Ako rýchlo a bezpečne odstrániť priľnavé textílie zo železa

Obsah

  Predajne domácich spotrebičov ponúkajú takú širokú škálu žehličiek, že je takmer nemožné to urobiť bez pomoci odborníka v tejto oblasti. Kovové podrážky železa, ktoré sú známe všetkým, boli nahradené keramikou, hliníkom a teflónom. Skôr, pri výbere žehliaceho stroja sa hlavná pozornosť venovala váhe: ak je žehlička ľahká, potom dobrá. Teraz musíte študovať oveľa viac charakteristík, aby ste si mohli vybrať ten správny materiál, z ktorého je podošva vyrobená. Ale zastavte, čo si vyberiete, problém horenia počas žehlenia vás určite predbehne. Potom budete potrebovať znalosti o tom, ako rýchlo, efektívne a pomocou improvizovaných prostriedkov vyčistiť železo od spálenej látky.

  Niektorí predajcovia sa snažia kupujúcich oklamať tým, že hovoria o novej módnej funkcii samočistenia. Musíte však úplne pochopiť, čo sa týmto slovom myslí. Počas samočistenia vytlačí žehlička pod tlakom usadeniny uhlíka z otvorov na žehliacej ploche. Nebudete sa môcť zbaviť spálenej látky po celej podrážke. Môže sa vyčistiť pomocou nasledujúcich bežných prostriedkov:

  1. Špeciálna ceruzka na čistenie železa.
  2. Fólia.
  3. Ocot.
  4. Soľ.
  5. Soda.
  6. Zubný prášok.

  Ak ste inteligentní a trpezliví, môžete ľahko odstrániť zvyšky po žehlení. Ani moderné zariadenie s hladkým povrchom nemáťažko uložiť doma. Je lepšie predchádzať problému včas, ako hľadať spôsoby, ako ho vyriešiť. Skúsené ženy v domácnosti utierajú podrážku žehličky po každom druhom žehlení (maximum, po každej tretine). Roztok sa pripravuje z kyseliny citrónovej (1 vrecúško na 1 liter vody), v tejto tekutine musíte navlhčiť vatový tampón alebo gázu a trieť hladiaci povrch. Potom utrite dosucha akýmkoľvek materiálom. Vyrovnávacia plocha tak vždy zostane žiarivá a hladká.

  Špeciálna ceruzka

  Táto zázračná ceruzka je schopná doslova vymazať stopy prilepeného tkaniva z ľubovoľného povrchu. Teflónové železo sa vyznačuje svojou jemnosťou a krehkosťou. Tento materiál je ľahko poškodený pokusom o jeho aplikáciu ľudovými prostriedkami. Ceruzka je jediná dostupná možnosť.

  Pred použitím sa uistite, že ste v dobre vetranej miestnosti. Toxický zápach, ktorý sa uvoľní počas tohto procesu, je veľmi tvrdý a nepríjemný. Dýchanie pary tejto ceruzky je pre vaše zdravie veľmi zlé. To možno považovať za jedinú, ale veľmi významnú nevýhodu.

  Celý proces pozostáva z 3 etáp:

  1. Zahrejte železo na 200 ° C.
  2. „Načrtnite“ ceruzkou celú podrážku železa, ktorá obzvlášť tvrdo pracovala na najviac spálených miestach, kým sa úplne neroztopila; nemali by ste kriedu silno pritláčať, pretože sa môže zlomiť a bude pre nich nevhodné pracovať.
  3. Hustú bavlnenú tkaninu žehlite tak, aby na nej zostalo celé pálenie.

  Fólie

  Táto rýchla a účinná metóda nie je známa všetkým, ale ľahko pomáha vyčistiť vyvŕtaný nános z žehliaceho povrchu. Musíte zobrať kus obyčajnej hliníkovej fólie (čím je hustejšia, tým lepšia) a žehliť ju, akoby ste žehlili plachtu. Väčšina spálenej tkaniny zostáva na fólii.

  Ocot

  Ocot sa môže používať na lokálne čistenie kovového alebo teflónového povrchu a pri veľkých operáciách na rehabilitáciu železa v domácnosti. Prvá možnosť je nasledujúca. Železo stlačené na minimálnu teplotu (režim „hodváb“) sa musí vyšetriť a handrou navlhčenou v octe, aby sa spálené oblasti vyčistili krúživým pohybom. Vôňa vychádzajúca z tohto postupu vás prinúti na chvíľu skočiť späť. Ale keď vidíte okamžitý výsledok, stále sa rozhodnete tolerovať.

  Ak neviete, ako umyť podrážku tak, aby svietila ako „nová penny“, nastal čas na kúpeľné procedúry. Nalejte ocot na cm do akejkoľvek panvice a do železa vložte kyselinu na 30 minút. Je samozrejmé, že by malo byť chladné a odpojené. Po uplynutí stanoveného času utrite chodidlo do sucha, zapnite žehliace zariadenie a žehlite nepotrebný prírodný materiál so zapnutým režimom naparovania. Kaly zmiznú nielen z povrchu podrážky, ale aj z otvorov na naparovanie.

  Soľ

  Najpopulárnejším spôsobom čistenia žehliaceho stroja je žehlenie soli. Na kúsok papiera alebo hustú bavlnuSilne nalejte obyčajnú stolovú soľ.

  Pri predhriatom spotrebiči začnite „žehliť“ kryštály, až kým nezmenia farbu z bielej na béžovú alebo dokonca hnedú. To bude znamenať, že všetky sadze boli absorbované. Pamätajte však, že keramický železo takýto postup neprežije. Je lepšie vyčistiť ho špeciálnou ceruzkou.

  Soda

  Soda sa na farme nemôže vynechať, to vie každá žena v domácnosti. Večný „bojovník“ so znečistením príde na pomoc vášmu železu. Pripravte si zmes hustej kyslej smotany: 3 lyžičky. rozriediť sódu teplou vodou (na trojnásobný efekt rozriediť citrónovou šťavou). S touto suspenziou musíte spracovať všetky miesta popálenia na vyhrievanom povrchu. Táto metóda nepoškodí zariadenia „novej generácie“ s „zraniteľnejšími“ jedinými materiálmi.

  Po desiatich minútach vyžehlite hustú bavlnenú handričku a sledujte, ako sa za 10 minút podarilo vyčistiť podrážky spálených oblastí.

  Zubný prášok

  Nikto si čistil zuby už dlho, ale takmer každý dom ho stále má. Ide o to, že zubný prášok je užitočný v každodennom živote. Namočte navlhčený vatový tampón do prášku a ošetrite ho spáleným tkanivom. Pred očami zmiznú všetky stopy vyhorenia. Táto metóda je kontraindikovaná v keramike a teflóne a pomôže zachrániť iba dobré staré kovové podrážky.

  Ako vidíte, nemusíte dlho myslieť na to, ako vyčistiť železo od uhlíkových usadenín. Inteligentné a dôvtipné ženy v domácnosti už dlho hádali ľudovú múdrosť a pripravovali sa na náscelý zoznam dobrých rád. Všetko, čo sa od nás vyžaduje, je dodržiavanie základných pravidiel pri žehlení. Je potrebné zvoliť správny teplotný režim. Použite gázu na žehlenie vlny alebo syntetické látky a nenechajte sa lenivieť na utieranie podošvy železa po každom druhom zasadnutí. Ak urobíte všetko načas, železo vám vydrží viac ako tucet rokov.