Ako rýchlo odstrániť hickey na krku alebo ho skryť?

Pravdepodobne mnohí narazili na situáciu, v ktorej vám vášnivým partnerom, ktorý to úplne nechce urobiť, urobil z teba hickey. Jedna vec je, ak sa hematóm nachádza na tej časti tela, ktorá môže byť pokrytá odevom. Ale čo keď sa sanie objavilo na krku alebo tvári a vy musíte pracovať? Ako rýchlo odstrániť hickey?

Ak ste žena a sacie hrdlá okolo krku môžete skryť pomocou šatky, šatky alebo oblečenia s vysokým golierom. Sanie môžete nalepiť na kožu sfarbenú lepiacu omietku alebo masku so základom. V takom prípade by mala byť farba podkladu o niečo svetlejšia ako farba, ktorá sa nanáša každý deň. Pre mužov je najjednoduchšie uzavrieť cestu sania na ich krku alebo tvári pomocou pásovej pomôcky, akoby to bolo bežné pri holení.

Na odstránenie sania na krku, ako aj na iných častiach tela, môžete použiť krémy obsahujúce heparín, napríklad dobre známy záchranný krém. Pomáhajú tiež krém proti modrinám, gél Troxevasin, Lyoton-gél, Venotur. Ako alternatívu môžete použiť bodyaga, čo je jemný prášok rastlinného pôvodu. Prášok je potrebné zmiešať s vodou alebo krémom, naniesť na postihnuté miesto a nechať pôsobiť 15 - 20 minút. Všetky vyššie uvedené lieky majú vynikajúce vstrebateľné, protizápalové a regeneračné účinky.

Ľudové prostriedky na zbavenie sa sania

Ak nemáte uvedené prostriedky k dispozícii a nemáte čas ísť nalekáreň, môžete použiť ľudové lieky. Hneď ako zistíte sanie, musíte naň okamžite naliať ľad alebo napríklad lyžičku, ktorá bola predtým v mrazničke ochladená.

Saním môžete rýchlo zbaviť sania. Na to nakrájajte cibuľu na dve polovice, pripevnite ju na zasiahnutú oblasť pokožky a chvíľu ju nechajte. Cibuľa môže byť nahradená cesnakom.

Zemiaky sa považujú za vynikajúci prostriedok proti hematómom. Čerstvo nakrájané surové zemiaky je potrebné pripojiť k sacej stene a nechať pôsobiť 20-30 minút. Zemiaky sa dajú nastrúhať a jemne spracovať na obklady. Môžete urobiť komprimáciu z bielej kapusty. Urobte to z čerstvého kapustového listu a jemne ho premiešajte valčekom. Keď šťava vychádza na povrch plachty, plachta by sa mala naniesť na poranené miesto, zabaliť do gázy a ponechať dlhšiu dobu.
Ak chcete rýchlejšie odsávať, môžete masírovať bolesti v mieste. Ak to chcete urobiť, vezmite tvrdú špongiu, naneste malú zubnú pastu na miesto sania a masáže. Tento postup je možné vykonať niekoľkokrát s krátkymi prestávkami.

Pomáha tiež soda na pečenie. Za týmto účelom sa zmieša s vodou, výsledná hmota sa nanesie na miesto sania a nechá sa dlho pôsobiť.

Saním sa môžete zbaviť pomocou jódovej mriežky. Táto metóda je účinná iba v prípade čerstvých modrín.

Je dôležité pamätať na to, že ašpirácia, podobne ako akýkoľvek iný hematóm, ustupuje najlepšie za 3-4 dni. Vyššie uvedené metódy sa urýchľujúproces regenerácie pokožky a pomáha znižovať veľkosť odsávania a intenzitu jeho sfarbenia.