Ako rýchlo umývať mikrovlnnú rúru vo vnútri

Ešte pred 10 - 15 rokmi boli mikrovlnné rúry ďaleko od každej kuchyne a mnoho žien v domácnosti sa o nich len snívalo. V súčasnosti sa všetko výrazne zmenilo: je ťažké nájsť kuchyňu, ktorá nemá mikrovlnnú rúru. Moderná „zázračná pec“ sa stala nepostrádateľným pomocníkom pre celú rodinu. V ňom môžete nielen ohriať jedlo, ale tiež pripraviť rýchle a chutné jedlo. Je to kvôli tak častému použitiu, že je externe aj interne rýchlo kontaminovaná. Umývanie vonkajších povrchov nie je také ťažké ako vnútorná komora. Pri zahrievaní sa tuk z produktov dostáva na steny mikrovlnnej rúry. V tomto článku sa dozviete, ako umývať mikrovlnnú rúru vo vnútri improvizovanými prostriedkami.

Pani čelili tomuto problému pred umývaním rúry zo sušeného striekania jedla a tukov. Preto sa v mikrovlnnej rúre môže použiť veľa metód. Najjednoduchší spôsob umývania mikrovlnnej rúry špeciálnymi výrobkami zakúpenými v obchode s chemickými látkami pre domácnosť. Tuk sa okamžite rozpustí a prakticky zmizne pred očami. Nevýhodou tejto metódy sú vysoké náklady na chémiu. Mnohí ľudia radi umývajú kuchynské spotrebiče radšej prírodnými, než chemickými prostriedkami.

4. V domácnosti sú ako vždy prostriedky na záchranu v rukách žien:
    6. citrusové plody (citrón, pomaranč, vápno alebo grapefruit);
  • ocot;
  • sóda;
  • pracie mydlo (72%);
  • kyselina citrónová.

Zvážme podrobnejšie všetky uvedené fondy ako prostriedok boja proti mastnému plaku na stenách mikrovlnnej rúry doma.

Citrus

Tento spôsob čistenia vnútorných stien mikrovlnnej rúry od tuku je najpríjemnejší. Jedným kameňom môžete zabiť dvoch vtákov: nielen umývajte mikrovlnnú rúru vnútri, ale tiež eliminujte nepríjemný zápach, pretože citrusové plody osviežia celú kuchyňu svojou vôňou. Stačí si vziať jedno veľké ovocie alebo niekoľko malých ovocia. Nakrájajte na malé kúsky, vložte do misky, naplňte vodou a vložte do rúry, zapnite ju pri maximálnom výkone. Citrusové plody by sa mali „uvariť“ asi 20 minút. Po vypnutí mikrovlnnej rúry nádobu nevyberajte okamžite, nechajte ju trochu vo vnútri. Pred odstránením tuku nezabudnite mikrovlnnú rúru odpojiť od elektrickej siete! Odstráňte navlhčenou špongiou vrstvu zmäknutého tuku a potom osušte steny suchou utierkou. Táto metóda pomôže rýchlo vyčistiť kuchynské spotrebiče od spálenia.

Namiesto celých citrusových plodov môžete používať iba šupku a domácnosť ošetrovať iba samotným ovocím. Kvalita upratovania z takého príjemného hospodárstva nebude vôbec trpieť.

Stolový ocot

Zafarbené postriekané tuky môžete ľahko umyť octom, ale je lepšie uchýliť sa k tejto metóde, iba ak neexistujú iné možnosti. Kuchyňa by mala byť dobre vetraná. Pred týmto postupom je lepšie otvoriť okná a zapnúť kapotu pri maximálnom výkone, pretože výpary octu uvoľnené pri zahrievaní majú hrozný štipľavý zápach. Práve tieto páry prispievajú k erózii vrstvy nečistôtsteny mikrovlnnej rúry. Ocot sa naleje do špeciálnej nádoby a vloží sa do mikrovlnnej rúry na 10-15 minút. Po vypnutí rúru odpojte od elektrickej siete a začnite s čistením. Odstráňte mastnotu vlhkou špongiou a potom fotoaparát osušte uterákom.

Soda

Soda, nenahraditeľný pomocník v domácnosti, a tu prichádza na záchranu. Soda môže odstrániť mastné škvrny z oblečenia, umyť špinavé riady a usadzovať z kanvice. Môžete tiež ľahko odstrániť mastnú vrstvu, ktorá zostala na stenách rúry a mikrovlnnej rúry. Stačí rozpustiť jednu polievkovú lyžicu sódy v jednej pohári vody. Vložte do rúry pohár alebo misku malty a nastavte režim maximálneho výkonu. Nechajte sódu 15 minút „variť“. Po uplynutí stanoveného času zariadenie vypnite zo siete a začnite čistiť internú kameru. Tuk zmäkne a dá sa ľahko umyť vlhkou špongiou alebo handrou. Výhodou tejto metódy je absencia štipľavého alebo zápachu. Nevýhodou je nedostatok príjemnej citrusovej arómy, ako v prvom opísanom spôsobe.

Pracie mydlo

Pracie mydlo bolo vždy osvedčeným spôsobom zaobchádzania s rôznymi kontaminantmi. Toto je jediná metóda, ktorá pomôže rýchlo spláchnuť mastné usadeniny bez zapnutia mikrovlnnej rúry. Stačí utrieť handru a povrch ošetriť. Mydlový roztok okamžite nevymyte, musíte ho chvíľu nechať na stenách.Keď sa plak začne rozpúšťať, umyte ho a utrite komoru dosucha.

Kyselina citrónová

Ak naliehavo potrebujete kachle vyčistiť a doma nemáte jediné citrusové ovocie, môžete sa pozrieť do skrinky a nájsť si iný vhodný liek. Pomocou kyseliny citrónovej sa dajú ľahko odstrániť nečistoty zo stien mikrovlnnej rúry.

Vak s kyselinou citrónovou (25 g) sa rozpustí v 200 ml vody. Výsledná zmes sa vloží do rúry, režim maximálneho výkonu sa nastaví na 10 minút. Účinok bude rovnaký ako pri čistení ovocia, ale necítite príjemnú vôňu.

Aby ste si uľahčili umývanie starých škvŕn, pri zahrievaní jedlo jednoducho zakryte vekom alebo listom pergamenu. Tuk teda nebude strieľať.