Ako rýchlo a efektívne zvládnuť čkanie?

Škytavka je obsedantný, nepríjemný jav, ktorý sa niekedy vyskytuje bez zjavného dôvodu u ľudí rôzneho veku. Nepríjemné je, že je takmer nemožné sa ho zbaviť, a ak sa to náhle začalo, nikdy neviete, kedy to skončí. Ak sa čkanie nenabije včas, môžu sa vyskytnúť závraty, bolesti hlavy a psychologické podráždenie.

Preto je lepšie poznať niekoľko tajomstiev vopred, ako rýchlo zbaviť čkanie v prípade neočakávaného výskytu.

Zvyčajne sa to stáva takto: človek sedí, a teraz čkanie, a nie je ani jasné, kedy sa to začalo. V skutočnosti nikdy nevznikne presne takto: vždy to má svoj dôvod: je to buď preplnený žalúdok alebo následky zneužívania alkoholu, alebo jesť v nepohodlnej polohe alebo dokonca vzrušenie. To je v dôsledku vplyvu určitých faktorov, žalúdok a pažerák pokrývajú kŕče, ktoré sú úplne nekontrolovateľné. A kým nebude odstránený faktor, ktorý spôsobil kŕče, čkanie sa nezastaví. Aké sú spôsoby, ako sa zbaviť škytavky?

Najbežnejším spôsobom je zadržanie dychu na krátku dobu a potom dlhé pitie vody. Ak je však škytavka dôvodom vzrušenia alebo kúskom jedla uviaznutého v pažeráku, potom je veľmi pochybné, že to pomôže.

Existujú veľmi účinné a účinné ľudové metódy zaobchádzania so škytavkami:

  1. Dvakrát denne po jedle vypite jednu polievkovú lyžicu rebríčka alebo valeriánovej šťavy.
  2. Vykonajte tinktúru koreňa valeriány a materskej vody avypite ho trikrát denne v pohári.

Tieto metódy sú skvelé pre ľudí náchylných na škytavku. Ak nemáte chronické čkanie, môžu vám pomôcť nasledujúce metódy:

  1. Pokúste sa relaxovať, uvoľniť dýchacie cesty.
  2. Prehltnite kúsok niečoho veľmi kyslého alebo horkého.
  3. Vypite veľkú pohár vody, ale v malých dúškoch.
  4. Jedzte kúsok cukru

Ale ako sa zbaviť škytaviek, osoba, ktorá sa na ňu nevzťahuje, ak to začalo veľmi ostro a neprešlo dlho? Ak čkanie trvá dlhšie ako hodinu, jeho záchvaty sú konštantné, prehltnutie je narušené, pri prehĺtaní pociťujete pálenie záhy a bolesť na hrudníku alebo máte problémy s dýchaním - musíte navštíviť lekára. Pretože takýto prejav škytavosti je s najväčšou pravdepodobnosťou dôsledkom akejkoľvek choroby a je nepravdepodobné, že by ste škytavku prestali robiť sami.