje.

  Suchý kašeľ spôsobuje veľké ťažkosti a môže byť dôsledkom rôznych patológií. Vykonajte diagnostické vyšetrenie u lekára a potom okamžite začnite liečbu.