Ako rýchlo a efektívne odstrániť alkohol z tela?

Mnohí z nás boli v určitom okamihu nášho života konfrontovaní s otázkou, ako odstrániť alkohol z tela? Niekto musí skrývať následky pitia pred dopravnou políciou, niekoho pred šéfom, niekoho z rodiny. A niekto jednoducho nemohol vypočítať možnosť tela a z tohto nápoja príliš veľa. Čo robiť? Existuje spôsob, ako rýchlo odstrániť alkohol z tela?

Odstránime alkohol z tela

S kocovinou sa môžete vyrovnať doma, ale nanešťastie nebudete môcť improvizovaným spôsobom úplne odstrániť alkohol. Faktom je, že do krvi sa dostáva etylalkohol (ktorý je súčasťou všetkých alkoholických nápojov) do pečene, kde sa štiepi na acetaldehyd, čo spôsobuje všetky nepríjemné následky. Pretože sa to všetko deje na úrovni krvného obehu, musí byť boj primeraný. Preto lekári na odstránenie alkoholu intravenózne podávajú také lieky, ako je hemodez, reopoliglyukín a glukóza, v kombinácii s vitamínmi B a prostriedky, ktoré uľahčujú prácu srdca, napríklad riboxín. Tento postup by sa však mal vykonávať iba pod dohľadom odborníka. Potom sa krv čistí omnoho rýchlejšie a človek sa môže vrátiť k každodenným činnostiam.

Ak chcete úplne odstrániť alkohol z tela doma, budete musieť zavolať lekára, aby vykonal také čistenie. Toto je najúčinnejšia metóda boja. Existujú však metódy zamerané na zmiernenie stavu po intoxikácii. Vyžadujú viacčas, ale testovaný mnohými.

Otravovaním alkoholom sa zaoberáme improvizovanými prostriedkami

Rád by som začal tým, že niektoré všeobecne akceptované metódy nie sú také účinné. Napríklad široko propagovaný liek Antipolitsay úplne nevylučuje škodlivé účinky alkoholu. Prináša dočasnú úľavu od bolesti hlavy a osviežuje dych. Všeobecne sa tiež predpokladá, že aktívne uhlie dokáže z tela odstrániť alkohol. To je tiež klam. Molekuly rozpadových produktov etylalkoholu sú príliš malé na to, aby ich uhlie zachytilo a odstránilo. Ale užívanie tohto lieku môže ešte zmierniť stav človeka, pretože uvoľní ďalšie toxíny, ktoré budú mať čas sa hromadiť v tele po nadmernej konzumácii.

Existujú však produkty, ktoré z tela odstraňujú alkohol? Áno, ale pri vnútornej správe bude mať účinok oveľa dlhšie. Je veľmi dôležité piť čo najviac zdravej tekutiny. Patria sem džúsy s vysokým obsahom vitamínu C (najlepšie je pomaranč). Vhodný je aj tradičný uhorkový alebo paradajkový nálev. Minerálna voda bude mať dobrý účinok.

Aby ste sa rýchlejšie zbavili nepríjemného zápachu, musíte jesť mastné potraviny. Najlepšie je mäsový vývar. Zakryje steny pažeráka a žalúdka, čím zabráni uvoľneniu zápachu. Na tento účel môžete tiež piť rastlinný olej.

Toto sú len niektoré z usmernení na odstránenie alkoholu z tela. Lepšie, ak nikdyprísť vhod. Buďte mierny v pití.