Ako rýchlo odstrániť škvrnu trávy z džínsov

Sotva existuje osoba, ktorá bude argumentovať o praktickosti džínsov. Napríklad: v nohaviciach vyrobených z tejto textílie môžete ísť do kaviarne, ísť na prechádzku do parku a dokonca ísť von z mesta na piknik. Oblečenie sa často zašpiní pri odobraní: mastnota kebabu, kečupu, vína a dokonca aj škvrny od trávy na džínsoch - tieto zložky môžu navždy zničiť oblečenie. Je veľmi nepríjemné, keď sa podobné udalosti stanú s vašimi obľúbenými nohavicami. Preto musíte hľadať rôzne spôsoby, ako umyť trávu džínsami?

Metódy „spásy“

V súčasnosti existuje mnoho špeciálnych odstraňovačov škvŕn, ktoré môžu tieto problémy ľahko vyriešiť. Nevýhodou väčšiny týchto výrobkov je to, že obsahujú fosfáty, povrchovo aktívne látky a iné agresívne látky, ktoré môžu spôsobiť podráždenie pokožky alebo alergickú reakciu.

Trávu z džínsov je možné umývať pomocou ľudových prostriedkov. Pri ich praní v procese prania musíte tvrdo pracovať, pretože majú na rozdiel od domácich odstraňovačov škvŕn jemnejší účinok. Medzi ženy v domácnosti sú populárne tieto recepty:

  1. 30% kyselina octová dobre bojuje so škvrnami od trávy. Nasaďte si nohavice a utrite ich kefou, aby produkt dobre prenikol do látky. Umyte si nohavice za hodinu.
  2. Nasledujúca metóda je vhodná pre slobodných mužov, ktorí nie sú zvyknutí na porážku s poškodenými nohavicami, ale z dôvodu väzby na svoju obľúbenú vec ju nemôžu vyhodiť. Nalejte vriacu vodu na škvrnu a ihneď odošlite oblečenie do práčky.Teplota vody počas umývania by mala byť najmenej 60 stupňov.
  3. Pomáha čistiť džínsy a mydlo na pranie. Najskôr nalejte amoniak na škvrnu a potom nastrúhajte na jemné strúhadlo, mydlo. Napente túto zmes a nechajte ju pol hodiny. Potom nohavice pošlite do práčky.
  4. Pomôže tiež odstrániť škvrny z vodky trávy, ale iba v prípade, ak je čerstvá. Naneste na odev alkohol a utrite handrou kefou. Potom je vhodné si umyť nohavice, z ktorých bola škvrna odstránená, inak budú dlho voňať ako vodka.

Ak nemáte čas sa poraziť so znečistenými vecami, môžete ich vziať na chemické čistenie. V takýchto zariadeniach je možné za poplatok bez problémov odstrániť miesta akejkoľvek zložitosti.

Vezmite na vedomie

Po šití sa rifľové oblečenie zafarbí v modrej, zelenej, hnedej a iných farbách. Preto pomocou určitých prostriedkov na odstránenie škvŕn starostlivo dodržiavajte všetky kroky, ktoré sú opísané v pokynoch. Koniec koncov, preexponovaním odstraňovača škvŕn na odevoch alebo nesprávnym výpočtom proporcií riskujete pokazenie vašej obľúbenej veci.