Ako rýchlo odstrániť čierne oko

Obsah

  Tmavé bolestivé kruhy pod očami - alarmujúci signál tela o malej poruche alebo chronickom probléme. Pri úvahách o tom, ako odstrániť podliatiny pod očami, sa ženy uchyľujú predovšetkým k používaniu kozmetiky. Pomocou zázrakov modernej kozmetológie môžete skryť akékoľvek chyby na tvári. Je však dôležité si uvedomiť, že dočasné maskovanie hematómov môže viesť k progresii ochorenia. Koža je odrazom práce mnohých vnútorných orgánov a nervového systému. Akékoľvek rušivé príznaky by sa nemali ignorovať.

  Dôvody

  Mnoho ľudí, najmä ženy, čelia problémom a myslia iba o svojej vonkajšej strane. Je dôležité nielen nájsť spôsob, ako rýchlo odstrániť podliatiny pod očami, ale tiež zistiť príčiny ich prejavu. Tieto javy často naznačujú nadmernú únavu a nedostatočný spánok. Odpočinok po náročnom týždni a zdravý a dobrý spánok vám pomôžu zbaviť sa stmavnutia tváre. Ak ste v poslednej dobe neboli prepracovaní (čo znamená duševnú prácu), nezažili ste stresujúce situácie a nespali ste správne, ale kruhy pod vašimi očami nezmiznú, problém môže byť hlbší.

  • Pigmentačná porucha. Toto je pomerne zriedkavá príčina stmavnutia oblasti pod očami. Kozmetológ to pomôže. Ak ide o nesprávnu distribúciu melanínu, pomôžu vám špeciálne masky alebo laserové postupy.
  • Vrodená črta. Najčastejšou príčinou opečeniaoblasť očí je vrodená špecifickosť umiestnenia krvných ciev. Niekedy sú v hornej vrstve pokožky, čo vytvára efekt tmavých kruhov. Ak lekár zistí, že patríte do kategórie ľudí so špeciálnym usporiadaním krvných ciev, jedinou možnosťou pre vás je maskovať ich tonickými prostriedkami. Plastická chirurgia ciev je nebezpečná a stojí veľa peňazí.
  • Zmeny súvisiace s vekom. S vekom je pokožka menej pružná, bledá a zreteľne tenšia. Výsledkom je viditeľnosť všetkých ciev na tvári. Koža niekedy prechádza výraznými zmenami za 40 rokov a niekto z 50 vyzerá mladý a svieži. Závisí to od genetiky, vonkajších faktorov a zdravotného stavu. U žien, ktoré sú zvyknuté starať sa o tvár, sa negatívne zmeny objavia oveľa neskôr.
  • Zlý spôsob života. Pitie a fajčenie negatívne ovplyvňuje mnoho vnútorných orgánov a stav pokožky. Zneužívanie alkoholu poškodzuje predovšetkým orgány kardiovaskulárneho systému. To negatívne ovplyvňuje stav krvných ciev a kapilár.
  • Nedostatok vitamínu. Príčiny hnednutia môžu spočívať v sezónnom nedostatku esenciálnych vitamínov. Lekári vám pomôžu zistiť, ktoré prvky telo normálne nefunguje, a to tak, že vás poveria vykonaním potrebných testov.
  • Ochorenie pečene. Pečeň je prvý dôležitý orgán v činnosti vylučovacieho systému. Cez to prechádza všetko, čo jeme alebo pijeme. O každomvnútorné problémy, pečeň signalizuje vonkajšie prejavy (vyrážky, podráždenie, akné, škvrny). Ak sa kruhy pod očami objavia modro-žlté, môže to byť signál problémov s pečeňou.
  • Ochorenie štítnej žľazy. Štítna žľaza reguluje metabolizmus a je zodpovedný za reguláciu hormónov. Problémy v jej práci sa odrážajú v stave pokožky. Môže to byť akné, malé pupienky, modriny pod očami a opuchy tváre.

  Iba integrovaný prístup k liečbe vám pomôže natrvalo obnoviť svieži vzhľad tváre. Ak však ide o únavu alebo tmavé škvrny, ktoré vznikli v dôsledku banálneho nedostatku spánku, pomôžu vám masky, masáže, obklady, správny make-up a „malé triky“.

  Metódy núdzového domova

  Ak sa na vás panda pozerá z odrazu v zrkadle, musíte prijať naliehavé opatrenia, najmä ak potrebujete ísť do školy alebo do práce za hodinu. Existuje mnoho praktických rád, ako rýchlo odstrániť čierne oči bez toho, aby ste opustili svoj domov.

  Núdzové metódy:

  • používanie špeciálnej kozmetiky (to je to, čo väčšina dievčat využíva);
  • použitie obkladu;
  • chladenie kocky ľadu.

  Kozmetická kamufláž

  Pre väčšinu žien sú klasické tónovacie výrobky stále základom a práškom. Nepomôžu sa zbaviť modrých stôp okolo očí. Nadácia môže maskovať iba tie najmenšie chyby a prášok vás pridá vo veku 3 až 5 rokov. Stopové modriny podoči doma pomôžu korektoru. Tento moderný produkt zázrakov bol špeciálne vyvinutý pre citlivú pokožku pod očami a cez oči.

  Textúra korektoru pripomína textúru bežného základu. Je dodávaný vo forme ceruziek alebo malých trubičiek. Pri výbere „vášho“ korektora aplikujte kvapku produktu na žilu na vnútornej strane zápästia (kde sa meria pulz).

