Ako rýchlo odstrániť modriny na nohách

Obsah

  Bruisinga sa vzťahuje na podkožné krvácanie sprevádzané nepríjemnými pocitmi a škaredou farbou v oblasti tvorby. Môžu mať odlišnú povahu: hematóm (z hrboliek alebo modrín), modriny (v dôsledku cievnych ochorení), modriny. Na ľahké odstránenie týchto neestetických prejavov je potrebné zistiť ich povahu.

  V dôsledku poškodenia stien plavidla dochádza k podkožnému krvácaniu, ktoré sa nazýva modrina.

  Krv po rozliatí zafarbí okolité tkanivá v karmínovom odtieni. Hematóm sa neskôr zmení na modrý, potom sa zmení na zelený, zožltne a prejde. Proces od zranenia až po úplné uzdravenie môže trvať až dva týždne.

  Ak plávate v studenej vode, prechádzajúca žltkastá škvrna sa znova zmení na modrú, hoci bolesť nebude cítiť. Počas hmatu sa modrina mierne utiahne, jej ošetrenie si bude vyžadovať viac času. Výsledkom je, že potrvá ďalší týždeň, kým sa pokožka vráti do svojej normálnej farby. Predtým, ako pochopíte, ako sa zbaviť modrín na nohách, mali by ste určiť povahu vzhľadu modrín.

  V dospelosti je možné získať modriny aj pri náraze na tvrdý povrch (napríklad: ostrý roh stola, noha postele). V takom prípade môžete modrinu vyliečiť včasným poskytnutím prvej pomoci. Najčastejšie príčiny modrín: staroba, nedostatok vitamínov, choroby srdca a krvných ciev, kŕčové žily, hemofília, tehotenstvo atď.

  Ako sa rýchlo zbaviťmodriny na nohách?

  Ak sa už vyskytlo modrina, mali by sa prijať opatrenia na odstránenie ďalších následkov. Je lepšie odstrániť modrinu hneď na nohe, ako ju vyliečiť niekoľko dní. Na rýchle odstránenie následkov úrazu je potrebné poskytnúť prvú pomoc včas. Hmlovina a podkožné krvácanie sa dajú ľahko odstrániť, ak sa niekoľko jednoduchých pravidiel dodržiava správne. Pohotovostná starostlivosť v tomto prípade zahŕňa tieto kroky:

  1. Ihneď po náraze je potrebné umiestniť nohu nad úroveň tela - zníži sa tým prietok krvi, čím sa zníži prietok krvi pod kožu. V dôsledku toho bude postihnutá oblasť menšia a ľahšie sa zbaví hematómu.
  2. Bandáž miesta elastickým obväzom. Stlačenie zastaví krvácanie. V tomto prípade by sa malo zabrániť aktívnym zaťaženiam, pretože pohyb zvýši prietok krvi, čo vyvoláva vyliatie hemoglobínu pod kožu.
  3. Aplikujte za studena. Zúženie ciev zabráni zvýšeniu hematómu. Okrem toho zmierňuje bolesť a zmierňuje opuchy.
  4. V priebehu nasledujúcich troch dní neberajte riedidlá krvi (ani aspirín).

  Prvá pomoc pri hematóme

  Dôležité!Aby sa rýchlo zbavilo modrín, je potrebné poskytnúť končatinám odpočinok. V prvý deň po podaní modrín je lepšie vyhnúť sa intenzívnej námahe, dlhým prechádzkam.

  Liečba v nemocnici

  V nemocnici sa spolu so zraneniami snažia eliminovať prijaté hematómy. Za týmto účelom lekári odporúčajúznamená:

