Ako rýchlo odstrániť kocovinu

Obsah

  Otázka, ako sa zbaviť kocoviny, nie je známa iba ľuďom, ktorí navždy odmietali piť alkohol. Veselá a búrlivá hostina v reštaurácii znamená doma náročné a „nevľúdne“ ráno. Nepríjemný zápach tela a dýchanie, nevoľnosť, závraty a pocit hanby a ľútosti - neúplný zoznam všetkých nepríjemných dôsledkov hlučnej chôdze. Je dobré, ak máte na deň voľna syndróm kocoviny, ale čo ak máte obchodné rokovania, pohovor alebo veľa práce, ktorá si vyžaduje sústredenie.

  Kocovina kocovina

  Kocovina kocovina je skutočným mučením fyzického a morálneho stavu človeka. Väčšina ochorení sa vysvetľuje skutočnosťou, že alkoholické nápoje majú tvrdý diuretický účinok. Po niekoľkých pohári vína alebo jednej pohári piva určite budete chcieť použiť toaletu. Tekutina umýva z tela minerály a vitamíny. Hladina cukru v krvi prudko klesá a krvné cievy sa rozširujú. Posledné dva procesy zaručujú pocit ťažkosti v hlave ráno po chôdzi.

  Príznaky ťažkého kocoviny sú:

  • bolesti hlavy v týlnej alebo frontálnej oblasti, menej často tupá alebo rezná bolesť v chrámoch;
  • zlý dych, ktorý nie je možné cítiť samostatne;
  • bolesť očí za jasného svetla;
  • pocit suchých očí;
  • chvenie rúk;
  • intenzívny smäd;
  • bolesť svalov, únava a túžba po spánku celý deň;
  • zmysel pre morálkudepresia a depresia: osoba je mučená pocitom hanby a viny za včerajší incident;
  • nevoľnosť, v niektorých prípadoch vracanie a hnačka.

  Po opití toho istého množstva rovnakých nápojov sa rôzni ľudia môžu cítiť inak. Všeobecne sa uznáva, že muži sa neopijú tak rýchlo ako ženy. Je to kvôli telesnej hmotnosti: Čím viac kilogramu človek váži, tým rýchlejšie jeho telo spracuje alkohol. Pitie tmavého alkoholu (koňaku, tmavého piva, červeného vína a likérov) má za následok ťažšiu kocovinu. Je to kvôli vysokému obsahu toxínov.

  K pitiu piva dôjde po opití veľkého množstva piva. Milovníci chmeľového nápoja ráno „zlomia“ hlavy, pod očami sa objavia vrecká, všimne sa nepríjemný zápach dýchania. Pretože pivo má silný močopudný účinok, ráno je cítiť sucho v ústach. Je dôležité rýchlo obnoviť rovnováhu vody.

  Odstraňujeme toxíny

  Vôňa dymu, ktorá sa objavuje ráno po požití alkoholu, je spôsobená intoxikáciou tela. Rozklad alkoholu je zložitý proces v pečeni. Po rozdelení sa etanol prevedie na acetaldehyd. Vylučuje sa cez kožu, pot a moč. Pokus o vyčistenie zubov alebo „zachytenie“ nepríjemného zápachu z úst nebude úspechom korunovaný, pretože nielen ústna dutina, ale celý organizmus je voňavý doslovne.

  Prvou možnosťou detoxikácie je eliminácia toxínov fyzikálnymi prostriedkami. Umelo indukuje zvracanie(prázdny žalúdok) a urobte si klystír doma. V čreve je veľké množstvo jedov, ktoré je potrebné čo najskôr odstrániť. Ak neviete, ako alebo nechcete vykonávať navrhované postupy, použite sorbenty zakúpené v lekárni. Najobľúbenejšie a cenovo dostupné je aktívne uhlie. To vám nepomôže zbaviť sa dymu za pár minút, ale urýchli sa tým proces odstraňovania toxínov.

  Možno sa uchýliť k pomoci efektívnejším farmaceutickým liekom: Polyphepan, Lignosorba alebo Lieferana. Majú detoxikačný účinok, odstraňujú z tela jedy, soli a produkty rozkladu etanolu. Na urýchlenie procesu samočistenia tela si môžete vziať tinktúru z Eleutherococcus, kyseliny jantárovej alebo šťavy z čerstvého citrónu.

  Obnovenie vodnej rovnováhy

  Regenerácia z kocoviny pomôže doplniť telo tekutinou stratenou počas sviatku. Použitie soľanky na bolesť kocoviny sa považuje za klasiku. Táto metóda je veľmi pochybná, hoci poskytuje rýchly výsledok. Soľ bráni ďalšiemu úbytku tekutín v tele. Je lepšie používať fermentované mliečne výrobky (jogurt alebo kefír), minerálnu vodu a odvar z ovsa, ktoré sa dajú pripraviť doma.