  Výber odtieňa korektora závisí od odtieňa modrín na tvári. Ak chcete skryť hnedasté kruhy, musíte použiť nástroj s prevládajúcim zeleným pigmentom. Ak chcete maskovať fialovo-modré škvrny, musíte použiť korektor so žltým pigmentom. Ak chcete skryť žltosť, použite korektor s modrým pigmentom. Často sa používajú na maskovanie hematómov v otvorených častiach tela, ktoré zostávajú po náraze. Modrý pigment pomáha zakrývať opuch žltým odtieňom, ktorý po modre ostáva na tele dlho.

  Obklady

  Obklady vyrobené z prírodných produktov sú už roky osvedčeným spôsobom odstránenia čiernych očí a odstránenia opuchov. Vystrihnite kruh z čerstvých uhoriek alebo surových zemiakov, nasaďte očné viečka a pokožku pod oko a ľahnite si 10 minút. Procedúra má osviežujúci a výživný účinok a zakrýva tmavé škvrny.

  Ako kompresiu možno použiť bavlnenú podložku namočenú do mlieka. Používajte studené mlieko s vysokým obsahom tuku. Tento postup vytvára omladzujúci účinok a vyživuje tenkú citlivú pokožku okolo očí.

  Treťou možnosťou ječajové vrecká. Môžete použiť obvyklé varenie veľkého listového zeleného čaju. Ľahnite si na pohovku, zapnite svoju obľúbenú hudbu, vložte si pod svoje oči varnú čaj a užite si to. Po 20 minútach budete vyzerať mladšie a viditeľne zvíťazíte. Čaj nielen skrýva modriny, ale tiež zmierňuje mierny opuch.

  Ľad

  Aplikácia ľudí na hematómy je všeobecne známou praxou. Chlad zužuje krvné cievy, takže stmavnutie je menej výrazné. Stojatá alebo minerálna voda by mala byť zamrznutá. Vezmite jednu kocku a opatrne ju posúvajte okolo očí. Netlačte silno, špička na ľade môže byť poškriabaná. Venujte osobitnú pozornosť oblasti očných viečok a potom choďte po celej tvári. Počas tohto postupu je pokožka nasýtená kyslíkom, zlepšuje krvný obeh a „mrazivá sviežosť“ vám dodá vitalitu a silu.

  Namiesto vody môžete použiť odvar šalvie alebo harmančeka. Liečivé byliny si môžete kúpiť v ktorejkoľvek lekárni. 1 polievková lyžica Sušené bylinky zalejú 0,5 litra vody a privedú do varu. Po ochladení namočte vývar a nalejte do foriem alebo vreciek. Harmanček má upokojujúce, hojenie rán a antiseptické účinky.

  Masáž

  Na odstránenie modrín pod očami doma môžete použiť masáž. Nie je potrebné využívať služby vysokokvalifikovaného odborníka. Ľahkú masáž tváre sa môžete naučiť pomocou videonávodov alebo špeciálnych príručiek.

  Výhodou tejto metódy je komplexný pozitívny účinok: tvár je viac tónovaná,získava zdravú farbu. Opuchy čiastočne alebo úplne zmiznú.

  Masáž by sa mala vykonávať pomocou prírodných olejov. Je potrebné mať na pamäti, že koža v oblasti očí je veľmi tenká a citlivá. Na masáž môžete použiť olivový, mandľový, broskýňový olej. Vynikajúcou možnosťou je olej z pšeničných klíčkov alebo hroznový olej. Pred nanesením oleja musíte pokožku očistiť tonikom.

  Osviežujúca masážna technika je pomerne jednoduchá. Musíte sa poklepať na pokožku pomocou vankúšikov prostredníka a ukazováka na 2 minúty a pohybovať sa po obryse oblasti okolo očí. Nárazová sila by mala byť minimálna. Potom, šesťkrát, natiahnite vankúšiky ukazováka z nosa do chrámov: najprv pozdĺž dolnej kosti obežnej dráhy, potom pozdĺž obočia.

  ​​

  Masky

  Podobný článok: Ako rýchlo odstrániť opuch pod očami

  Výživné masky sa považujú za najlepšie ľudové liečivá na odstránenie kruhov pod očami. Pozitívne pôsobia až po pravidelnej aplikácii. Najobľúbenejšie recepty:

  • Zloženie: 1 lyžička. tukový krém, 5 kvapiek hroznového oleja a 1 lyžica strúhaná surová zemiaková kaša. Zmiešajte všetky ingrediencie a zmes vložte na 2 minúty do mrazničky. Naneste na pokožku pod očami a nad očami (z očnej objímky do ohybu obočia a zachytte bočné „kačacie stehná“). Po 15 minútach opláchnite buničinu papierovou utierkou. Zvyšky masky odstráňte tonikom. Aplikujte krémovú zemiakovú masku 1krát týždenne po dobu 2mesiacov.
  • Zloženie: 1 lyžička. aloe gruel a 1 lyžička. med. Na najmenšom strúhadle nakrájajte kúsok aloe listu, zmiešajte s tekutým medom. Naneste na pokožku nad a pod očami 10 minút. Medovú masku neaplikujte viac ako jedenkrát týždenne.
  • Zloženie: 1 lyžica. l. čerstvá nakrájaná petržlenová vňať a 1 lyžička. mäkké maslo. Zeleninu zmiešajte s maslom. Maska vyživuje a osviežuje pokožku. Aplikujte raz týždenne počas 2 mesiacov.

  Podráždenie očí a opuchy môžu byť príznakom únavy alebo vážnych chorôb vnútorných orgánov. Ak vylúčite prvú možnosť, požiadajte o ďalšie vyšetrenie svojho lekára.