  • riešenie terapie. Výskyt modrín je výsledkom hromadenia hemoglobínu pod kožou. Počas odtoku koaguluje a mení sa na hemosiderín, ktorý sa prejavuje zafarbením tkanív charakteristickou modrou farbou. Túto látku je možné eliminovať zlepšením metabolizmu v nárazovej zóne. Na tento účel sa masti aktívne používajú na zvýšenie mikrocirkulácie (heparín, troxerutín).
  • zvýšený prietok krvi. Pokiaľ je hematóm čerstvý, zúžte cievy v postihnutej oblasti, aby ste znížili množstvo krvi nalievanej do tkaniva. Hneď nasledujúci deň, aby sa zbavili modrín, bude potrebné posilniť metabolické procesy. Za týmto účelom lekár predpisuje Bodyagi. Liek má miestne podráždenie. Prirodzené zloženie lieku zabraňuje vzniku alergických reakcií. Tento liek je vyrobený zo sladkovodných húb.
  • fyzioterapeutické postupy. V prípade veľkých hematómov môže špecialista odporučiť hardvérovú pomoc vo forme kryoterapie, laserového zahrievania, magnetoterapie a darsonvalu. Takéto metódy umožňujú aktivovať ochranné funkcie tela, zvyšovať krvný obeh a rýchlo zmierniť opuchy v oblasti nárazu.

  Samoliečba hematómov pomocou skrinky pre domáce lekárstvo

  Aby sa modrina rýchlo odstránila, je potrebné ju ošetriť v súlade s povahou jej vzhľadu. Ak hovoríme o obvyklých modrinách - chlade a odpočinku - najlepší liek. Ak je hematóm výsledkom ochorenia, musíte sa poradiť s lekárom. Až potomdiagnostike bude pridelená príslušná liečba. V prípade neprítomnosti zjavných chorôb sa modrina môže liečiť takto:

  Ďalší článok: Ako odstrániť modrinu z oka
  • zahrievanie obklady (aj na alkohole) - druhý deň po vytvorení modrín. Prvý deň je lepšie zabrániť zvýšeniu teploty v oblasti modrín, aby nedošlo k opätovnému množeniu. Ak sa na kompresiu použije alkohol, musí sa zriediť vodou, aby sa zabránilo popáleniu pokožky.
  • použitie mastí: Záchranca, Lyoton, Troxevasin. Dokonale zužujú krvné cievy, pomáhajú normalizovať metabolizmus v zóne nárazu. Na ošetrenie modrín je tiež vhodný gél Dolobene a masť heparínu.
  • Aplikácia jódovej sieťky priamo na modrinu a tkanivo okolo nej. Túto metódu často predpisujú lekári. Jód má rozlišovací účinok, umožňuje vám rýchlo odstrániť zápal a odstrániť škaredú farbu. Jód je univerzálny liek na zranenia. Liečia nielen rany, ale tiež odstraňujú modriny. Liečivo má rezolučný účinok zvýšením mikrocirkulácie. Časté používanie jódu na pokožku môže viesť k popáleniu, ktoré iba zvýši tvorbu modrín. Sieť by sa preto mala aplikovať iba na staré modriny.
  • pleťové vody z výrezu ľubovníka bodkovaného, ​​tinktúry nechtíka tiež prispievajú k zlepšeniu metabolických procesov. Vitamíny obsiahnuté v rastlinných prípravkoch poskytujú výživu pre pokožku a zlepšujú regeneračné procesy.
  • trenie éterickými olejmi. Ľahká masáž pomocoupoužitie aromatických olejov urýchli metabolizmus, urýchli proces hojenia. Levanduľové, zázvorové, rozmarínové oleje - zápaly dobre odstraňujú.
  • sa zlisuje tkaninou, ktorá umožní schovať modrú farbu do dvoch dní a do konca týždňa hematóm úplne odstrániť.

  Masť, ktorá by mala byť v každej lekárničke

  Na zabránenie periodického modrinového poškodenia na dolných končatinách stačí posilniť lode. Užívaním multivitamínových komplexov sa zabráni hematómom. To platí najmä pre tehotné ženy a počas zimy. Osobitná pozornosť by sa mala venovať výžive. Do stravy je dôležité pridávať potraviny bohaté na vitamín C (čierne ríbezle, ananásy, citróny). Ďalším dôležitým bodom je starostlivosť o rovnováhu pitia.

  ​​

  V prípade rozsiahleho subkutánneho krvácania, ktoré sa rozšírilo dokonca aj na svaly, môže dôjsť k vzniku závažných zápalových procesov a vnútorného hnisania. V tomto prípade prichádzajú pacienti s horúčkami v zóne nárazu, prítomnosťou bolestivých pocitov, pečatí. Výsledkom je, že končatina nemôže normálne fungovať: pohyby budú obmedzené. Takýto prípad si vyžaduje komplexnú liečbu, inak je možný subfebrilný stav (vyžaduje chirurgický zákrok a priebeh antibiotík).