  Obnovenie nervového systému

  Dehydratácia a zníženie hladiny cukru spomaľujú mozog, čo spôsobuje nepríjemný pocit viny a depresie. Ak chcete rýchlo „aktivovať“ mozog a nechať ho fungovať, zoberte glycín. Rozpustite naraz jednu hodinuGlycínová tableta, ktorá sa umiestni pod jazyk.

  Zvyšuje mentálne schopnosti, znižuje psychický stres a reguluje metabolizmus.

  Ak nemáte čas a potrebujete sa čo najskôr zbaviť syndrómu kocoviny, dostanú sa k záchrane:

  • Pantogam,
  • Mexidol,
  • Panangin,
  • Picamilon.

  Tieto tablety majú priaznivý vplyv na stav nervového systému a normalizujú fungovanie kardiovaskulárneho systému. Ďalším populárnym liekom, ktorý rýchlo eliminuje opicu, je Enterosgel. Pomáha odstraňovať toxíny a jedy z tela, čo zlepšuje celkovú pohodu a eliminuje výpary. Príjem Enterosgelu zmierňuje nevoľnosť a normalizuje tráviaci trakt.

  Postupy pri vode

  Ak chcete obnoviť rovnováhu vody a urýchliť vylučovací systém, musíte zrýchliť krvný obeh. Vodné procedúry doma výrazne zlepšujú zdravie a zlepšujú pohodu. Ráno po „búrlivej noci“ má telo nepríjemnú zatuchnutú vôňu, takže potrebujete sprchu.

  Odporúčame prečítať si: Ako odstrániť toxíny z tela
  1. Kontrastná sprcha. Začnite plávať horúcou vodou. Po celej dĺžke tela vyplavte zápach potu a vydýchnite póry. Potom teplú vodu vymeňte za horúcu, po 3 sekundách prudko zapnite chlad. Tento postup povzbudzuje a dáva silu.
  2. Chladničky. Tento postup šetrí na syndróm kocoviny, ale môže viesť k podchladeniu a prechladnutiu.Studená voda sa musí naliať na hlavu a telo nie dlhšie ako 10 - 15 sekúnd.
  3. Sauna. Ak je to možné, navštívte saunu alebo parný kúpeľ. Teplý a vlhký vzduch otvára póry a pomáha pri rýchlom odstraňovaní toxínov z tela. Čisté telo „dýcha“, čo urýchľuje všetky metabolické procesy.
  4. Teplý kúpeľ s levanduľovým olejom. Kúpeľ s éterickým olejom pomáha zrýchliť obličky a rýchlejšie odstraňuje soli a jedy. Dvadsaťminútová relaxačná relácia urýchli elimináciu jedov 20-25-krát.
  5. Kompresia za studena. Pomáha iba pri bolestiach hlavy. Pripojený ľadový obklad obmedzuje krvné cievy a znižuje opuchy tváre.

  Gymnastika

  Počas silného opice je zakázaná fyzická aktivita. To môže nepriaznivo ovplyvniť činnosť orgánov kardiovaskulárneho systému a vyvolať mikrokrytie. Užitočné dychové cvičenia: po dobu 5 minút je potrebné zhlboka dýchať (6 sekúnd) a pomaly vydýchať (aj 6 sekúnd). Vetranie pomáha odstraňovať zápach rýchlejšie. Dýchacie cvičenia zmierňujú nevoľnosť. Ak ste v práci, ale vaša pohoda sa ešte nezlepšila, nezabudnite urobiť krátke dychové cvičenia.

  Vyhýbanie sa kocovine

  Lepšie je zabrániť chorobe, ako ju liečiť. Ak budete postupovať podľa niekoľkých dôležitých odporúčaní, bude ľahšie odstrániť kocovinu. Najlepším spôsobom je prestať piť alkohol. Pomôže vám to, aby sa nečervenal z pachu dymu, netrpel svalom a bolesťou hlavy. Ak toto odporúčanie nie je možné, postupujte podľa týchto pokynov:

  1. Nepite alkoholna lačný žalúdok. To môže spôsobiť nevoľnosť a rýchlu intoxikáciu. Pite veľa vody s alkoholom a jesť veľa. Zníži sa tým nepríjemný pocit v dopoludňajších hodinách a zmiernia sa pretrvávajúce výpary.
  2. Pred prvým pohárom alkoholu vypite aktívne uhlie (výpočet: 1 tableta na 10 kg telesnej hmotnosti).
  3. Medzi nápojmi počkajte pol hodiny. Chat s priateľmi, tanec, choďte na čerstvý vzduch.
  4. Nemiešajte alkoholické nápoje. Počas sviatku a po ňom to bude mať za následok bolesti hlavy a nepríjemný dych.
  5. Likvidáciu likéru „neochutňujte“ tým, že ho dlhodobo držíte v ústach. Sliznica v ústach rýchlo absorbuje alkohol a vedie k rýchlej intoxikácii.

  Na odstránenie pocitu ťažkosti a bolesti hlavy nie je potrebné prehltnúť hrsť tabliet. Môžete využiť rady ľudí a zlepšiť pohodu pomocou ľudových prostriedkov.