  Na ošetrenie čerstvého hematómu pod nechtom môžete ihlu zahriať na oheň a nechtovú dosku s ním spáliť. To umožní prietok krvi a krvi. Následné ošetrenie spočíva v použití obkladov a pleťových vôd. Ak nieodvahu vykonávať také mikro-operácie doma, môžete kontaktovať chirurga. Skúsený lekár môže ľahko odstrániť nadmerný opuch vo vnútri nechtu, ktorý odstráni modriny za pár dní.

  Hematóm pod nechtom

  Dôležité!Nemožno liečiť modriny použitím všetkých vonkajších látok súčasne, pretože to je podráždenie kože, výskyt alergických reakcií. V dôsledku toho sa môže objaviť svrbenie, kožná vyrážka.

  Ľudové metódy na rýchle odstránenie modrín na nohách

  Ľudoví liečitelia odporúčajú liečbu modrín prírodnými prísadami. Ako ukazuje prax, mnohé lieky pomáhajú ešte lepšie ako masti vo farmácii. Ak naliehavo potrebujete odstrániť hematóm do dvoch alebo troch dní, dostupné nástroje vám pomôžu:

  • Na hematóm naneste dve hodiny chladný, premytý banánový list. Potom ich vymeňte za čerstvé. Procedúra sa môže opakovať dvakrát denne, až kým sa nezmení farba pokožky.
  • Pripravte masť na škrob a prevarenú vodu. Aby ste to dosiahli, zmiešajte ingrediencie v pomere 2: 1. Výsledná zmes sa spracuje za pomliaždeniny. Je lepšie postupovať v noci, takže masť je na postihnutej oblasti dlhšia.
  • Cibuľovú kašu pripravte so soľou a pripevnite ju k miestu nárazu. Obyčajná biela cibuľa by mala byť mletá a mletá soľou. Výsledná zmes sa nanesie v hustej vrstve na miesto hematómu a zabalí sa. Po dvoch hodinách môžete postup zopakovať. Vďaka vitamínom obsiahnutým v šťave sa modrina rýchlo rozpustí a soľ dokonale odstraňuje opuchy.
  • Zemiaky -prírodný liek na liečbu hematómov. Rastlina obsahuje škrob a glykogén. Tieto komponenty absorbujú tekutinu, čím znižujú opuch. Zemiaky vďaka svojmu bohatému obsahu vitamínov rýchlo ošetrujú modriny. Hľuzy sa pomelú na kašu a potom sa stlačia. Ak budete postup opakovať každú noc, počas troch dní môžete úplne normalizovať farbu pleti.
  • Stlačiť. Vezmite 5 kvapiek jódu, 25 ml octu, premiešajte 10 g soli a navlhčite gázu. Potom ju opatrne vložte na miesto nárazu a zabaľte. Pomáha aj zo starých modrín.
  • Kapusta je ďalší populárny spôsob, ako zmierniť opuch a zlepšiť farbu pokožky v mieste lézie. Zloženie listov tejto rastliny obsahuje vitamín C, ktorý pomáha spevniť steny kapilár. Šťava z kapusty zlepšuje metabolické procesy a urýchľuje hojenie. Stačí pripevniť plachtu na modrinu na dve až tri hodiny a obliecť ju handrou. Potom môžete kompresiu zmeniť na čerstvú. Ak rozomelete rastlinu a vtierate do nárazovej zóny vo forme kalu, hematóm prebehne rýchlejšie.

  Masáž na odstránenie hematómov

  Okrem štandardných ľudových metód bude v kabinete pre domáce lieky vždy aj záchranná masť a podobne. Pomáha tiež zbaviť sa modrej pokožky a tiež zmierňuje bolesť v mieste nárazu. Tiež, pár dní po podaní modrín, musíte urobiť masáže, aby ste rýchlo vyriešili hematóm.

  Zvyčajné účinky modrín sa samozrejme dajú odstrániť doma, nemali by sme však zabúdať, že príčiny hematómovpreto môžu existovať vážne choroby, preto je pred samoliečbou lepšie sa uistiť, že nie sú prítomné kŕčové žily a iné nepríjemné ochorenia.